Dekoratorė pataria, kaip puošti Kalėdų eglutę, kad ji sužibėtų

Kalėdos

Petro Skutulo nuotr.

Be Kalėdų eglutės sunkiai įsivaizduojame didžiąsias metų šventes. JAV aliktos apklausos duomenimis, populiariausios eglutės puošimo dekoracijos praėjusiais metais buvo kalėdiniai burbulai, lempučių girliandos, karamelinės lazdelės ir rankų darbo žaisliukai.

Pasak specialistų, norint stilingai papuošti žaliaskarę, daug pastangų neprireiks – tereikia žinoti vos kelis naudingus patarimus.

Nepamirškite klasikos

Dekoratorė Karolina Kandrotė sako, kad kalėdinės eglutės puošimo stilistiką lemia individualus skonis.

„Šių metų puošimo tendencijos per daug nesiskiria nuo praėjusių metų: vėl dominuoja jau kalėdine klasika tapusios spalvos – raudona bei žalia, žėrinčios auksinė ir sidabrinė. Drąsesnis šių metų štrichas – mėlynos bei baltos spalvos deriniai, dar vadinami „ledo įvaizdžiu“. Tad lieka tik patiems apsispręsti – likti prie klasikos ar vaikytis naujausių tendencijų“, – pasakoja K. Kandrotė.

Anot dekoratorės, spalvų paletėje vis dažniau įsitvirtina švelnios spalvos – pastelinė rožinė bei rausvo aukso. „Senukų“ ekspertai antrina jai – barbės fenomeno įkvėpti žmonės puošdami namų interjerą ar Kalėdų eglutę, vis dažniau pagalvos ir apie rausvą spalvą. Ši spalva iš pažiūros atrodo kaip ryški ir sunkiai derinama, tačiau ji puikiai tiks prie auksinės, sidabrinės, baltos, pilkos, tamsiai mėlynos. Šis spalvų derinys akimirksniu pritrauks dėmesį ir sukurs šventinį įspūdį. 

Dar viena iš pagrindinių kalėdinės eglutės puošimo tendencijų, kurios dažnai laikosi lietuviai, – siekis grįžti prie natūralumo, tikrumo ir istorijos, kurią norime tęsti ir puoselėti.

„Vintažiniai ir senoviniai žaisliukai tikrai užims garbingą vietą ant lietuvių eglučių. Tokio stiliaus žaisliukai kuo toliau, tuo labiau tampa populiarūs, vertinami bei saugomi. Jau kurį laiką atsižvelgiama ir į tvarumo tendencijas, todėl vis daugiau žmonių renkasi stiklinius, kokybiškus žaisliukus, atsisako plastiko“, – atskleidžia dekorus kurianti specialistė.

Pagalvokite apie stilių

Šiais metais ir toliau populiarumo viršūnėje bus skandinaviškas ir minimalistinis stilius. Todėl pasirinkę vieną iš jų, tikrai nesuklysite, o jūsų eglutė atrodys ne tik subtiliai, bet ir skoningai.

„Skandinaviško stiliaus eglutės dekoruojamos tik šviesiomis, ramiomis spalvomis, stengiamasi jos neapkrauti žaisliukais. Jei pasirinksite minimalistinį stilių, puoškite ją smulkiomis lemputėmis ir papildykite vienos spalvos žaisliukais“, – kalba dekoratorė.

Jei per šias Kalėdas norisi kažko netradicinio, pakeiskite žalią eglutę balta. K. Kandrotė atkreipia dėmesį, kad baltos spalvos eglutės yra universalios, jas galima pritaikyti prie bet kokio dekoro stiliaus.

„Baltos eglutės yra tarsi tuščia drobė, leidžianti žaisti su daugybe spalvų ir stilistikų. Eglutę puoškite metalo atspalviais, švelniomis ar ryškiomis spalvomis, kad išryškėtų kontrastas. Jei nuspręsite puošti vienspalviais motyvais, ji atrodys elegantiškai ir tikrai atkreips dėmesį“, – dalijasi ji.

Pasirinkite akcentinę spalvą

Anot K. Kandrotės, puošiant Kalėdų eglutę, svarbu išlaikyti spalvinį vientisumą. Net jeigu ir renkatės skirtingus žaisliukus: „Stenkitės, kad dominuotų viena akcentinė spalva. O rinkdamiesi dekoracijas, žaiskite tik su jos atspalviais – taip eglutė atrodys gausi, įvairi, bet tuo pačiu ir stilinga“.

Taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamas šviečiančias lemputes. Stilistė rekomenduoja vengti greitai blyksinčių ir spalvotų variantų. Kur kas estetiškiau atrodys šiltos, gelsvos spalvos lemputės.

„Nepamirškite puošybai panaudoti ir dekoratyvinių elementų iš gamtos – šakelių, uogų, net pušų kankorėžių“, – vardija dekoratorė.

Paskutinis eglutės puošimo akcentas – jos viršūnė. Pastaraisiais metais viršūnė tapo nebe tokia svarbi ir nebe taip akcentuojama. Todėl pasirinkę klasikinę žvaigždę ar raudoną kaspiną, tikrai neprašausite, pataria „Senukų“ prekybos centro ekspertai.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, Publicum

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite