Cukrinis diabetas neaplenkia net vaikų

Sergamumas cukriniu diabetu nuolat didėja, o juo suserga vis jaunesni žmonės. Viena pagrindinių šios ligos atsiradimo priežasčių yra netinkama mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Prieš trejus metus Šilutėje buvo įkurtas cukriniu diabetu sergančių klubas „Margainis“. Šiandien klubas vienija 43 narius, tarp kurių yra ir 3 cukriniu diabetu sergantys vaikai iki 18 metų.

Margainis – žydintis vaistinis augalas. Augalo sudėtyje yra apie 200 biologiškai veiklių medžiagų, vertingų žmogaus sveikatai: B grupės ir F, K, A, D, E vitaminų, mikro ir makro elementų (cinko, vario, mangano, boro, jodo, seleno, kalio, kalcio, geležies, magnio). Ypatinga margainio savybė – jis skatina naujų ląstelių augimą ir padeda kepenims atsigauti.
Šiuolaikinėje farmacijoje tikrųjų margainių ekstrakto (trintų sėklų ir džiovintų lapų) dedama į diabeto ir dietinius preparatus. Svarbi šio augalo savybė – kad jis skatina naujų ląstelių augimą ir taip padeda kepenims atsigauti.

Skiriami du pagrindiniai cukrinio diabeto tipai. Pirmojo tipo diabetas yra liga, kai organizmas negamina arba nepakankamai pagamina insulino. Pirmasis dažniausiai pasireiškia jaunesniame amžiuje, juo serga vaikai. Sergantiems vaikams būtina gliukozės koncentraciją kraujyje nustatyti 5 kartus per parą, kontroliuoti reikia net naktį (tarp 2-4 valandos), kai būna didžiausia rizika, o aplaidumas gali kainuoti gyvybę.
Mityba išlieka vienu svarbiausių veiksnių sergant šia klastinga liga. Pirmojo tipo diabeto atveju mitybą dar būtina kruopščiai derinti su insulino injekcijomis. Mityba ir ypač suvartojamo maisto medžiagų kiekis svarbu sergant antrojo tipo diabetu.

Renginio metu buvo nemokamai matuojama gliukozės koncentracija kraujyje.

Paminėjo Pasaulinę diabeto dieną
Minėdami Pasaulinę diabeto dieną, „Margainio“ nariai susirinko į šventinį renginį, sulaukta gausaus būrio svečių, lektorių. Renginio dalyviai žavėjosi klubo moterų surengta rankdarbių paroda. Dauguma darbų – dekupažo technika sukurti papuošalai, interjero aksesuarai. Susirinkusius pasveikino ir stiprybės palinkėjo Šilutės r. savivaldybės mero patarėja Inesa Murauskienė, Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, klubo „Moterų seklyčia“ atstovės, kiti renginio svečiai.
Dainų padainavo klubo narių ansamblis „Margainis“, kurio repertuare yra ir daina apie margainį. Klubo pirmininkė I. Gečienė pasidžiaugė, kad ansamblio ir rankdarbių veikla yra remiama. Nuotaikingą programą parodė folkloro ansamblis „Verdainė“.
Renginio dalyvius ypač sudomino gydytojo endokrinologo Arūno Pangonio pranešimas apie insulino terapijos naujienas. Cukrinis diabetas yra klastinga ir plintanti liga. Tačiau laikantis gydytojų rekomendacijų ir pasirinkus sveiką gyvenimo būdą įmanoma išvengti sunkių komplikacijų, kurių gydymas brangiai kainuoja ir neretai baigiasi neįgalumu. Žinojimas, kaip gyventi, maitintis gali padėti išvengti susirgti šia liga. Vaistų šiai ligai gydyti kasmet atsiranda vis daugiau.
Renginio dalyviai klausėsi Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovės humanitarinių mokslų dr. Aletos Chomičenkienės pranešimo „Ajurvedos požiūris į cukrinį diabetą: žoles, maistą, gyvenimo būdą“, sveikatinančių produktų pristatė Algirdas Zigmantas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite