Dar dvi kandidatūros į Šilutės r. savivaldybės Garbės ambasadorius

Anksčiau skelbėme, kad Šilutės r. savivaldybės Garbės ambasadorių vardai jau suteikti trims mūsų krašto atstovėms, aktyviai veikiančioms ir kraštą garsinančioms užsienyje. Savivaldybės tarybai siūloma Garbės ambasadorių vardus suteikti dar dviem veiklioms, garsioms moterims: Nijolei Šukaitytei-Černiauskienei ir Rūtai Peteraitytei-Hofman.

Galutinį sprendimą priims Savivaldybės taryba, o kol kas pristatome šias asmenybes.

Nijolė mokėsi Rusnėje

Nijolė Šukaitytė-Černiauskienė iki antros klasės mokėsi Rusnėje. Baigė Šilutes 1-ąją gimnaziją. Studijavo choreografiją Klaipėdoje, tuometinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Įgijo pedagogės-baletmeisterės išsilavinimą. Dirbo Kaune ir Jonavoje, vadovavo įvairiems šokių kolektyvams. Jonavos meno mokykloje dirbo choreografijos mokytoja.

Su savo suburtais kolektyvais aktyviai dalyvavo Lietuvos kultūriniame gyvenime. Ruošė juos įvairiems festivaliams, koncertams, šokių ir dainų šventėms, išvykoms į užsienio koncertinius renginius bei konkursus.

1998 m. Nijolė išvyko į JAV, Čikagą. Nuo 2000 m. dirba Ballet and Art academy klasikinio šokio pedagoge, nuo 2011 m. – Gedimino lituanistinės mokyklos choreografė.

2012 m. įkurtas lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Rusnė“, su kuriuo kasmet choreografė paruošia keletą koncertų lietuvių ir Amerikos bendruomenėms. Dalyvauja visuose vykstančiuose lietuviškuose renginiuose, koncertuose bei supažindina JAV visuomenę su lietuvių tautos kultūra. Nijolė aktyviai dalyvauja labdaros  renginiuose ir „Vilties aitvarai“ programose, skirtose pagalbai Lietuvos vaikams.

Šiuo metu aktyviai ruošiasi šokių kolektyvo dešimtmečio koncertui „Yra toks kraštas Lietuvoje“. Šis renginys bus skirtas Pamario kraštui. Koncertas numatomas 2022 m. gegužės 7 d. Pasaulio lietuvių šokių šventėje, o liepos 1-3 d. – Filadelfijoje.

Rūta iš Katyčių

Rūta Peteraitytė-Hofman gimė 1940 m. sausio 21 d. Katyčiuose trijų vaikų šeimoje.

1959 m. sausio 5 d., būdama 11 klasės mokinė, su mama išvažiavo į Bremenhafeną. Ten jų laukė tėvas, paleistas iš anglų nelaisvės. Išvažiuodama iš Lietuvos Rūta buvo tvirtai nusprendusi, kad pasimatys su tėvu, išmoks kalbą, įgis specialybę ir grįš į Lietuvą. Bet Dievas jai buvo paruošęs kitą kelią.

1963 metais ištekėjo, įgijo medicinos seselės specialybę, susilaukė dviejų sūnų ir dukros, bet meilė Lietuvai, Pamario kraštui niekur nedingo.

Pirmasis apsilankymas Lietuvoje ir susitikimas su giminėmis įvyko 1978 m. Vilniuje. Pagal tuometinius reikalavimus į savo gimtuosius Katyčius atvažiuoti negalėjo. Po sienų griūties praėjus dviem savaitėms, Rūta su vyru nuosavu mikroautobusiuku pradėjo lankytis Usėnuose ir Katyčiuose – vežė labdaros siuntas.

Prieš 20 metų susipažinus su Traute Moizer, kuri buvo Beverštedto bendrijos pirmininkė, apsilankymai Pamario krašte padažnėjo, o kartu išsiplėtė lankomųjų ratas. 2016 m. bendrijai pradėjo vadovauti Ūdo Lade. Per tiek metų Pamario krašto žmonėms, Rusnės ir Katyčių mokyklų vaikams suorganizuota daug kelionių į Vokietiją.

Visus šiuos metus jungiamoji juosta tarp Šilutės ir Beverštedto yra Rūta Peteraitytė-Hofman. Susitikimų metu ji būna vertėja, patarėja, vienytoja. Visada geros nuotaikos, puikaus humoro jausmo, begalinės kantrybės, kupina gerumo. Kiekvieno apsilankymo Lietuvoje su Beverštedto bendrijos nariais metu ji pabrėždavo: „Pažiūrėkite, koks gražus Lietuvos dangus, niekur tokio nėra!“

Ją vadina lietuviškąja Rūta, o jos septyni vaikaičiai ir du provaikaičiai žino, kuriame pasaulio krašte yra Lietuva ir Rūtos mylimi Katyčiai.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite