COVID-19: Šilutės rajono lavinimo įstaigose situacija bloga

Taip rugsėjo 13-osios rytą informavo Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

10 val. buvo surengtas pasitarimas su rajono švietimo įstaigų direktoriais ir Savivaldybės vadovais.

Pasak D. Butvydienės, pirmadienis atnešė blogų žinių – daugelyje rajono mokyklų teks rinktis nuotolinį mokymą. Dėl mokinių ir mokytojų susirgimo COVID-19 Usėnų pagrindinė mokykla iki rugsėjo 20 d. dirbs tik nuotoliniu būdu. Jau trijuose Šilutės miesto vaikų lopšeliuose-darželiuose nustatyta naujų susirgimo COVID-19 atvejų.

„Skaičiuojame naujus susirgimų atvejus, ieškome sprendimų, visas žinias turėsime tik prieš pietus. Situacija bloga“, –sakė D. Butvydienė.

Primename, kad Šilutės rajonas, kaip ir daugelis Vakarų Lietuvos savivaldybių, jau prieš praėjusį savaitgalį pagal COVID-19 plitimą atsidūrė juodojoje zonoje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė sakė, kad švietimo įstaigų pedagogai, kiti darbuotojai ir dalis mokinių pradėjo testuotis, labai padaugėjo naujų susirgimo atvejų. Trys darbuotojai ir trys mokiniai susirgo Usėnų mokykloje, naujų atvejų aptikta Juknaičių, Katyčių, Šilutės Pamario ir M. Jankaus pagrindinėse mokyklose, Švėkšnos „Saulės“, Šilutės pirmojoje gimnazijose, Šilutės Žibų pradinėje ir kitose švietimo įstaigose.

„Kas nėra pasiskiepiję, persirgę COVID-19, privalo testuotis kas 7-10 dienų, moksleiviai, jeigu tėvai, leidžia, irgi. Susirgęs COVID-19 asmuo 72 valandas platina užkratą, viruso inkubacinis periodas yra 1-14 dienų. Tad asmuo užkratą platina dar ligos nenustačius bei 10 dienų jau sirgdamas“, – informavo R. Jovaišaitė ir pridūrė, kad koronavirusu susirgusiems skirtas Šilutės ligoninės skyrius jau pilnas, ko gero, jį teks plėsti.

Anot specialistės, dabar suserga neskiepyti ir šia liga nepersirgę asmenys, dominuoja „Deltos“ atmaina. Suserga ir paskiepyti asmenys, tačiau ligos forma būna gerokai lengvesnė, netenka net gydyti ligoninėje.

„Raginu visus skiepytis, raginu tėvus neleisti vaikų į darželius, vyresnių – į mokyklas, jeigu pastebimi net ir menki negalavimo simptomai, tarkim, sloga“, –  akcentavo specialistė.

R. Jovaišaitė informavo, kad Lietuvoje 100 tūkstančių gyventojų tenka 385,6 susirgimo COVID-19 atvejų, Šilutės rajone – 757,7 atvejo. Prasčiau yra tik Rietavo, Telšių, Plungės savivaldybėse bei Klaipėdos mieste. Šiuo metu Šilutės rajone serga 265 asmenys. Pavyzdžiui, rugsėjo 9 d. sirgo tik 206 asmenys, rugsėjo 3 d. – 110 asmenų. Šilutės rajone nuo COVID-19 mirė 70 asmenų.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite