Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais moteriškei uždraudė dvejus metus laikyti ūkinius gyvūnus

VMVT Alytaus departamento inspektoriai Lazdijų r. savivaldybės teritorijoje vienos gyventojos ūkyje patikrino, kaip laikomi gyvuliai. Rasta gyvūnų gerovės pažeidimų. Tad priėmė sprendimą gyvulius konfiskuoti. Tikrintojai rado kiaules stovinčias skystame mėšle, jos neturėjo net kur sausai atsistoti, nekalbant apie sausą sausas guoliavietes. Dėl ilgalaikio nepilnaverčio šėrimo kiaulės sulysusios. Pašarui skirti loviai pilni mėšlo, nerasta ir pašarų atsargų.

Sulysę ir šiame ūkyje laikomi galvijai – jiems pašarų atsargų taip pat nerasta. Lauke galvijai laikomi pririšti prie medžio virve, taip apribotas jų judėjimas, net nepalikta galimybės atsigulti.

Gyvūnų laikymas jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktuose nustatytomis sąlygomis bei nepakankamas gyvūnų šėrimas – veiksmai, kurie laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu.

Ši gyvulių laikytoja ne pirmą kartą pateko į VMVT akiratį. Dėl netinkamai prižiūrimų gyvulių ji neteko laikomų gyvūnų, jai uždrausta jų laikyti ir ateityje.

Pirmą kartą buvo taikyta švelnesnių priemonių – paskirta bauda, teiktos konsultacijos apie ūkinių gyvūnų priežiūrą. Nepraėjus nei pusmečiui, VMVT tikrintojai rado dar blogesnę situaciją. Todėl iš karto buvo priimtas sprendimas ūkinius gyvūnus konfiskuoti. Įsiteisėjusiu sprendimui šiai gyvulių laikytojai uždrausta dvejus metus laikyti ūkinių gyvūnų (galvijų, kiaulių).

Šalyje taikomos afrikinio kiaulių maro ligos stebėsenos ir kontrolės priemonės. Šis ūkis neatitiko biologinio saugumo reikalavimų – kiaulės nebuvo paženklintos, nežinoma jų sveikatos būklė. Tokios kiaulės negali būti išvežtos iš ūkio. Kiaules teko nugaišinti ūkyje ir perduoti šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonei jas utilizuoti.

Į pagalbą teko kviestis Lazdijų r. policijos komisariato pareigūnus. Mat gyvulių laikytoja priešinosi VMVT darbuotojams.

VMVT kreipiasi į visuomenę ir prašo pranešti apie pastebėtus netinkamai laikomus gyvūnus. Tai galima padaryti elektroniniu paštu skundai@vmvt.lt.

Pagal www.vmvt.lt inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite