Darbo ieškantys jaunuoliai pravėrė redakcijos duris

Pernai pradėtas įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos darbo biržos įgyvendinamas projektas „Pasitikėk savimi“. Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas vykdomas 16-oje šalies miestų, atarp jų ir Šilutėje, kur jaunimo nedarbas gana aktuali problema.

Ieškantys darbo skaito skelbimus, klausinėja pažįstamų, konsultuojasi su darbo biržos specialistais. Nelengva įsidarbinti net diplomuotiems specialistams, o ką bekalbėti apie tuos, kurie specialybės dar neįgijo, savo gabumų neturėjo kur atskleisti.
besimokantiems, neturintiems darbo, bet jo ieškantiems jauniems žmonėms ir skirtas projektas „Pasitikėk savimi“. Projekte dalyvauti gali darbo biržoje registruoti 16-25 metų jaunuoliai. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyrius į projektą įsijungė pernai, spalio 17 d. Šių metų pradžioje prasidėjo projektinė veikla.
Pasak projekto koordinatorės Šilutėje Kristinos Kožemiakinienės, projekte „Pasitikėk savimi“ dalyvauja 95 jaunuoliai. Bemaž pusė (38) jaunuolių jau rado darbą ir įsidarbino, 14 iš jų darbą rado per aktyvias darbo politikos priemones. 15 jaunuolių nusprendė mokytis. Jaunieji bedarbiai dalyvauja 3 mėnesius trunkančioje programoje. Jiems organizuojami seminarai, susitikimai su darbdaviais, jie supažindinami su nevyriausybinių organizacijų veikla, savanorystės galimybėmis, užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su informacija apie darbo pasiūlymus Šilutėje.
„Mūsų tikslas yra kiek įmanoma motyvuoti jaunuolius. Susitikimų su darbdaviais metu lankydamiesi darbovietėse jaunuoliai turi galimybę iš arti pamatyti įmonių veiklą. Labai svarbu, kad jauni žmonės susidomėtų, norėtų keisti savo gyvenimą, įgytų motyvacijos. Džiaugiamės ne tik informatyviu, bet ir labai šiltu priėmimu „Pamario“ laikraščio redakcijoje. Kaip gimsta laikraštis, apie jo raidą Šilutėje ir dar daug įdomių dalykų papasakojo redaktorius Petras Skutulas“, – po viešnagės „Pamaryje“ kalbėjo projekto koordinatorė K. Kožemiakinienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite