Dantų implantacija. Kaip išsirinkti saugius ir ilgalaikius?

Dantų pakeitimo poreikis yra dažnesnis nei jūs manote. Žmonės praranda natūralius dantis dėl daugelio priežasčių. Tai lemia dantų ėduonis, sužalojimai, infekcijos ir kt. Praradę dantį pacientai jaučiasi nesmagiai šypsodamiesi. Laimė, yra daug išeičių.

Vienas iš efektyviausių būdų pakeisti trūkstamą dantį ir atkurti šypseną yra dantų implantai. Didžiausias šios procedūros privalumas tas, kad implantas niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų ir palaikys paciento burnos sveikatą ilgus metus.

Kokie yra skirtingi dantų implantų tipai?

Yra du pagrindiniai dantų implantų tipai ir du pagrindiniai procedūrų tipai – endosaliniai ir subperiostaliniai, vieno ir dviejų etapų. Visos parinktys yra neįtikėtinai natūralios išvaizdos, tačiau naudojamos dėl skirtingų priežasčių.

Jūsų odontologas padės jums priimti tinkamą sprendimą dėl implantavimo pagal jūsų burnos poreikius, tačiau svarbu žinoti skirtumą.

  • Endostealinis implantas yra labiau paplitęs iš dviejų tipų implantų, kuriuos siūlo dauguma odontologų. Šio tipo implantas yra pritvirtintas prie žandikaulio, kad veiktų kaip tikroji danties šaknis, ir yra mažo varžtelio formos. Odontologai renkasi šį metodą, nes kai trūksta danties burnos struktūroje, tai gali sukelti kaulų retėjimą ir pasislinkti gretimų dantų. Endostealiniai implantai, pritvirtinti prie laisvos danties šaknies, padeda išsaugoti veido ir žandikaulio struktūrą.
  • Subperiostaliniai implantai atrodo taip pat, kaip endosaliniai implantai. Tik yra dedami po dantenų audiniu arba ant žandikaulio kaulo. Tokie netvirtinami prie žandikaulio kaulo. Ši implanto parinktis paprastai naudojama pacientams, kurie neturi pakankamai stipraus arba pakankamai sveiko žandikaulio, galinčio išlaikyti implantą. Dažnai odontologai savo pacientams siūlo priauginti kaulą,. Tada atstatomas ir sustiprinamas žandikaulis ir galima atlikti endostealą. Tačiau jei pacientas nenori priauginti kaulo, jis gali pasiekti labai panašių rezultatų su subperiostealiniu implantu.

Kaip greitai pasiekti norimą rezultatą?

Jei norisi greitai pasiekti rezultatą ir trumpiau lankytis pas odontologą, galima rinktis vieno etapo dantų implantacijos procedūrą. Vieno etapo dantų implantacijai reikia tik vieno chirurginio susitikimo. Procedūros metu jūsų odontologas į žandikaulį ir dantenas įdės ilgesnį implantą. Liks atidengta implanto viršūnė.

Kai sritis sugis, implanto jungtis ir vainiko dalys bus pritvirtintos tiesiai prie atviros implanto dalies. Vieno etapo procedūra dažnai taikoma pacientams, turintiems kaulų problemų arba specialių poreikių. Taip yra todėl, kad vieno etapo procesas paprastai yra greitesnis, o pacientas lengviau prisitaikys prie naujų dantų.

Dviejų etapų dantų implantavimo procedūra užtrunka daug ilgiau nei vieno. Juk reikia mažiausiai dviejų operacijų, tarp kurių įsiterpia gijimo laikas. Pirmoje šio proceso dalyje jūsų odontologas chirurginiu būdu įdės danties implanto pagrindą į žandikaulį. Kai burna sugis, po kelių mėnesių, atlikus kitą nedidelę operaciją, bus atskleistas implanto pagrindas. Prie jo tvirtinama jungtis ir implanto vainikėlis. Nors tokio tipo procesas yra labiau invazinis ir sudėtingesnis, jis suteikia ilgalaikės naudos. Laikotarpiu tarp pirmosios ir antrosios operacijos implanto pagrindas susilies su žandikaulio kaulu ir sukurs pagrindą, kuris yra tvirtas kaip tikra danties šaknis.

Dantų implantų medžiagos

Daugelį metų implantai iš titano buvo vienintelė medžiaga, naudojama implantuojant. Tobulėjant technologijoms, keičiasi ir galimybės. Dabar dantų implantams naudojamas titanas ir cirkonis. Atliekama daugybė tyrimų ir bandymų, kuriais siekiama sukurti naujas implantų medžiagas, įskaitant chemines ir fizines savybes. Šios dantų medžiagos turi būti atsparios lūžimui ir korozijai, turėti tinkamą mikrostruktūrą ir sudėtį.

Čia galite rasite platesnės informacijos apie dantų implantaciją ir kitas odontologines paslaugas.

pr2023/118

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite