Dėmesio! Baidarėje vaikas. Ką turėtume žinoti, plaukdami baidarėmis su vaikais?

Nenumaldomai artėja vasara, t. y., laikas, kai vaikams prasideda ilgai lauktos vasaros atostogos. O juk atostogos asocijuojasi su poilsiu, pramogomis ir neišdildomais įspūdžiais. Norėdami produktyviai, linksmai ir naudingai praleisti laiką su vaikais, galite rinktis tiek pasyvias, tiek aktyvias veiklas. Viena iš aktyvių veiklų, kuri yra labai mėgstama ne tik vaikų, bet ir pačių suaugusiųjų – tai pasiplaukiojimas baidarėmis.

Ar plaukti baidarėmis su vaikais saugu?

Baidarės yra sukurtos taip, kad viso plaukimo metu išlaikytų stabilumą, o tai reiškia, kad apsiversti, plaukiant jomis, yra neįtikėtinai sunku, todėl plaukimas baidarėmis su įvairaus amžiaus vaikais yra laikomas tikrai saugia ir tinkama pramoga. Pažymėtina, kad didžiausia tikimybė apsiversti su baidare yra į ją įlipant ir iš jos išlipant, todėl būkite atidesni.

Koks maršrutas tinkamiausias, plaukiant su vaikais?

Atsižvelgiant į tai, kad plaukiant baidarėmis su vaikais yra svarbiausia saugumas, gražūs vaizdai bei neišdildomi įspūdžiai, patartina pasiplaukiojimui pasirinkti „nekaprizingą“ maršrutą ramia, ne itin stipriomis srovėmis pasižyminčia upe. Pasak specialistų, šį tinkamos upės pasiplaukiojimui baidarėmis su vaikais apibrėžimą idealiai atitinka Žeimenos upė.

Ši upė pelnytai yra tituluojama viena švariausių upių visoje Lietuvoje, todėl plaukiant ja, galėsite ne tik grožėtis pasakišku Lietuvos kraštovaizdžiu, bet ir paganyti akis, kas darosi po baidare, nes dėl itin švaraus Žeimenos vandens upės dugnas labai gerai matomas.

Niekam ne paslaptis, kad pramogaujant su vaikais, ypač mažesniais, dažnai prireikia sustoti pailsėti, pavalgyti, pramankštinti kojas ir t. t. Plaukiant Žeimenos upe, sustojimui pritaikytų vietų yra tikrai daug. Ši upė plaukimui su vaikais dėkinga dar ir todėl, kad joje yra labai mažai užtvankų, o tai reiškia, kad rečiau teks lipti iš baidarės dėl kliūčių.

Gelbėjimosi liemenė – saugiai kelionei

Pramogos vandenyje reikalauja daugiau saugos priemonių. Be vaikiškų įdedamų kėdučių, užtikrinančių mažojo baidarininko saugumą ir patogią kelionę, neatsiejamas kiekvienos kelionės atributas yra gelbėjimosi liemenė. Ją privaloma dėvėti visiems, esantiems baidarėje, nepriklausomai nuo pasirinkto maršruto, amžiaus ar patirties plaukiant baidarėmis.

pr2022/078

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite