Buvusi ekonomistė užsikrėtė kolekcionavimu ir norėtų šokti su parašiutu…

Medinės gėlės, skulptūrėlės, šaukštai ir šakutės, paveikslai, keraminiai namukai – tai tik dalis buvusios AB „Šilutės baldai“ ekonomistės Dalios Norvilienės kolekcionuojamų daiktų. Įvairios kolekcijos puošia visas Dalios ir Jono Norvilų buto sienas, užpildė lentynas. 67 metų sulaukusi senjora dar labai norėtų šokti su parašiutu, tik bijo, kad pojūčių pertekliaus gali nebeatlaikyti širdis…

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Ponia Dalia Norvilienė pasakojo, kad kolekcionavimo kipšiukas apsėdo visą jos šeimą. Du broliai taip pat yra kolekcininkai: vienas renka pieštukus ir degtukus, kitas kaupia monetų, senovinių dokumentų ir nuotraukų kolekcijas.
Su viena šios moters kolekcija visuomenė turėjo galimybę susipažinti išsamiau. 1995 metais Vilniuje buvo išleista jos knygelė „Linksmos miniatiūros“ – trumpos linksmos humoristiniės miniatiūros iš D. Norvilienės rinkinio. Knygelėje gausu linksmų istorijų, anekdotų, straipsnelių, karikatūrų ir žinučių. Istorijos išgirstos ir rastos įvairiuose leidiniuose, kai kurios išverstos iš rusų kalbos. Į šį leidinį pateko per 1000 du dešimtmečius rinktų linksmybių.
Virtuvės sienas Norvilų bute puošia medinių šaukštų ir šakučių rinkinys. „Patinka medis. Gal todėl, kad visą gyvenimą išdirbau baldų fabrike. Gerbiu žmogų, kuris sumeistravo į mano kolekciją patekusį daiktą. Dažnai pamąstau apie patį meistrą ir kelią, kurį tas daiktas nukeliavo, kol pateko pas mane“, – pasakojo moteris.
Pati D. Norvilienė nežinojo, kiek tų šaukštų ir šakučių turi, tačiau bemat suskaičiavo. Paaiškėjo, kad virtuvėje per du dešimtmečius su viršum susikaupė 93 įrankiai. Dauguma eksponatų nelietuviški. Moteris sakė, kad medinius šaukštus ir šakutes pradėjo rinkti, kai prieš kelis dešimtmečius porą tokių gavo dovanų. Nors turi ir lietuviškų, dauguma eksponatų atkeliavo iš tolimesnių šalių.
Ypač jai patinka egzotiški stalo įrankiai iš Afrikos. Kai ką parsivežė iš JAV, kur lankėsi ne kartą viešėdama pas ten gyvenančią dukrą, ir turėjo progos nemažai pakeliauti. Štai ir dabar iš pavasarinės išvykos grįžo su keliais naujais eksponatais.

Kai kuriose šalyse išdrožti įrankiai turi savo stilių. Iš kitų akivaizdžiai išsiskiria afrikietiški ir Skandinavijos šalyse sumeistrauti šaukštai ir šakutės.
Ar papildo savo kolekciją Kaziuko mugėse įsigytais drožiniais? D. Norvilienė atsakė, kad ten siūlomi daiktai yra masinės gamybos, todėl nelabai domina.
Kolekcininkė įsitikinusi, kad pensijai reikia ruoštis iš anksto, tada jos sulaukęs gali padaryti tai, ko nesuspėjai jaunystėje.
Be kolekcionavimo, ponia Dalia dar suspėja savo malonumui šiek tiek padirbėti, nerti vąšeliu, pasėdėti prie kompiuterio ir daug keliauti. Yra pabuvojusi Amerikoje, Australijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse. Ji stengiasi aplankyti užsienio šalyse įsikūrusius pažįstamus, kelias dienas pasisvečiuoti, susipažinti su šalimi. Žinoma, dažniausiai lankosi pas dukrą JAV. Neseniai sugrįžo ir planuoja vėl ten skristi.
Prie dažnų skrydžių D. Norvilienė jau įprato ir skristi nebebijo. Priešingai – ji svajoja iššokti su parašiutu ir savo svajonės neatsižada, tik bijo kad emocijų pertekliaus gali neatlaikyti širdis…
Bute ant rašomojo stalo stovi du kompiuteriai: stacionarus ir nešiojamasis. Naujos technologijos pensininkės netrikdo. Sako, kad per 42 darbo metus spėjo padirbėti ir su mediniais skaitytuvais, ir su moderniausiomis buhalterinės apskaitos programomis. Todėl dabar kompiuteriu mielai naudojasi ieškodama informacijos, bendraudama su pažįstamais.
Dalios vyras Jonas kolekcionavimo aistra neužsikrėtė. Jis mieliau įkala vinį ar prikabina lentynėlę naujam eksponatui. Vis dėlto pomėgį turi ir jis – Jonas Norvilas bitininkauja. Tad medaus užtenka ne tik namiškiams, bet ir giminaičiams, draugams ar netikėtai užsukusiam svečiui pavaišinti.

Vaidotas VILKAS

D. Norvilienė kolekcionuoja ir medines skulptūrėles.

Hits: 105

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite