COVID-19: paskiepyta 60,4 proc. Šilutės rajono gyventojų

Tuos 60,4 proc. Šilutės rajono gyventojų sudaro 22 408 asmenys. Kol kas tik tiek turime rajone asmenų, kurie pilnai pasiskiepijo nuo COVID-19, per nepilnus du mėnesius trečiąja vakcinos doze paskiepyta 1,5 tūkst. gyventojų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė vakar, lapkričio 10-ąją, situaciją rajone pavadino prasta, negerėjančia, nes COVID-19 susirgimo naujų atvejų yra daug.

Lapkričio 10 d. duomenys tokie:  per praėjusią parą nustatyti 76 nauji susirgimo atvejai, serga 340 rajono gyventojų. G. Tamašauskienė priminė, kad nuo COVID-19 infekcijos jau mirė 99 rajono gyventojai. Nuo pirmojo karantino pradžios Šilutės rajone buvo nustatyti 5353 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

„Vilties teikia tai, kad trečiąja vakcinos doze jau pasiskiepyta pusantro tūkstančio rajono gyventojų, jie skambino, registravosi, atvyko. Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro specialistų komanda vyksta į gyventojų namus ir ten skiepija. Vieni kreipiasi dėl pirmojo skiepo, kiti jau pageidauja trečiojo. Kiek žinau, nemalonių atvejų nepasitaiko, nes gyventojai patys pageidauja šios paslaugos namuose. Liūdna tai, kad vis pasitaiko, kai vaikai atkalbinėja garbaus amžiaus tėvus, kurie gal ir norėtų skiepytis, bet vaikų patarimas, pamokymas to nedaryti jiems svarbus“, – sakė G. Tamašauskienė.

Skiepai nuo COVID19. EPA-ELTA nuotr.

Jau baigėsi mokinių atostogos, jie sugrįžo į mokyklas atlikę testus namuose. Kol kas blogų žinių iš mokyklų negirdėti. G. Tamašauskienė sakė, jog jau gali išaiškėti ir ilgojo Vėlinių savaitgalio rezultatai. Kapus lankę giminės būriavosi ir kapinėse, galbūt lankė ir gimines, draugus… Praėjo tik savaitė po Vėlinių, galbūt pasimatys ir užkrato plitimo rezultatai.

„Laukiame naujovių, kurių žada Sveikatos apsaugos ministerija. Gali būti, kad ir dvi skiepo dozes gavęs asmuo po kontakto su susirgusiu COVID-19 turės izoliuotis.  Suserga ir paskiepyti žmonės, tačiau ligos forma būna gerokai lengvesnė, užtenka pasigydyti namuose, nereikia pagalbos ligoninėje, nereikia reanimacijos. Visi žinome, kad vietų ligoninėse labai reikia ir kitomis ligomis sergantiems, ir operacijų laukiantiems“, – kalbėjo G. Tamašauskienė, paraginusi rajono gyventojus sparčiau skiepytis nuo COVID-19, taip saugant save ir aplinkinius.

Pastarojo meto orai gana permainingi. Buvo atšilę, po to lijo, buvo vėjuota, staiga atšalo, tad ėmė plisti rudens virusinės infekcijos. Jų požymiai labai panašūs į COVID-19. G. Tamašauskienės nuomone, jeigu skauda gerklę, pakyla temperatūra ir randasi panašių simptomų, žmogus turi vengti kontaktų su kitais asmenimis, skambinti savo šeimos gydytojui, konsultuotis, testuotis. Dėl viso pikto, nes tai gali būti ar įprasta virusinė infekcija, ar COVID-19.

„Tokiu atveju negalima eiti į darbą, nes, jeigu tai COVID-19 atvejis, užkrėstų darbe kolegas. Dera vengti bendravimo su kaimynais, giminėmis ir visais kitais asmenimis. Neverta vaikščioti į paslaugas teikiančias vietas, į parduotuves ir kitur“, – patarė G. Tamašauskienė.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite