Darbo ieškantys jaunuoliai pravėrė redakcijos duris

Pernai pradėtas įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos darbo biržos įgyvendinamas projektas „Pasitikėk savimi“. Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas vykdomas 16-oje šalies miestų, atarp jų ir Šilutėje, kur jaunimo nedarbas gana aktuali problema.

Ieškantys darbo skaito skelbimus, klausinėja pažįstamų, konsultuojasi su darbo biržos specialistais. Nelengva įsidarbinti net diplomuotiems specialistams, o ką bekalbėti apie tuos, kurie specialybės dar neįgijo, savo gabumų neturėjo kur atskleisti.
besimokantiems, neturintiems darbo, bet jo ieškantiems jauniems žmonėms ir skirtas projektas „Pasitikėk savimi“. Projekte dalyvauti gali darbo biržoje registruoti 16-25 metų jaunuoliai. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyrius į projektą įsijungė pernai, spalio 17 d. Šių metų pradžioje prasidėjo projektinė veikla.
Pasak projekto koordinatorės Šilutėje Kristinos Kožemiakinienės, projekte „Pasitikėk savimi“ dalyvauja 95 jaunuoliai. Bemaž pusė (38) jaunuolių jau rado darbą ir įsidarbino, 14 iš jų darbą rado per aktyvias darbo politikos priemones. 15 jaunuolių nusprendė mokytis. Jaunieji bedarbiai dalyvauja 3 mėnesius trunkančioje programoje. Jiems organizuojami seminarai, susitikimai su darbdaviais, jie supažindinami su nevyriausybinių organizacijų veikla, savanorystės galimybėmis, užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su informacija apie darbo pasiūlymus Šilutėje.
„Mūsų tikslas yra kiek įmanoma motyvuoti jaunuolius. Susitikimų su darbdaviais metu lankydamiesi darbovietėse jaunuoliai turi galimybę iš arti pamatyti įmonių veiklą. Labai svarbu, kad jauni žmonės susidomėtų, norėtų keisti savo gyvenimą, įgytų motyvacijos. Džiaugiamės ne tik informatyviu, bet ir labai šiltu priėmimu „Pamario“ laikraščio redakcijoje. Kaip gimsta laikraštis, apie jo raidą Šilutėje ir dar daug įdomių dalykų papasakojo redaktorius Petras Skutulas“, – po viešnagės „Pamaryje“ kalbėjo projekto koordinatorė K. Kožemiakinienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite