Buvusi ekonomistė užsikrėtė kolekcionavimu ir norėtų šokti su parašiutu…

Medinės gėlės, skulptūrėlės, šaukštai ir šakutės, paveikslai, keraminiai namukai – tai tik dalis buvusios AB „Šilutės baldai“ ekonomistės Dalios Norvilienės kolekcionuojamų daiktų. Įvairios kolekcijos puošia visas Dalios ir Jono Norvilų buto sienas, užpildė lentynas. 67 metų sulaukusi senjora dar labai norėtų šokti su parašiutu, tik bijo, kad pojūčių pertekliaus gali nebeatlaikyti širdis…

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Ponia Dalia Norvilienė pasakojo, kad kolekcionavimo kipšiukas apsėdo visą jos šeimą. Du broliai taip pat yra kolekcininkai: vienas renka pieštukus ir degtukus, kitas kaupia monetų, senovinių dokumentų ir nuotraukų kolekcijas.
Su viena šios moters kolekcija visuomenė turėjo galimybę susipažinti išsamiau. 1995 metais Vilniuje buvo išleista jos knygelė „Linksmos miniatiūros“ – trumpos linksmos humoristiniės miniatiūros iš D. Norvilienės rinkinio. Knygelėje gausu linksmų istorijų, anekdotų, straipsnelių, karikatūrų ir žinučių. Istorijos išgirstos ir rastos įvairiuose leidiniuose, kai kurios išverstos iš rusų kalbos. Į šį leidinį pateko per 1000 du dešimtmečius rinktų linksmybių.
Virtuvės sienas Norvilų bute puošia medinių šaukštų ir šakučių rinkinys. „Patinka medis. Gal todėl, kad visą gyvenimą išdirbau baldų fabrike. Gerbiu žmogų, kuris sumeistravo į mano kolekciją patekusį daiktą. Dažnai pamąstau apie patį meistrą ir kelią, kurį tas daiktas nukeliavo, kol pateko pas mane“, – pasakojo moteris.
Pati D. Norvilienė nežinojo, kiek tų šaukštų ir šakučių turi, tačiau bemat suskaičiavo. Paaiškėjo, kad virtuvėje per du dešimtmečius su viršum susikaupė 93 įrankiai. Dauguma eksponatų nelietuviški. Moteris sakė, kad medinius šaukštus ir šakutes pradėjo rinkti, kai prieš kelis dešimtmečius porą tokių gavo dovanų. Nors turi ir lietuviškų, dauguma eksponatų atkeliavo iš tolimesnių šalių.
Ypač jai patinka egzotiški stalo įrankiai iš Afrikos. Kai ką parsivežė iš JAV, kur lankėsi ne kartą viešėdama pas ten gyvenančią dukrą, ir turėjo progos nemažai pakeliauti. Štai ir dabar iš pavasarinės išvykos grįžo su keliais naujais eksponatais.

Kai kuriose šalyse išdrožti įrankiai turi savo stilių. Iš kitų akivaizdžiai išsiskiria afrikietiški ir Skandinavijos šalyse sumeistrauti šaukštai ir šakutės.
Ar papildo savo kolekciją Kaziuko mugėse įsigytais drožiniais? D. Norvilienė atsakė, kad ten siūlomi daiktai yra masinės gamybos, todėl nelabai domina.
Kolekcininkė įsitikinusi, kad pensijai reikia ruoštis iš anksto, tada jos sulaukęs gali padaryti tai, ko nesuspėjai jaunystėje.
Be kolekcionavimo, ponia Dalia dar suspėja savo malonumui šiek tiek padirbėti, nerti vąšeliu, pasėdėti prie kompiuterio ir daug keliauti. Yra pabuvojusi Amerikoje, Australijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse. Ji stengiasi aplankyti užsienio šalyse įsikūrusius pažįstamus, kelias dienas pasisvečiuoti, susipažinti su šalimi. Žinoma, dažniausiai lankosi pas dukrą JAV. Neseniai sugrįžo ir planuoja vėl ten skristi.
Prie dažnų skrydžių D. Norvilienė jau įprato ir skristi nebebijo. Priešingai – ji svajoja iššokti su parašiutu ir savo svajonės neatsižada, tik bijo kad emocijų pertekliaus gali neatlaikyti širdis…
Bute ant rašomojo stalo stovi du kompiuteriai: stacionarus ir nešiojamasis. Naujos technologijos pensininkės netrikdo. Sako, kad per 42 darbo metus spėjo padirbėti ir su mediniais skaitytuvais, ir su moderniausiomis buhalterinės apskaitos programomis. Todėl dabar kompiuteriu mielai naudojasi ieškodama informacijos, bendraudama su pažįstamais.
Dalios vyras Jonas kolekcionavimo aistra neužsikrėtė. Jis mieliau įkala vinį ar prikabina lentynėlę naujam eksponatui. Vis dėlto pomėgį turi ir jis – Jonas Norvilas bitininkauja. Tad medaus užtenka ne tik namiškiams, bet ir giminaičiams, draugams ar netikėtai užsukusiam svečiui pavaišinti.

Vaidotas VILKAS

D. Norvilienė kolekcionuoja ir medines skulptūrėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite