Buvusi ekonomistė užsikrėtė kolekcionavimu ir norėtų šokti su parašiutu…

Medinės gėlės, skulptūrėlės, šaukštai ir šakutės, paveikslai, keraminiai namukai – tai tik dalis buvusios AB „Šilutės baldai“ ekonomistės Dalios Norvilienės kolekcionuojamų daiktų. Įvairios kolekcijos puošia visas Dalios ir Jono Norvilų buto sienas, užpildė lentynas. 67 metų sulaukusi senjora dar labai norėtų šokti su parašiutu, tik bijo, kad pojūčių pertekliaus gali nebeatlaikyti širdis…

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Ponia Dalia Norvilienė pasakojo, kad kolekcionavimo kipšiukas apsėdo visą jos šeimą. Du broliai taip pat yra kolekcininkai: vienas renka pieštukus ir degtukus, kitas kaupia monetų, senovinių dokumentų ir nuotraukų kolekcijas.
Su viena šios moters kolekcija visuomenė turėjo galimybę susipažinti išsamiau. 1995 metais Vilniuje buvo išleista jos knygelė „Linksmos miniatiūros“ – trumpos linksmos humoristiniės miniatiūros iš D. Norvilienės rinkinio. Knygelėje gausu linksmų istorijų, anekdotų, straipsnelių, karikatūrų ir žinučių. Istorijos išgirstos ir rastos įvairiuose leidiniuose, kai kurios išverstos iš rusų kalbos. Į šį leidinį pateko per 1000 du dešimtmečius rinktų linksmybių.
Virtuvės sienas Norvilų bute puošia medinių šaukštų ir šakučių rinkinys. „Patinka medis. Gal todėl, kad visą gyvenimą išdirbau baldų fabrike. Gerbiu žmogų, kuris sumeistravo į mano kolekciją patekusį daiktą. Dažnai pamąstau apie patį meistrą ir kelią, kurį tas daiktas nukeliavo, kol pateko pas mane“, – pasakojo moteris.
Pati D. Norvilienė nežinojo, kiek tų šaukštų ir šakučių turi, tačiau bemat suskaičiavo. Paaiškėjo, kad virtuvėje per du dešimtmečius su viršum susikaupė 93 įrankiai. Dauguma eksponatų nelietuviški. Moteris sakė, kad medinius šaukštus ir šakutes pradėjo rinkti, kai prieš kelis dešimtmečius porą tokių gavo dovanų. Nors turi ir lietuviškų, dauguma eksponatų atkeliavo iš tolimesnių šalių.
Ypač jai patinka egzotiški stalo įrankiai iš Afrikos. Kai ką parsivežė iš JAV, kur lankėsi ne kartą viešėdama pas ten gyvenančią dukrą, ir turėjo progos nemažai pakeliauti. Štai ir dabar iš pavasarinės išvykos grįžo su keliais naujais eksponatais.

Kai kuriose šalyse išdrožti įrankiai turi savo stilių. Iš kitų akivaizdžiai išsiskiria afrikietiški ir Skandinavijos šalyse sumeistrauti šaukštai ir šakutės.
Ar papildo savo kolekciją Kaziuko mugėse įsigytais drožiniais? D. Norvilienė atsakė, kad ten siūlomi daiktai yra masinės gamybos, todėl nelabai domina.
Kolekcininkė įsitikinusi, kad pensijai reikia ruoštis iš anksto, tada jos sulaukęs gali padaryti tai, ko nesuspėjai jaunystėje.
Be kolekcionavimo, ponia Dalia dar suspėja savo malonumui šiek tiek padirbėti, nerti vąšeliu, pasėdėti prie kompiuterio ir daug keliauti. Yra pabuvojusi Amerikoje, Australijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse. Ji stengiasi aplankyti užsienio šalyse įsikūrusius pažįstamus, kelias dienas pasisvečiuoti, susipažinti su šalimi. Žinoma, dažniausiai lankosi pas dukrą JAV. Neseniai sugrįžo ir planuoja vėl ten skristi.
Prie dažnų skrydžių D. Norvilienė jau įprato ir skristi nebebijo. Priešingai – ji svajoja iššokti su parašiutu ir savo svajonės neatsižada, tik bijo kad emocijų pertekliaus gali neatlaikyti širdis…
Bute ant rašomojo stalo stovi du kompiuteriai: stacionarus ir nešiojamasis. Naujos technologijos pensininkės netrikdo. Sako, kad per 42 darbo metus spėjo padirbėti ir su mediniais skaitytuvais, ir su moderniausiomis buhalterinės apskaitos programomis. Todėl dabar kompiuteriu mielai naudojasi ieškodama informacijos, bendraudama su pažįstamais.
Dalios vyras Jonas kolekcionavimo aistra neužsikrėtė. Jis mieliau įkala vinį ar prikabina lentynėlę naujam eksponatui. Vis dėlto pomėgį turi ir jis – Jonas Norvilas bitininkauja. Tad medaus užtenka ne tik namiškiams, bet ir giminaičiams, draugams ar netikėtai užsukusiam svečiui pavaišinti.

Vaidotas VILKAS

D. Norvilienė kolekcionuoja ir medines skulptūrėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite