Dešimt gruodžio dienų: sniegas ir šalčiai

Gruodžio mėnesio pirmojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo -3,1°C: šalčiausia buvo šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose -7,0 -6,0°C, šilčiausia – Nidoje -0,9°C. Aukščiausia oro temperatūra 4,2°C registruota 8 d. Šventojoje, žemiausia -21,3°C – 10 d. Mažeikiuose. Apie tai praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje pirmąjį gruodžio dešimtadienį buvo 17,7  mm (artimas normai). Didžiojoje šalies dalyje kritulių kiekis buvo 7–15 mm (0,4–0,7 SKN), kai kuriuose Aukštaitijos rajonuose ir Žemaitijoje, išskyrus vakarinę dalį, iškrito 15–30 mm kritulių, didžiausias kritulių kiekis teko vakarinei Žemaitijos daliai (Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajonams) 30–54 mm. Didžiausias dešimtadienio kritulių kiekis 53,9 mm registruotas Kartenoje, mažiausias – 7,2 mm –Kybartuose. Gruodžio 6, 7 ir 8 d. vietomis, daugiausiai Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje, registruoti pavojingų kritulių atvejai.

  • Paskutinę dešimtadienio dieną visą Lietuvą dengė sniegas. Ploniausia danga buvo Pietvakarių Lietuvoje ir centriniuose rajonuose (1–9 cm), kitur – 10–32 cm.  Storiausia sniego danga buvo Tauragnuose (29 cm) ir Laukuvoje (31 cm).

Šilutėje – be saulės spindulių…

Gruodžio pirmasis dešimtadienis buvo gana niūrus, vidutinis saulės spindėjimo laikas Lietuvoje buvo vos 1,5 val. (0,14 SKN): Telšiuose, Šilutėje ir Varėnoje Ssaulė nepasirodė visai, o ilgiausiai švietė Klaipėdoje, 7,2 val.

Pirmomis kalendorinės žiemos dienomis įšalusio dirvožemio sluoksnis daug kur siekė 1–5 cm, tačiau nemažoje šalies dalyje dirvožemiai dar nebuvo įšalę ir tai nulėmė susidariusi sniego danga. Paskutinę dešimtadienio dieną dirvožemis daug kur buvo įšalęs iki 1–8 cm.

Vidutinė dirvožemio temperatūra 10 cm gylyje visoje šalyje svyravo apie 0–1°C, žemiausia temperatūra šiame gylyje krito iki -1…1°C. Žemiausia dirvožemio temperatūra 20 cm gylyje visoje šalyje krito iki 0–2°C.

Bendrasis ozono kiekis (toliau – BOK) išmatuotas Kauno meteorologijos stotyje pirmąjį gruodžio mėnesio dešimtadienį (292 DU3) atitiko daugiametį (1993–2020 m.) šio dešimtadienio vidurkį (291 DU).

pagal meteo.lt inf.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite