Dantų implantacija. Kaip išsirinkti saugius ir ilgalaikius?

Dantų pakeitimo poreikis yra dažnesnis nei jūs manote. Žmonės praranda natūralius dantis dėl daugelio priežasčių. Tai lemia dantų ėduonis, sužalojimai, infekcijos ir kt. Praradę dantį pacientai jaučiasi nesmagiai šypsodamiesi. Laimė, yra daug išeičių.

Vienas iš efektyviausių būdų pakeisti trūkstamą dantį ir atkurti šypseną yra dantų implantai. Didžiausias šios procedūros privalumas tas, kad implantas niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų ir palaikys paciento burnos sveikatą ilgus metus.

Kokie yra skirtingi dantų implantų tipai?

Yra du pagrindiniai dantų implantų tipai ir du pagrindiniai procedūrų tipai – endosaliniai ir subperiostaliniai, vieno ir dviejų etapų. Visos parinktys yra neįtikėtinai natūralios išvaizdos, tačiau naudojamos dėl skirtingų priežasčių.

Jūsų odontologas padės jums priimti tinkamą sprendimą dėl implantavimo pagal jūsų burnos poreikius, tačiau svarbu žinoti skirtumą.

  • Endostealinis implantas yra labiau paplitęs iš dviejų tipų implantų, kuriuos siūlo dauguma odontologų. Šio tipo implantas yra pritvirtintas prie žandikaulio, kad veiktų kaip tikroji danties šaknis, ir yra mažo varžtelio formos. Odontologai renkasi šį metodą, nes kai trūksta danties burnos struktūroje, tai gali sukelti kaulų retėjimą ir pasislinkti gretimų dantų. Endostealiniai implantai, pritvirtinti prie laisvos danties šaknies, padeda išsaugoti veido ir žandikaulio struktūrą.
  • Subperiostaliniai implantai atrodo taip pat, kaip endosaliniai implantai. Tik yra dedami po dantenų audiniu arba ant žandikaulio kaulo. Tokie netvirtinami prie žandikaulio kaulo. Ši implanto parinktis paprastai naudojama pacientams, kurie neturi pakankamai stipraus arba pakankamai sveiko žandikaulio, galinčio išlaikyti implantą. Dažnai odontologai savo pacientams siūlo priauginti kaulą,. Tada atstatomas ir sustiprinamas žandikaulis ir galima atlikti endostealą. Tačiau jei pacientas nenori priauginti kaulo, jis gali pasiekti labai panašių rezultatų su subperiostealiniu implantu.

Kaip greitai pasiekti norimą rezultatą?

Jei norisi greitai pasiekti rezultatą ir trumpiau lankytis pas odontologą, galima rinktis vieno etapo dantų implantacijos procedūrą. Vieno etapo dantų implantacijai reikia tik vieno chirurginio susitikimo. Procedūros metu jūsų odontologas į žandikaulį ir dantenas įdės ilgesnį implantą. Liks atidengta implanto viršūnė.

Kai sritis sugis, implanto jungtis ir vainiko dalys bus pritvirtintos tiesiai prie atviros implanto dalies. Vieno etapo procedūra dažnai taikoma pacientams, turintiems kaulų problemų arba specialių poreikių. Taip yra todėl, kad vieno etapo procesas paprastai yra greitesnis, o pacientas lengviau prisitaikys prie naujų dantų.

Dviejų etapų dantų implantavimo procedūra užtrunka daug ilgiau nei vieno. Juk reikia mažiausiai dviejų operacijų, tarp kurių įsiterpia gijimo laikas. Pirmoje šio proceso dalyje jūsų odontologas chirurginiu būdu įdės danties implanto pagrindą į žandikaulį. Kai burna sugis, po kelių mėnesių, atlikus kitą nedidelę operaciją, bus atskleistas implanto pagrindas. Prie jo tvirtinama jungtis ir implanto vainikėlis. Nors tokio tipo procesas yra labiau invazinis ir sudėtingesnis, jis suteikia ilgalaikės naudos. Laikotarpiu tarp pirmosios ir antrosios operacijos implanto pagrindas susilies su žandikaulio kaulu ir sukurs pagrindą, kuris yra tvirtas kaip tikra danties šaknis.

Dantų implantų medžiagos

Daugelį metų implantai iš titano buvo vienintelė medžiaga, naudojama implantuojant. Tobulėjant technologijoms, keičiasi ir galimybės. Dabar dantų implantams naudojamas titanas ir cirkonis. Atliekama daugybė tyrimų ir bandymų, kuriais siekiama sukurti naujas implantų medžiagas, įskaitant chemines ir fizines savybes. Šios dantų medžiagos turi būti atsparios lūžimui ir korozijai, turėti tinkamą mikrostruktūrą ir sudėtį.

Čia galite rasite platesnės informacijos apie dantų implantaciją ir kitas odontologines paslaugas.

pr2023/118

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite