Daugiabučių renovacija. Problemos ir galimybės

Šilutiškiai domisi daugiabučių namų renovacija – tai paliudijo susitikimas su VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“ direktoriumi Valiumi Serbenta bei aplinkos ministro pavaduotoja Daiva Matoniene. Šilutės seniūnijos salė buvo beveik pilna, o renginio organizatoriai sulaukė nemažai klausimų. Nors susitikimas užsitęsė, kai kurie jo dalyviai pasiliko pasikonsultuoti su svečiais asmeniškai.

Po susitikimo žmonės pasiliko pasikonsultuoti su viceministre Daiva Matoniene dėl savo daugiabučių renovacijos.

 

Renovuos kvartalais
Daiva Matonienė pasidžiaugė, kad pastatų renovavimo mastai Lietuvoje didėja ir jų atnaujinimo projekte dalyvauja apie dešimtadalis šalies daugiabučių. Šiuo metu įgyvendinami 3600 renovacijos projektų. Turimi pajėgumai leidžia renovuoti apie 800 namų per metus.
Šilutėje renovacijos projekte dalyvauja 21 daugiabutis, tačiau norinčių yra daugiau. Visa bėda, kad nuolat mažėje valstybės parama. Jeigu suspėjusieji į pirmąjį ir antrąjį etapą gavo 40 proc. paramą, tai nuo balandžio 1 d. ši parama sumenko iki 35 proc. ir palaipsniui mažės toliau.
Sulaukus 2020 metų tokios paramos gali visai nelikti, todėl išloš tie, kurie nesnaudžia. Kitą vertus, Birštone, Utenoje ir Šiauliuose pradedamas Vokietijos remiamas bandomasis kvartalinio renovavimo projektas. Jį įgyvendinant bus atnaujinami ištisi kvartalai – tvarkomi tik namai, bet ir aplinka. Įgyvendinant šį projektą, ypač daug dėmesio skiriama bendruomenėms.
Tad jeigu, šilutiškiai bus aktyvūs, kvartalinio renovavimo galime sulaukti ir čia. Susitikime dalyvavęs Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad šilutiškiai pasistengs pasinaudoti atsiradusia galimybe.
Iš kur pelėsiai?
Žmonės domėjosi, ar bendrijos pačios gali pasirinkti darbų rangovą, ar bus tik tas, kurį skiria projektą administruojanti įstaiga. Atsakydama į susirinkusiųjų klausimą, viceministrė D. Matonienė paaiškino, kad tokia galimybė yra ir tuoj sulaukė UAB Šilutės šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojo namų renovavimui Vyganto Kamarausko klausimo. Jis papasakojo, kad vienas iš daugiabutį renovuojančių rangovų bankrutavo, todėl teiravosi, ar dėl to sustojus darbams nesumažės valstybės skiriama parama.
Svečiai patikino, kad paramos dydis nesikeis. Tiek D. Matonienė, tiek V. Serbenta tvirtino, kad atliekamų darbų kokybei ir kainoms skiriama itin daug dėmesio ir operatyviai reaguojama į gyventojų skundus.
Prabilus apie plačiai paplitusias kalbas, kad renovuotuose būstuose atsiranda pelėsis, V. Serbenta sakė, kad iš visų patikrintų, pasitvirtino tik vienas atvejis. Tačiau tame name pelėsis buvo ir anksčiau, o šeima, kurios bute jis atsirado, gyvena ypatingomis sąlygomis – tenka slaugyti sunkų ligonį ir neturi galimybių tinkamai išvėdinti patalpas.
Anot V. Serbentos, jokio pelėsio neatsiras, jeigu taupydami šilumą žmonės neperžengs sveiko proto ribų ir nuolat vėdins patalpas.
Šilumos nebrangins
Kalbėta apie paskolas ir šilumos kainas renovuotų namų gyventojams. Atvykusieji pripažino, kad iš pradžių renovaciją stabdė žmonių nenoras tam reikalui skolintis. Šią problemą pavyko išspręsti, paskolos ėmimą perkėlus ant administruojančios įstaigos pečių.
Po renovacijos sumažėjus šilumos suvartojimui, mažesnius pelnus pradėjo gauti šilumos gamintojai ir tiekėjai. Pasak, V. Serbentos, šie dabar turi dirbti lanksčiau, geriau apskaičiuodami šilumos gamybos pajėgumus. Suprantama, kad privatūs šilumos gamintojai visais būdais stengsis uždirbti kuo daugiau. Šiuos svečio žodžius patvirtino Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, papasakojęs, kad šiluminę energiją tiekiantys privatūs šilumos gamintojai stengiasi išlaikyti kuo didesnes kainas ar bent jų nemažinti, nepaisant pingančio kuro. Meras pažadėjo, kad Savivaldybei priklausanti UAB Šilutės šilumos tinklai dėl daugiabučių renovacijos šilumos kainos nekels.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite