COVID-19: paskiepyta 60,4 proc. Šilutės rajono gyventojų

Tuos 60,4 proc. Šilutės rajono gyventojų sudaro 22 408 asmenys. Kol kas tik tiek turime rajone asmenų, kurie pilnai pasiskiepijo nuo COVID-19, per nepilnus du mėnesius trečiąja vakcinos doze paskiepyta 1,5 tūkst. gyventojų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė vakar, lapkričio 10-ąją, situaciją rajone pavadino prasta, negerėjančia, nes COVID-19 susirgimo naujų atvejų yra daug.

Lapkričio 10 d. duomenys tokie:  per praėjusią parą nustatyti 76 nauji susirgimo atvejai, serga 340 rajono gyventojų. G. Tamašauskienė priminė, kad nuo COVID-19 infekcijos jau mirė 99 rajono gyventojai. Nuo pirmojo karantino pradžios Šilutės rajone buvo nustatyti 5353 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

„Vilties teikia tai, kad trečiąja vakcinos doze jau pasiskiepyta pusantro tūkstančio rajono gyventojų, jie skambino, registravosi, atvyko. Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro specialistų komanda vyksta į gyventojų namus ir ten skiepija. Vieni kreipiasi dėl pirmojo skiepo, kiti jau pageidauja trečiojo. Kiek žinau, nemalonių atvejų nepasitaiko, nes gyventojai patys pageidauja šios paslaugos namuose. Liūdna tai, kad vis pasitaiko, kai vaikai atkalbinėja garbaus amžiaus tėvus, kurie gal ir norėtų skiepytis, bet vaikų patarimas, pamokymas to nedaryti jiems svarbus“, – sakė G. Tamašauskienė.

Skiepai nuo COVID19. EPA-ELTA nuotr.

Jau baigėsi mokinių atostogos, jie sugrįžo į mokyklas atlikę testus namuose. Kol kas blogų žinių iš mokyklų negirdėti. G. Tamašauskienė sakė, jog jau gali išaiškėti ir ilgojo Vėlinių savaitgalio rezultatai. Kapus lankę giminės būriavosi ir kapinėse, galbūt lankė ir gimines, draugus… Praėjo tik savaitė po Vėlinių, galbūt pasimatys ir užkrato plitimo rezultatai.

„Laukiame naujovių, kurių žada Sveikatos apsaugos ministerija. Gali būti, kad ir dvi skiepo dozes gavęs asmuo po kontakto su susirgusiu COVID-19 turės izoliuotis.  Suserga ir paskiepyti žmonės, tačiau ligos forma būna gerokai lengvesnė, užtenka pasigydyti namuose, nereikia pagalbos ligoninėje, nereikia reanimacijos. Visi žinome, kad vietų ligoninėse labai reikia ir kitomis ligomis sergantiems, ir operacijų laukiantiems“, – kalbėjo G. Tamašauskienė, paraginusi rajono gyventojus sparčiau skiepytis nuo COVID-19, taip saugant save ir aplinkinius.

Pastarojo meto orai gana permainingi. Buvo atšilę, po to lijo, buvo vėjuota, staiga atšalo, tad ėmė plisti rudens virusinės infekcijos. Jų požymiai labai panašūs į COVID-19. G. Tamašauskienės nuomone, jeigu skauda gerklę, pakyla temperatūra ir randasi panašių simptomų, žmogus turi vengti kontaktų su kitais asmenimis, skambinti savo šeimos gydytojui, konsultuotis, testuotis. Dėl viso pikto, nes tai gali būti ar įprasta virusinė infekcija, ar COVID-19.

„Tokiu atveju negalima eiti į darbą, nes, jeigu tai COVID-19 atvejis, užkrėstų darbe kolegas. Dera vengti bendravimo su kaimynais, giminėmis ir visais kitais asmenimis. Neverta vaikščioti į paslaugas teikiančias vietas, į parduotuves ir kitur“, – patarė G. Tamašauskienė.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Taip pat skaitykite