Darbo ieškantys jaunuoliai pravėrė redakcijos duris

Pernai pradėtas įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos darbo biržos įgyvendinamas projektas „Pasitikėk savimi“. Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamas projektas vykdomas 16-oje šalies miestų, atarp jų ir Šilutėje, kur jaunimo nedarbas gana aktuali problema.

Ieškantys darbo skaito skelbimus, klausinėja pažįstamų, konsultuojasi su darbo biržos specialistais. Nelengva įsidarbinti net diplomuotiems specialistams, o ką bekalbėti apie tuos, kurie specialybės dar neįgijo, savo gabumų neturėjo kur atskleisti.
besimokantiems, neturintiems darbo, bet jo ieškantiems jauniems žmonėms ir skirtas projektas „Pasitikėk savimi“. Projekte dalyvauti gali darbo biržoje registruoti 16-25 metų jaunuoliai. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyrius į projektą įsijungė pernai, spalio 17 d. Šių metų pradžioje prasidėjo projektinė veikla.
Pasak projekto koordinatorės Šilutėje Kristinos Kožemiakinienės, projekte „Pasitikėk savimi“ dalyvauja 95 jaunuoliai. Bemaž pusė (38) jaunuolių jau rado darbą ir įsidarbino, 14 iš jų darbą rado per aktyvias darbo politikos priemones. 15 jaunuolių nusprendė mokytis. Jaunieji bedarbiai dalyvauja 3 mėnesius trunkančioje programoje. Jiems organizuojami seminarai, susitikimai su darbdaviais, jie supažindinami su nevyriausybinių organizacijų veikla, savanorystės galimybėmis, užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su informacija apie darbo pasiūlymus Šilutėje.
„Mūsų tikslas yra kiek įmanoma motyvuoti jaunuolius. Susitikimų su darbdaviais metu lankydamiesi darbovietėse jaunuoliai turi galimybę iš arti pamatyti įmonių veiklą. Labai svarbu, kad jauni žmonės susidomėtų, norėtų keisti savo gyvenimą, įgytų motyvacijos. Džiaugiamės ne tik informatyviu, bet ir labai šiltu priėmimu „Pamario“ laikraščio redakcijoje. Kaip gimsta laikraštis, apie jo raidą Šilutėje ir dar daug įdomių dalykų papasakojo redaktorius Petras Skutulas“, – po viešnagės „Pamaryje“ kalbėjo projekto koordinatorė K. Kožemiakinienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite