Darbo rinkoje

Profesinės evoliucijos kompanija „CV-Online“ sausį teiravosi ieškančiųjų darbo, kaip jie vertina savo įsidarbinimo galimybes, o darbdavių – kaip jie vertina tinkamo kandidato suradimo galimybes.

11 proc. apklausoje dalyvavusių šiuo metu ieškančiųjų darbo mano, kad susirasti darbą sudėtinga, beveik neįmanoma. Didžioji dalis apklausos dalyvių (40 proc.) mano, kad įsidarbinti pakankamai sudėtinga, bet įmanoma, 32 proc. – įmanoma ir tik 15 proc. ieškančiųjų darbo rinkoje mato daug įsidarbinimo galimybių.
2 proc. respondentų savo įsidarbinimo galimybes vertina itin palankiai ir mano, kad susirasti darbą yra paprasta. Pozityviausiai nusiteikę 19-35 metų amžiaus respondentai iš didžiųjų Lietuvos miestų, turintys aukštąjį išsilavinimą ir darbinės patirties paklausiose srityse.
Tuo tarpu kas antras darbdavys mano, kad surasti tinkamą darbuotoją yra pakankamai sudėtinga, bet įmanoma, 40 proc. – kad įmanoma ir tik 1 proc. – kad beveik neįmanoma. Vos 6 proc. šiuo metu siūlančių darbą įmonių savo galimybes surasti tinkamą darbuotoją vertina teigiamai, nes mano, kad rinkoje yra daug kandidatų. Nė viena apklausoje dalyvavusi įmonė nemano, kad surasti tinkamą darbuotoją yra paprasta.
Ieškančiųjų darbo buvo prašoma pakomentuoti, kodėl jiems sudėtinga surasti darbą, dažniausiai jie minėjo šias priežastis: trūksta atitinkamos srities darbo patirties (ypač keičiant darbo sritį); dėl amžiaus (vyresni nei 40 metų amžiaus); mažuose miesteliuose, regionuose mažai tinkamų darbo pasiūlymų (susisiekimo problemos); įmonių siūlomas atlyginimas neatitinka kandidato lūkesčių; rusų arba anglų kalbos žinių stoka; techninių žinių stoka.
Ieškantys darbo mini ir tokias priežastis, kaip itin aukšti darbdavių keliami reikalavimai, atrankos proceso vilkinimas, diskriminacija dėl lyties bei turimų vaikų kiekio bei amžiaus (dažniausiai tai minėjo moterys).
Tuo metu darbdaviai, ieškodami sau tinkamų darbuotojų, susiduria su šiais sunkumais: įmonėms sunku išsiskirti tarp gausybės darbo pasiūlymų (ypač mažoms ir įsikūrusioms regionuose); kandidatams trūksta darbo patirties ir kompetencijų; per dideli kandidatų lūkesčiai atlyginimui; motyvacijos ir noro dirbti stoka.
Apklausoje dalyvavo 2770 respondentų iš visos Lietuvos, apklausa vykdyta internetu sausio 3-27 dienomis.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite