Buvo įspūdžių, juoko ir dainų

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje su skaitytojais susitiko aktorė Nijolė Narmontaitė ir vadybininkas, lektorius, derybų konsultantas, buriuotojas, „Tūkstantmečio odisėjos“ XI etapo jachtos „Ambersail“ kapitonas ir idėjos bendraautorius Paulius Kovas. Kūrybinio susitikimo tema: ,,Ko nematė žiūrovai”.

„Tūkstantmečio odisėjos“ XI etapo jachtos „Ambersail“ kapitonas Paulius Kovas.

„Tūkstantmečio odisėjos“ XI etapo jachtos „Ambersail“ kapitonas Paulius Kovas.

Paperkanti aktorės Nijolės Narmontaitės šypsena.

Paperkanti aktorės Nijolės Narmontaitės šypsena.

Daug žmonių atėjo į biblioteką pasiklausyti mėgstamos aktorės ir išgirsti jos vyro kapitono pasakojimų apie keliones jachtomis. Pirmasis į susirinkusiuosius kreipėsi kapitonas P. Kovas. Jis paprašė sėdinčiųjų bibliotekos skaitykloje nefilmuoti susitikimo, bet neprieštaravo, kad abu būtų fotografuojami.
Patriotizmo dozė
Apie save P. Kovas papasakojo, kad nuo mažens svajojęs būti keliautoju: „Tėvas dar mažą mokė „buriuoti“ ežere – kartais nuplukdęs į ežero vidurį palikdavo – parsikapstyti reikėdavo pačiam. Mokiausi, visą „Horizontų“ seriją perskaičiau, norėdamas geriau pažinti įvairius pasaulio kraštus. Vieną dieną atėjo tokia galimybė“.
P. Kovo knyga „Gyvenimas audroje“ sudomino ne vieną susitikimo dalyvį, kurie nusipirkę knygą, dar ir autografo paprašė. Visą valandą ekrane keitėsi kelionių vaizdai (kartu su knyga skaitytojai gauna ir DVD vaizdo įrašus), buvome supažindinti su gyvenimo jachtose sąlygomis, maitinimosi ypatybėmis, finansavimo galimybėmis. P. Kovas papasakojo, kaip būrėsi „Ambersail“ komanda, kuri 2008 m. spalio 5 d. minint Lietuvos tūkstantmečio sukaktį, išplaukė į tūkstantmečio odisėją aplink pasaulį. Per devynis mėnesius jachta su 12 jūreivių įgula aplankė 19 šalių 5 žemynuose. „Ambersail“ aplankė 26 pasaulio lietuvių bendruomenes. Tūkstantmečio odisėją transliavo TV3 televizija.
Žiūrovai ypač buvo sujaudinti, kai kapitonas P. Kovas papasakojo, kaip kilo mintis suburti visame pasaulyje gyvenančius lietuvius bendrai „Tautiškai giesmei“ iš liepos 5-os dienos į 6-ąją, 2009 metais. Iniciatorius buvo Raimondas Daubaras, stokojant finansavimo, pats padengęs didžiąją dalį visos kelionės išlaidų. Ištraukas iš filmo apie tą dieną su vaizdais iš viso pasaulio žiūrėjome atsistoję. Gražu, kad ši tradicija tęsiama. Taip iš savo tėvų ir svečiose šalyse gyvenančių žmonių vaikai mokomi mylėti ir saugoti savo kraštą. Pasidžiaugė, kad ir šiandien įvairios bendruomenė atsiunčia vaizdo įrašų – graži tradicija tęsiama.
Kapitonas P. Kovas papasakojo apie kartais jūroje iškylančius išlikimo ir išgyvenimo klausimus. Pasidalijo savo tėvo ir kitų jūreivių įspūdžiais, patirtais jūroje, ypač, ką tenka išgyventi žmonėms siaučiant audrai. Prisimindamas laiką, praleistą „Ambersail“ jachtoje, P. Kovas, kalbėjo, kad tik drąsūs ir pareigingi žmonės gali ryžtis keliauti jachta į tolimus kraštus.
„Čia vyrauja griežtos taisyklės. Įlipus į jachtą turi sumažinti savo ego, kad tilptų ir kitų. Kapitonas laive – pirmas po Dievo. Jis atsako už visą komandą, maistą ir laivą. „Jeigu kas nemoka plaukti, leiskit jam išplaukti į jūrą“ – byloja anglų patarlė. Svarbu mokėti susikoncentruoti ir nebijoti“, – dalijosi įspūdžiais vakaro svečias.
Papasakojo, kaip artėjant šv. Kalėdoms sumanė pasigaminti 12 patiekalų Kūčių stalui, iš ko sukonstruoti eglutę ir kokias dovanas padovanojo kiekvienam įgulos nariui. Išgelbėjo kartu plaukęs Romas, dizaineris, nupiešęs visiems prisiminimui po gražią akvarelę. Reikia tik noro, iniciatyvos ir kūrybiškumo.
Aplinkui daug puikių žmonių
Aktorė Nijolė Narmontaitė yra išleidusi tris knygas: „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“, „Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai“ ir „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai. Ko nematė žiūrovai“ (pastaroji knyga išleista šiemet).
„Aš, kaip ta Pepė iš „Pepės Ilgakojinės“, visą gyvenimą ieškau DŽIUGENOS. Ieškau jos kiekvienoje smulkmenoje: kepdama pyragus, megzdama, gerdama kavą, žiūrėdama gerą filmą ar spektaklį, skaitydama knygą, vairuodama automobilį, kalbėdama telefonu… Taip kiekviena diena man tampa šviesesnė, o kartais ir didele švente pavirsta. O kur dar užburiančios kelionės ir darbas teatre… Toks gyvenimo būdas teikia man nepaprastą pasitenkinimą“, – pirmojoje knygoje apie save rašė aktorė. Išėjusi prieš susirinkusius savo gerbėjus, labai šiltai sutikta aktorė pasakė, kad šiandien kalbės, vaidins, pasakos apie puikius žmones, kuriuos sutiko gyvenime, apie save ir savo vaidmenis. Daug laiko skyrė papasakojimui apie nuostabią draugę aktorę Gražiną Balandytę, kurią nors ir sunkiai sergančią, šiame gyvenime laiko ištvermė ir optimizmas, humoro jausmas, kurio turi su kaupu.
,,Jei neįsileisi pykčio, pavydo, tai ir būsi laimingas. Juk kartais poilsiaudamas prie ežero gali patirti daugiau puikių emocijų, negu atostogaudamas prabangiame viešbutyje kokioje nors tolimoje šalyje. Mums, lietuviams, būna blogai ir kai saulė šviečia, ir kai lietūs lyja“, – kalbėjo aktorė. Pakvietė nusišypsoti ir apsikabinti šalia esantį žmogų ir pajusti nuo jo sklindančią šilumą. Taip ir padarėme.
Antra valanda prabėgo nepastebimai. Aktorė vaidino ir nuotaikingai pasakojo, kaip ji ruošėsi stoti į Aktorinio meistriškumo fakultetą, kokių nuotykių ir išbandymų jai teko patirti. Pasakojo, kad tada suprato, kad žemaičių kalba prilyginama 3 grupės invalidumui (juokiasi). Grojo gitara ir akordeonu, dainavo dainas ir romansus, didžiuodamasi pasakojo apie žemaitiškas savo šaknis ir tai, kad ji savo tarmę yra išlaikiusi ir kad iki šiol gali ja kalbėti. Siūlė nusipirkti jos knygų tam, nes jos pagerins gyvenimo kokybę. „Skaitydami jūs juoksitės, namiškiai tai girdės, ir net kaimynai“, – sakė aktorė apie savo knygas. Aktorė džiaugėsi turinti daug gerbėjų ir sakė, kad be jų – mes absoliutus nulis.
,,Kas būtų, jei mūsų spektaklių niekas nežiūrėtų, mes neturėtume žiūrovų. Kai man pačiai patinka, ką aš darau, tada patinka ir žiūrovams“, – atviravo aktorė. Papasakojo linksmą istoriją, įvykusią Klaipėdoje, kai netikėtai buvo sumaišyta su Inga Valinskiene. Pasakojo prisiminimus apie įdomiausius susitikimus su aktoriais ir aktorėmis, kurie gyvenime ir darbe buvo draugais ir vienaip ar kitaip daugiau ar mažiau persipindavo keliai. Regina Varnaitė, Doloresa Kazragytė, Kostas Smoriginas, Gytis Padegimas, Lina Balsytė, Adolfas Večerskis ir kitos pavardės skambėjo vakaro metu iš aktorės Nijolės Narmontaitės lūpų, jų nuotraukos ir piešti portretai keitėsi ekrane.
O salėje skambėjo N. Narmontaitės žodžiai ir liejosi geros emocijos. Pageidaujančių gauti autografus nusidriekė eilutė prie stalo, už kurio sėdėjo Nijolė Narmontaitė. Aktorė mielai rašė autografus, dėjo savo lūpų antspaudus (turi tokį antspaudą pasigaminusi) ir fotografavosi su gerbėjais.

Birutė Morkevičienė

Per dvi valandas trukęs susitikimas žiūrovams neprailgo. Donato Dobelinsko nuotr.

Per dvi valandas trukęs susitikimas žiūrovams neprailgo.
Donato Dobelinsko nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite