Cukrinis diabetas neaplenkia net vaikų

Sergamumas cukriniu diabetu nuolat didėja, o juo suserga vis jaunesni žmonės. Viena pagrindinių šios ligos atsiradimo priežasčių yra netinkama mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Prieš trejus metus Šilutėje buvo įkurtas cukriniu diabetu sergančių klubas „Margainis“. Šiandien klubas vienija 43 narius, tarp kurių yra ir 3 cukriniu diabetu sergantys vaikai iki 18 metų.

Margainis – žydintis vaistinis augalas. Augalo sudėtyje yra apie 200 biologiškai veiklių medžiagų, vertingų žmogaus sveikatai: B grupės ir F, K, A, D, E vitaminų, mikro ir makro elementų (cinko, vario, mangano, boro, jodo, seleno, kalio, kalcio, geležies, magnio). Ypatinga margainio savybė – jis skatina naujų ląstelių augimą ir padeda kepenims atsigauti.
Šiuolaikinėje farmacijoje tikrųjų margainių ekstrakto (trintų sėklų ir džiovintų lapų) dedama į diabeto ir dietinius preparatus. Svarbi šio augalo savybė – kad jis skatina naujų ląstelių augimą ir taip padeda kepenims atsigauti.

Skiriami du pagrindiniai cukrinio diabeto tipai. Pirmojo tipo diabetas yra liga, kai organizmas negamina arba nepakankamai pagamina insulino. Pirmasis dažniausiai pasireiškia jaunesniame amžiuje, juo serga vaikai. Sergantiems vaikams būtina gliukozės koncentraciją kraujyje nustatyti 5 kartus per parą, kontroliuoti reikia net naktį (tarp 2-4 valandos), kai būna didžiausia rizika, o aplaidumas gali kainuoti gyvybę.
Mityba išlieka vienu svarbiausių veiksnių sergant šia klastinga liga. Pirmojo tipo diabeto atveju mitybą dar būtina kruopščiai derinti su insulino injekcijomis. Mityba ir ypač suvartojamo maisto medžiagų kiekis svarbu sergant antrojo tipo diabetu.

Renginio metu buvo nemokamai matuojama gliukozės koncentracija kraujyje.

Paminėjo Pasaulinę diabeto dieną
Minėdami Pasaulinę diabeto dieną, „Margainio“ nariai susirinko į šventinį renginį, sulaukta gausaus būrio svečių, lektorių. Renginio dalyviai žavėjosi klubo moterų surengta rankdarbių paroda. Dauguma darbų – dekupažo technika sukurti papuošalai, interjero aksesuarai. Susirinkusius pasveikino ir stiprybės palinkėjo Šilutės r. savivaldybės mero patarėja Inesa Murauskienė, Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, klubo „Moterų seklyčia“ atstovės, kiti renginio svečiai.
Dainų padainavo klubo narių ansamblis „Margainis“, kurio repertuare yra ir daina apie margainį. Klubo pirmininkė I. Gečienė pasidžiaugė, kad ansamblio ir rankdarbių veikla yra remiama. Nuotaikingą programą parodė folkloro ansamblis „Verdainė“.
Renginio dalyvius ypač sudomino gydytojo endokrinologo Arūno Pangonio pranešimas apie insulino terapijos naujienas. Cukrinis diabetas yra klastinga ir plintanti liga. Tačiau laikantis gydytojų rekomendacijų ir pasirinkus sveiką gyvenimo būdą įmanoma išvengti sunkių komplikacijų, kurių gydymas brangiai kainuoja ir neretai baigiasi neįgalumu. Žinojimas, kaip gyventi, maitintis gali padėti išvengti susirgti šia liga. Vaistų šiai ligai gydyti kasmet atsiranda vis daugiau.
Renginio dalyviai klausėsi Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovės humanitarinių mokslų dr. Aletos Chomičenkienės pranešimo „Ajurvedos požiūris į cukrinį diabetą: žoles, maistą, gyvenimo būdą“, sveikatinančių produktų pristatė Algirdas Zigmantas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite