COVID-19: paskiepyta 60,4 proc. Šilutės rajono gyventojų

Tuos 60,4 proc. Šilutės rajono gyventojų sudaro 22 408 asmenys. Kol kas tik tiek turime rajone asmenų, kurie pilnai pasiskiepijo nuo COVID-19, per nepilnus du mėnesius trečiąja vakcinos doze paskiepyta 1,5 tūkst. gyventojų.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė vakar, lapkričio 10-ąją, situaciją rajone pavadino prasta, negerėjančia, nes COVID-19 susirgimo naujų atvejų yra daug.

Lapkričio 10 d. duomenys tokie:  per praėjusią parą nustatyti 76 nauji susirgimo atvejai, serga 340 rajono gyventojų. G. Tamašauskienė priminė, kad nuo COVID-19 infekcijos jau mirė 99 rajono gyventojai. Nuo pirmojo karantino pradžios Šilutės rajone buvo nustatyti 5353 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

„Vilties teikia tai, kad trečiąja vakcinos doze jau pasiskiepyta pusantro tūkstančio rajono gyventojų, jie skambino, registravosi, atvyko. Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro specialistų komanda vyksta į gyventojų namus ir ten skiepija. Vieni kreipiasi dėl pirmojo skiepo, kiti jau pageidauja trečiojo. Kiek žinau, nemalonių atvejų nepasitaiko, nes gyventojai patys pageidauja šios paslaugos namuose. Liūdna tai, kad vis pasitaiko, kai vaikai atkalbinėja garbaus amžiaus tėvus, kurie gal ir norėtų skiepytis, bet vaikų patarimas, pamokymas to nedaryti jiems svarbus“, – sakė G. Tamašauskienė.

Skiepai nuo COVID19. EPA-ELTA nuotr.

Jau baigėsi mokinių atostogos, jie sugrįžo į mokyklas atlikę testus namuose. Kol kas blogų žinių iš mokyklų negirdėti. G. Tamašauskienė sakė, jog jau gali išaiškėti ir ilgojo Vėlinių savaitgalio rezultatai. Kapus lankę giminės būriavosi ir kapinėse, galbūt lankė ir gimines, draugus… Praėjo tik savaitė po Vėlinių, galbūt pasimatys ir užkrato plitimo rezultatai.

„Laukiame naujovių, kurių žada Sveikatos apsaugos ministerija. Gali būti, kad ir dvi skiepo dozes gavęs asmuo po kontakto su susirgusiu COVID-19 turės izoliuotis.  Suserga ir paskiepyti žmonės, tačiau ligos forma būna gerokai lengvesnė, užtenka pasigydyti namuose, nereikia pagalbos ligoninėje, nereikia reanimacijos. Visi žinome, kad vietų ligoninėse labai reikia ir kitomis ligomis sergantiems, ir operacijų laukiantiems“, – kalbėjo G. Tamašauskienė, paraginusi rajono gyventojus sparčiau skiepytis nuo COVID-19, taip saugant save ir aplinkinius.

Pastarojo meto orai gana permainingi. Buvo atšilę, po to lijo, buvo vėjuota, staiga atšalo, tad ėmė plisti rudens virusinės infekcijos. Jų požymiai labai panašūs į COVID-19. G. Tamašauskienės nuomone, jeigu skauda gerklę, pakyla temperatūra ir randasi panašių simptomų, žmogus turi vengti kontaktų su kitais asmenimis, skambinti savo šeimos gydytojui, konsultuotis, testuotis. Dėl viso pikto, nes tai gali būti ar įprasta virusinė infekcija, ar COVID-19.

„Tokiu atveju negalima eiti į darbą, nes, jeigu tai COVID-19 atvejis, užkrėstų darbe kolegas. Dera vengti bendravimo su kaimynais, giminėmis ir visais kitais asmenimis. Neverta vaikščioti į paslaugas teikiančias vietas, į parduotuves ir kitur“, – patarė G. Tamašauskienė.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite