Darbo ieškantys jaunuoliai pravėrė redakcijos duris

Pernai pradėtas įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos darbo biržos įgyvendinamas projektas „Pasitikėk savimi“. Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas vykdomas 16-oje šalies miestų, atarp jų ir Šilutėje, kur jaunimo nedarbas gana aktuali problema.

Ieškantys darbo skaito skelbimus, klausinėja pažįstamų, konsultuojasi su darbo biržos specialistais. Nelengva įsidarbinti net diplomuotiems specialistams, o ką bekalbėti apie tuos, kurie specialybės dar neįgijo, savo gabumų neturėjo kur atskleisti.
besimokantiems, neturintiems darbo, bet jo ieškantiems jauniems žmonėms ir skirtas projektas „Pasitikėk savimi“. Projekte dalyvauti gali darbo biržoje registruoti 16-25 metų jaunuoliai. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyrius į projektą įsijungė pernai, spalio 17 d. Šių metų pradžioje prasidėjo projektinė veikla.
Pasak projekto koordinatorės Šilutėje Kristinos Kožemiakinienės, projekte „Pasitikėk savimi“ dalyvauja 95 jaunuoliai. Bemaž pusė (38) jaunuolių jau rado darbą ir įsidarbino, 14 iš jų darbą rado per aktyvias darbo politikos priemones. 15 jaunuolių nusprendė mokytis. Jaunieji bedarbiai dalyvauja 3 mėnesius trunkančioje programoje. Jiems organizuojami seminarai, susitikimai su darbdaviais, jie supažindinami su nevyriausybinių organizacijų veikla, savanorystės galimybėmis, užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su informacija apie darbo pasiūlymus Šilutėje.
„Mūsų tikslas yra kiek įmanoma motyvuoti jaunuolius. Susitikimų su darbdaviais metu lankydamiesi darbovietėse jaunuoliai turi galimybę iš arti pamatyti įmonių veiklą. Labai svarbu, kad jauni žmonės susidomėtų, norėtų keisti savo gyvenimą, įgytų motyvacijos. Džiaugiamės ne tik informatyviu, bet ir labai šiltu priėmimu „Pamario“ laikraščio redakcijoje. Kaip gimsta laikraštis, apie jo raidą Šilutėje ir dar daug įdomių dalykų papasakojo redaktorius Petras Skutulas“, – po viešnagės „Pamaryje“ kalbėjo projekto koordinatorė K. Kožemiakinienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite