Dainininko likimas sujungė Šilutės ir Klaipėdos intelektualus

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolonų salėje įvyko prisiminimų vakaras „Dainininko likimas“, skirtas Klaipėdos muzikinio teatro dainininko, Klaipėdos konservatorijos dėstytojo docento Antano Bajerčiaus atminimui. Renginyje buvo skaitomos ištraukos iš Dalios Žibaitienės knygos „Dainininko likimas. Tonius“. „Pamariui“ apie klaipėdiečių parodytą dėmesį Antanui Bajerčiui pasakojo renginyje dalyvavę Šilutės lituanistai.

Šilutės literatų bendruomenei gerai žinoma Dalios Žibaitienės knyga „Dainininko likimas. Tonius“. Į šios knygos sutiktuves Fridricho Bajoraičio bibliotekoje skubėjome prieš kelerius metus. Knyga supažindina skaitytoją su sulaužyto likimo talentingu dainininku Antanu Bajerčiumi. Leidinyje gausu autorės prisiminimų iš pusbrolio Antano, vadinto Toniu, vaikystės, pasakojimų, kaip Kauno konservatorijos trečiakursį suėmė, uždarė ir tardė kalėjime, vėliau ištrėmė į katorgą. Karagandos anglies kasyklose jis dirbo alinantį, balso stygoms, pirštų sąnariams kenkiantį darbą. Atgaivą po darbo šachtų dulkėse pajusdavo dainuodamas. Dainose skambėjo Tėvynės, neišsipildžiusių jaunystės svajonių ilgesys ir stipri dainininko dvasia.
Dainininkas tikėjo gyvenimu, šviesia ateitimi, jam nepalūžti padėjo ir siekis tapti scenos žmogumi. Baigė Minsko konservatoriją, daug gastroliavo po tuometinę Sovietų sąjungą. Grįžęs į Lietuvą ilgai nerado vietos. Ilgos paieškos atvedė į tada besikuriantį Klaipėdos muzikinį teatrą, 21 metus Klaipėdos konservatorijoje dėstė vokalą. A. Bajerčiui muzika, dainavimas buvo ne vien tik darbas, bet ir viso gyvenimo tikslas, kurio siekti troško savo įsivaizduojamoje laisvoje Lietuvoje.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro direktorius, režisierius R. Kaubrys kartu su Klaipėdos universiteto (buvusi Klaipėdos konservatorija) Vokalinės muzikos katedros studentais pastatė literatūrinę-muzikinę kompoziciją, skirtą A. Bajerčiaus atminimui. A. Bajerčiaus asmenybei atskleisti pasitelkė dainą ir šilutiškės pedagogės Dalios Žibaitienės knygą „Dainininko likimas“. Sunkų talentingo dainininko gyvenimą atskleisti padėjo net scenovaizdis: storų virvių tinklo tarpuose „pulsavo“ kraują simbolizuojančios knygos raudonais viršeliais. Aktoriais tapo Klaipėdos universiteto Vokalinės muzikos katedros magistrantai.
„Nugyvenęs sunkų ir prasmingą gyvenimą, A. Bajerčius buvo neišsipildžiusio likimo žmogus. Studijuojantys vokalą puikiai vaidino: tiesė rankas į tinklą, ėmė iš ten knygas, glostė jas ir, atsargiai atvertę, skaitė taip jautriai, lyg skaitytų savo artimo žmogaus gyvenimo laiškus. Studentai savo pagarbą norėjo išreikšti dovanodami gėlių, tačiau žinodami, kad to padaryti negali, dovanojo dainų puokštę. Viena jų „Vai žydėk, žydėk, balta obelėle“ buvo paskutinė daina, kurią mano pusbroliui A. Bajerčiui dainavo ir prie jo kapo“, – įspūdžiais pasidalijo D. Žibaitienė.
Tarp žiūrovų buvo Žemaitijos rašytojų bendrijos pirmininkė Virginija Kairienė, rašytojos Nijolė Kepenienė, Danielė Erceville, A. Bajerčiaus bendražygis Vytautas Blūšius, kompozitorius Stanislovas Domarkas, žurnalistas Bernardas Aleknavičius, mūsų kraštiečiai Antanas Venckus ir Zigmantas Dokšas su žmonomis, daug Klaipėdos inteligentijos atstovų.

Laima PUTRIUVIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite