Cukrinis diabetas neaplenkia net vaikų

Sergamumas cukriniu diabetu nuolat didėja, o juo suserga vis jaunesni žmonės. Viena pagrindinių šios ligos atsiradimo priežasčių yra netinkama mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Prieš trejus metus Šilutėje buvo įkurtas cukriniu diabetu sergančių klubas „Margainis“. Šiandien klubas vienija 43 narius, tarp kurių yra ir 3 cukriniu diabetu sergantys vaikai iki 18 metų.

Margainis – žydintis vaistinis augalas. Augalo sudėtyje yra apie 200 biologiškai veiklių medžiagų, vertingų žmogaus sveikatai: B grupės ir F, K, A, D, E vitaminų, mikro ir makro elementų (cinko, vario, mangano, boro, jodo, seleno, kalio, kalcio, geležies, magnio). Ypatinga margainio savybė – jis skatina naujų ląstelių augimą ir padeda kepenims atsigauti.
Šiuolaikinėje farmacijoje tikrųjų margainių ekstrakto (trintų sėklų ir džiovintų lapų) dedama į diabeto ir dietinius preparatus. Svarbi šio augalo savybė – kad jis skatina naujų ląstelių augimą ir taip padeda kepenims atsigauti.

Skiriami du pagrindiniai cukrinio diabeto tipai. Pirmojo tipo diabetas yra liga, kai organizmas negamina arba nepakankamai pagamina insulino. Pirmasis dažniausiai pasireiškia jaunesniame amžiuje, juo serga vaikai. Sergantiems vaikams būtina gliukozės koncentraciją kraujyje nustatyti 5 kartus per parą, kontroliuoti reikia net naktį (tarp 2-4 valandos), kai būna didžiausia rizika, o aplaidumas gali kainuoti gyvybę.
Mityba išlieka vienu svarbiausių veiksnių sergant šia klastinga liga. Pirmojo tipo diabeto atveju mitybą dar būtina kruopščiai derinti su insulino injekcijomis. Mityba ir ypač suvartojamo maisto medžiagų kiekis svarbu sergant antrojo tipo diabetu.

Renginio metu buvo nemokamai matuojama gliukozės koncentracija kraujyje.

Paminėjo Pasaulinę diabeto dieną
Minėdami Pasaulinę diabeto dieną, „Margainio“ nariai susirinko į šventinį renginį, sulaukta gausaus būrio svečių, lektorių. Renginio dalyviai žavėjosi klubo moterų surengta rankdarbių paroda. Dauguma darbų – dekupažo technika sukurti papuošalai, interjero aksesuarai. Susirinkusius pasveikino ir stiprybės palinkėjo Šilutės r. savivaldybės mero patarėja Inesa Murauskienė, Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, klubo „Moterų seklyčia“ atstovės, kiti renginio svečiai.
Dainų padainavo klubo narių ansamblis „Margainis“, kurio repertuare yra ir daina apie margainį. Klubo pirmininkė I. Gečienė pasidžiaugė, kad ansamblio ir rankdarbių veikla yra remiama. Nuotaikingą programą parodė folkloro ansamblis „Verdainė“.
Renginio dalyvius ypač sudomino gydytojo endokrinologo Arūno Pangonio pranešimas apie insulino terapijos naujienas. Cukrinis diabetas yra klastinga ir plintanti liga. Tačiau laikantis gydytojų rekomendacijų ir pasirinkus sveiką gyvenimo būdą įmanoma išvengti sunkių komplikacijų, kurių gydymas brangiai kainuoja ir neretai baigiasi neįgalumu. Žinojimas, kaip gyventi, maitintis gali padėti išvengti susirgti šia liga. Vaistų šiai ligai gydyti kasmet atsiranda vis daugiau.
Renginio dalyviai klausėsi Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovės humanitarinių mokslų dr. Aletos Chomičenkienės pranešimo „Ajurvedos požiūris į cukrinį diabetą: žoles, maistą, gyvenimo būdą“, sveikatinančių produktų pristatė Algirdas Zigmantas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite