Darbai, kuriuos nuolatos tenka atlikti sodininkui

sodininkystėSodininkystė reikalauja tikrai nemažai pastangų ir laiko. Tinkamai tuo užsiimant gaunami ir džiuginantys rezultatai. Jeigu tik pradedate domėtis sodininkyste, šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius sodo darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas sodininkas. Tikimės, jog visa tai pravers ir padės žengiant pirmus sodininkavimo žingsnius. 

Medžių genėjimas

Norint palaikyti sveikus medžius ir krūmus, labai svarbu tinkamai genėti vaismedžius. Tačiau tam reikia žinių ir įrankių. Geriausia pradėti nuo žemesnių medžių ar krūmų, o aukštesnius palikti profesionalams, kadangi tai gali būti pavojinga.  Genint medžius reikia žinoti ir tam tikras taisykles. Viena tokių – vienmečiai ūgliai, kad nepakeistų savo augimo krypties turėtų būti trumpinami virš ant jų išsidėsčiusių pumpurų. Tuo tarpu daugiamečiai – kerpami virš vienos iš šoninių atšakų tam, kad būtų galima pašalinti viršutinę medžio dalį ar sumažinti lajos aukštį. Žinoma, rekomendacijų ir taisyklių dar yra ne viena, tad kiekvienu atveju būtina apie tai išsamiau pasidomėti.

Kaip ten bebūtų šį darbą palengvins grandininiai pjūklai, kurių didelį asortimentą galite rasti paspaudę šią nuorodą https://www.varle.lt/grandininiai-pjuklai/

Tręšimas

Tinkamam augalų augimui būtina juos papildomai aprūpinti tam tikromis medžiagomis: magniu, azotu, kalciu, fosforu, kaliu, siera, molibenu, cinku, boru, geležimi, manganu ir variu. Būtent nuo to, ar augalai gauna pakankamą kiekį šių medžiagų priklausys, koks bus derlius. Geriausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – juos patręšti. Be abejo, kiekvienam augalui reikia skirtingo kiekio tam tikrų medžiagų. Pavyzdžiui, lapiniams augalams reikia tokių trąšų, kuriose nėra daug azoto, tuo tarpu, uogoms trąšose turi būti daugiau geležies ir kalio. Labai naudinga būtų atlikti ir dirvožemio tyrimą, išsiaiškinant, koks kiekis medžiagų jau yra jame. Tokiu būdu galėsite geriausiai išsiaiškinti, kiek ir kokiomis trąšomis reiktų augalus tręšti. 

Lapų grėbimas

Nors kai kurie žmonės nusprendžia nukritusių lapų negrėbti, iš tiesų šį darbą itin rekomenduojama atlikti kiekvienam sodininkui. Kasdien to daryti tikrai nebūtina, tačiau bent porą kartų iki užklumpant šalčiams – būtina. Taip yra dėl to, nes likę lapai ant vejos toje vietoje gali pradėti pelyti, taip pat nukritusiuose lapuose gali veistis įvairūs parazitai, kurie gali sukelti įvairias ligas. Nesugrėbus lapų, po žiemos sezono galima pastebėti išplikusius vejos plotus, kurie tikrai nesuteikia geresnio bendro vaizdo.

Tad jei norite turėti gražią veją, nenumokite ranka į nukritusius medžių lapus rudenį. Geriau juos sugrėbkite ir sudėkite į komposto krūvą. Taip gausite net dvigubą naudą!

Medžių baltinimas

Daugelis žmonių yra įsitikinę, jog medžius baltinti geriausia pavasarį, tačiau tai nėra visiška tiesa. Geriausias laikas tai daryti – vėlyvas ruduo arba žiemos pradžia. Kadangi rudenį atsiranda gana drastiškų temperatūros svyravimų, būtent dėl to jau šiuo metu reikia pradėti juos baltinti.

Balti medžių kamienai mažiau įkaista saulėje, todėl taip jie yra apsaugomi nuo žievėje atsirandančių įplyšimų ar žaizdų, kurie gali būti puiki proga įvairiems ligų sukėlėjams. Taip pat baltinimo mišinyje yra ir fungicidų, todėl jis puikiai apsaugo medelius nuo grybinių ligų. 

Vejos pjovimas

Dar vienas darbas, kurio nevalia užmiršti nė vienam sodininkui, yra ne kas kita, o vejos pjovimas. Reguliariai pjaunant žolę, palaikomas estetiškas ir tvarkingas vaizdas, taip pat tokia žolė būna daug sveikesnė. Deja, jei vejos plotas yra labai didelis, įveikti jį su žoliapjove gali kainuoti be galo daug laiko ir energijos, todėl tai padaryti daugeliu atveju gali būti nė neįmanoma.

Laimė, šiam darbui gali itin pasitarnauti vejos traktoriai, kurie leis tokį darbą atlikti itin efektyviai. Itin patogu, jog daugelis tokių traktorių turi ir lempas, praversiančias tamsiu paros metu. Taip pat jie leidžia reguliuoti ir žolės pjovimo aukštį, tad išpildys kiekvieno sodininko poreikius.

pr2021/132

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite