Darbai, kuriuos nuolatos tenka atlikti sodininkui

sodininkystėSodininkystė reikalauja tikrai nemažai pastangų ir laiko. Tinkamai tuo užsiimant gaunami ir džiuginantys rezultatai. Jeigu tik pradedate domėtis sodininkyste, šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius sodo darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas sodininkas. Tikimės, jog visa tai pravers ir padės žengiant pirmus sodininkavimo žingsnius. 

Medžių genėjimas

Norint palaikyti sveikus medžius ir krūmus, labai svarbu tinkamai genėti vaismedžius. Tačiau tam reikia žinių ir įrankių. Geriausia pradėti nuo žemesnių medžių ar krūmų, o aukštesnius palikti profesionalams, kadangi tai gali būti pavojinga.  Genint medžius reikia žinoti ir tam tikras taisykles. Viena tokių – vienmečiai ūgliai, kad nepakeistų savo augimo krypties turėtų būti trumpinami virš ant jų išsidėsčiusių pumpurų. Tuo tarpu daugiamečiai – kerpami virš vienos iš šoninių atšakų tam, kad būtų galima pašalinti viršutinę medžio dalį ar sumažinti lajos aukštį. Žinoma, rekomendacijų ir taisyklių dar yra ne viena, tad kiekvienu atveju būtina apie tai išsamiau pasidomėti.

Kaip ten bebūtų šį darbą palengvins grandininiai pjūklai, kurių didelį asortimentą galite rasti paspaudę šią nuorodą https://www.varle.lt/grandininiai-pjuklai/

Tręšimas

Tinkamam augalų augimui būtina juos papildomai aprūpinti tam tikromis medžiagomis: magniu, azotu, kalciu, fosforu, kaliu, siera, molibenu, cinku, boru, geležimi, manganu ir variu. Būtent nuo to, ar augalai gauna pakankamą kiekį šių medžiagų priklausys, koks bus derlius. Geriausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – juos patręšti. Be abejo, kiekvienam augalui reikia skirtingo kiekio tam tikrų medžiagų. Pavyzdžiui, lapiniams augalams reikia tokių trąšų, kuriose nėra daug azoto, tuo tarpu, uogoms trąšose turi būti daugiau geležies ir kalio. Labai naudinga būtų atlikti ir dirvožemio tyrimą, išsiaiškinant, koks kiekis medžiagų jau yra jame. Tokiu būdu galėsite geriausiai išsiaiškinti, kiek ir kokiomis trąšomis reiktų augalus tręšti. 

Lapų grėbimas

Nors kai kurie žmonės nusprendžia nukritusių lapų negrėbti, iš tiesų šį darbą itin rekomenduojama atlikti kiekvienam sodininkui. Kasdien to daryti tikrai nebūtina, tačiau bent porą kartų iki užklumpant šalčiams – būtina. Taip yra dėl to, nes likę lapai ant vejos toje vietoje gali pradėti pelyti, taip pat nukritusiuose lapuose gali veistis įvairūs parazitai, kurie gali sukelti įvairias ligas. Nesugrėbus lapų, po žiemos sezono galima pastebėti išplikusius vejos plotus, kurie tikrai nesuteikia geresnio bendro vaizdo.

Tad jei norite turėti gražią veją, nenumokite ranka į nukritusius medžių lapus rudenį. Geriau juos sugrėbkite ir sudėkite į komposto krūvą. Taip gausite net dvigubą naudą!

Medžių baltinimas

Daugelis žmonių yra įsitikinę, jog medžius baltinti geriausia pavasarį, tačiau tai nėra visiška tiesa. Geriausias laikas tai daryti – vėlyvas ruduo arba žiemos pradžia. Kadangi rudenį atsiranda gana drastiškų temperatūros svyravimų, būtent dėl to jau šiuo metu reikia pradėti juos baltinti.

Balti medžių kamienai mažiau įkaista saulėje, todėl taip jie yra apsaugomi nuo žievėje atsirandančių įplyšimų ar žaizdų, kurie gali būti puiki proga įvairiems ligų sukėlėjams. Taip pat baltinimo mišinyje yra ir fungicidų, todėl jis puikiai apsaugo medelius nuo grybinių ligų. 

Vejos pjovimas

Dar vienas darbas, kurio nevalia užmiršti nė vienam sodininkui, yra ne kas kita, o vejos pjovimas. Reguliariai pjaunant žolę, palaikomas estetiškas ir tvarkingas vaizdas, taip pat tokia žolė būna daug sveikesnė. Deja, jei vejos plotas yra labai didelis, įveikti jį su žoliapjove gali kainuoti be galo daug laiko ir energijos, todėl tai padaryti daugeliu atveju gali būti nė neįmanoma.

Laimė, šiam darbui gali itin pasitarnauti vejos traktoriai, kurie leis tokį darbą atlikti itin efektyviai. Itin patogu, jog daugelis tokių traktorių turi ir lempas, praversiančias tamsiu paros metu. Taip pat jie leidžia reguliuoti ir žolės pjovimo aukštį, tad išpildys kiekvieno sodininko poreikius.

pr2021/132

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite