Buvusi ekonomistė užsikrėtė kolekcionavimu ir norėtų šokti su parašiutu…

Medinės gėlės, skulptūrėlės, šaukštai ir šakutės, paveikslai, keraminiai namukai – tai tik dalis buvusios AB „Šilutės baldai“ ekonomistės Dalios Norvilienės kolekcionuojamų daiktų. Įvairios kolekcijos puošia visas Dalios ir Jono Norvilų buto sienas, užpildė lentynas. 67 metų sulaukusi senjora dar labai norėtų šokti su parašiutu, tik bijo, kad pojūčių pertekliaus gali nebeatlaikyti širdis…

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Dalia Norvilienė per du dešimtmečius surinko 93 medinius šaukštus ir šakutes.

Ponia Dalia Norvilienė pasakojo, kad kolekcionavimo kipšiukas apsėdo visą jos šeimą. Du broliai taip pat yra kolekcininkai: vienas renka pieštukus ir degtukus, kitas kaupia monetų, senovinių dokumentų ir nuotraukų kolekcijas.
Su viena šios moters kolekcija visuomenė turėjo galimybę susipažinti išsamiau. 1995 metais Vilniuje buvo išleista jos knygelė „Linksmos miniatiūros“ – trumpos linksmos humoristiniės miniatiūros iš D. Norvilienės rinkinio. Knygelėje gausu linksmų istorijų, anekdotų, straipsnelių, karikatūrų ir žinučių. Istorijos išgirstos ir rastos įvairiuose leidiniuose, kai kurios išverstos iš rusų kalbos. Į šį leidinį pateko per 1000 du dešimtmečius rinktų linksmybių.
Virtuvės sienas Norvilų bute puošia medinių šaukštų ir šakučių rinkinys. „Patinka medis. Gal todėl, kad visą gyvenimą išdirbau baldų fabrike. Gerbiu žmogų, kuris sumeistravo į mano kolekciją patekusį daiktą. Dažnai pamąstau apie patį meistrą ir kelią, kurį tas daiktas nukeliavo, kol pateko pas mane“, – pasakojo moteris.
Pati D. Norvilienė nežinojo, kiek tų šaukštų ir šakučių turi, tačiau bemat suskaičiavo. Paaiškėjo, kad virtuvėje per du dešimtmečius su viršum susikaupė 93 įrankiai. Dauguma eksponatų nelietuviški. Moteris sakė, kad medinius šaukštus ir šakutes pradėjo rinkti, kai prieš kelis dešimtmečius porą tokių gavo dovanų. Nors turi ir lietuviškų, dauguma eksponatų atkeliavo iš tolimesnių šalių.
Ypač jai patinka egzotiški stalo įrankiai iš Afrikos. Kai ką parsivežė iš JAV, kur lankėsi ne kartą viešėdama pas ten gyvenančią dukrą, ir turėjo progos nemažai pakeliauti. Štai ir dabar iš pavasarinės išvykos grįžo su keliais naujais eksponatais.

Kai kuriose šalyse išdrožti įrankiai turi savo stilių. Iš kitų akivaizdžiai išsiskiria afrikietiški ir Skandinavijos šalyse sumeistrauti šaukštai ir šakutės.
Ar papildo savo kolekciją Kaziuko mugėse įsigytais drožiniais? D. Norvilienė atsakė, kad ten siūlomi daiktai yra masinės gamybos, todėl nelabai domina.
Kolekcininkė įsitikinusi, kad pensijai reikia ruoštis iš anksto, tada jos sulaukęs gali padaryti tai, ko nesuspėjai jaunystėje.
Be kolekcionavimo, ponia Dalia dar suspėja savo malonumui šiek tiek padirbėti, nerti vąšeliu, pasėdėti prie kompiuterio ir daug keliauti. Yra pabuvojusi Amerikoje, Australijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse. Ji stengiasi aplankyti užsienio šalyse įsikūrusius pažįstamus, kelias dienas pasisvečiuoti, susipažinti su šalimi. Žinoma, dažniausiai lankosi pas dukrą JAV. Neseniai sugrįžo ir planuoja vėl ten skristi.
Prie dažnų skrydžių D. Norvilienė jau įprato ir skristi nebebijo. Priešingai – ji svajoja iššokti su parašiutu ir savo svajonės neatsižada, tik bijo kad emocijų pertekliaus gali neatlaikyti širdis…
Bute ant rašomojo stalo stovi du kompiuteriai: stacionarus ir nešiojamasis. Naujos technologijos pensininkės netrikdo. Sako, kad per 42 darbo metus spėjo padirbėti ir su mediniais skaitytuvais, ir su moderniausiomis buhalterinės apskaitos programomis. Todėl dabar kompiuteriu mielai naudojasi ieškodama informacijos, bendraudama su pažįstamais.
Dalios vyras Jonas kolekcionavimo aistra neužsikrėtė. Jis mieliau įkala vinį ar prikabina lentynėlę naujam eksponatui. Vis dėlto pomėgį turi ir jis – Jonas Norvilas bitininkauja. Tad medaus užtenka ne tik namiškiams, bet ir giminaičiams, draugams ar netikėtai užsukusiam svečiui pavaišinti.

Vaidotas VILKAS

D. Norvilienė kolekcionuoja ir medines skulptūrėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite