„Čia – mano namai…“

Taip pavadinome netradicinę ugdymo dieną Piktupėnų pagrindinėje mokykloje, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vasario 16-oji – svarbi ir didžiuotis kiekvieną lietuvį skatinanti data.

Mokiniai dovanojo trispalves širdeles su linkėjimais.

Tą dieną pamokų nevyko. Mokiniai buvo įtraukti į įvairias veiklas, skatinančias suvokti Vasario 16-osios prasmę Lietuvai ir sau. Pirmiausia mokiniai žiūrėjo V. V. Landsbergio filmą ,,Trispalvis“. Filme sukurtas nesumeluotas ir nepagražintas pokario laisvės kovotojo portretas, kurį perteikia dvylika to meto kovų liudininkų – buvę partizanai ir ryšininkai.
Po filmo peržiūros mokiniai su klasių auklėtojais surengė akciją „Aš myliu Lietuvą“. Visi dalyviai gamino sau, draugui ir mokytojui trispalves širdeles. Ant tų širdelių užrašė patriotinius linkėjimus, kuriuos skaitė ir dovanojo draugams, mokytojams. Iš daugelio mokinių lūpų skambėjo linkėjimas – ,,Nepalik Lietuvos, neišvažiuok iš tėvynės…“
Kai akcijos dalyviai apsikeitė linkėjimais, 10 klasės mokinė Miglė Bružaitė visą mokyklos bendruomenę pakvietė šokiui ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“ pagal M. Mikutavičiaus dainą. Mokiniai ir mokytojai atkartodami Miglės rodomus šokio judesius reiškė džiaugsmą, jog yra laisvi ir gyvena Lietuvoje.
Nutilus šokio muzikos akordams, šių eilučių autorė mokinius pakvietė į viktoriną ,,Moki žodį – žinai kelią“. Viktorinoje mokiniai netradiciškai pasitikrino žinias, pasistengė kūrybiškiau pažvelgti į kalbos ir istorijos dalykus.
Šventės pabaigai – „Patriotinių dainų valanda“. Visą mėnesį mokiniai su muzikos mokytoja Jolanta Valskiene mokėsi dainų apie Lietuvą, apie kalbą, apie Lietuvos gamtą. Visos klasės išmoko po vieną dainą apie tėvynę, kurią interpretavo, inscenizavo ir padainavo šventės metu.
„Patriotinių dainų valandoje“ skambėjo ne tik klasių, bet ir merginų ansamblio atliekamos patriotinės dainos. Skaitovės deklamavo A. Baltakio, Just. Marcinkevičiaus, J. Aisčio eilėraščius apie gimtinę bei jos darbščius ir drąsius žmones.
Netradiciškai minėdami Vasario – 16-ąją mokiniai skatinami suvokti, jog laisvė yra niekuo nepakeičiama vertybė, aukščiau už bet kokią kitą gerovę.
Audronė Norkaitytė, Piktupėnų pagrindinės mokyklos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite