Dėmesio! Baidarėje vaikas. Ką turėtume žinoti, plaukdami baidarėmis su vaikais?

Nenumaldomai artėja vasara, t. y., laikas, kai vaikams prasideda ilgai lauktos vasaros atostogos. O juk atostogos asocijuojasi su poilsiu, pramogomis ir neišdildomais įspūdžiais. Norėdami produktyviai, linksmai ir naudingai praleisti laiką su vaikais, galite rinktis tiek pasyvias, tiek aktyvias veiklas. Viena iš aktyvių veiklų, kuri yra labai mėgstama ne tik vaikų, bet ir pačių suaugusiųjų – tai pasiplaukiojimas baidarėmis.

Ar plaukti baidarėmis su vaikais saugu?

Baidarės yra sukurtos taip, kad viso plaukimo metu išlaikytų stabilumą, o tai reiškia, kad apsiversti, plaukiant jomis, yra neįtikėtinai sunku, todėl plaukimas baidarėmis su įvairaus amžiaus vaikais yra laikomas tikrai saugia ir tinkama pramoga. Pažymėtina, kad didžiausia tikimybė apsiversti su baidare yra į ją įlipant ir iš jos išlipant, todėl būkite atidesni.

Koks maršrutas tinkamiausias, plaukiant su vaikais?

Atsižvelgiant į tai, kad plaukiant baidarėmis su vaikais yra svarbiausia saugumas, gražūs vaizdai bei neišdildomi įspūdžiai, patartina pasiplaukiojimui pasirinkti „nekaprizingą“ maršrutą ramia, ne itin stipriomis srovėmis pasižyminčia upe. Pasak specialistų, šį tinkamos upės pasiplaukiojimui baidarėmis su vaikais apibrėžimą idealiai atitinka Žeimenos upė.

Ši upė pelnytai yra tituluojama viena švariausių upių visoje Lietuvoje, todėl plaukiant ja, galėsite ne tik grožėtis pasakišku Lietuvos kraštovaizdžiu, bet ir paganyti akis, kas darosi po baidare, nes dėl itin švaraus Žeimenos vandens upės dugnas labai gerai matomas.

Niekam ne paslaptis, kad pramogaujant su vaikais, ypač mažesniais, dažnai prireikia sustoti pailsėti, pavalgyti, pramankštinti kojas ir t. t. Plaukiant Žeimenos upe, sustojimui pritaikytų vietų yra tikrai daug. Ši upė plaukimui su vaikais dėkinga dar ir todėl, kad joje yra labai mažai užtvankų, o tai reiškia, kad rečiau teks lipti iš baidarės dėl kliūčių.

Gelbėjimosi liemenė – saugiai kelionei

Pramogos vandenyje reikalauja daugiau saugos priemonių. Be vaikiškų įdedamų kėdučių, užtikrinančių mažojo baidarininko saugumą ir patogią kelionę, neatsiejamas kiekvienos kelionės atributas yra gelbėjimosi liemenė. Ją privaloma dėvėti visiems, esantiems baidarėje, nepriklausomai nuo pasirinkto maršruto, amžiaus ar patirties plaukiant baidarėmis.

pr2022/078

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite