Bus viešojo transporto maršrutas Klaipėda-Priekulė-Ventė?

Kintų miestelio, Ventės, Sakūčių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai neturi susisiekimo viešuoju transportu nei su Priekule, nei su Klaipėda. Klaipėdos rajono savivaldybė pasiūlė Šilutės rajono savivaldybės administracijai organizuoti bendrą maršrutą Klaipėda-Priekulė-Ventė. Dabar Šilutės rajono savivaldybė dėl viešojo transporto nebendradarbiauja su Klaipėdos rajono savivaldybe ir neturi bendrų maršrutų.

Siūloma Šilutės rajono ir Klaipėdos rajono savivaldybėms pasirašyti bendradarbiavimo sutartį dėl maršruto organizavimo ir kartu pasidalinti atsiradusias išlaidas. Išlaidos, atsiradusios dėl maršruto Klaipėda-Priekulė-Ventė aptarnavimo tarp Šilutės ir Klaipėdos rajonų savivaldybių dalijamos proporcingai atsižvelgiant į ridą, tenkančią kiekvienai savivaldybei. Šilutės  savivaldybei maršrute Klaipėda-Priekulė-Kintai tektų padengti 30 procentų išlaidų, maršrute Klaipėda-Priekulė-Ventė – 44 procentus. Kintų miestelio, Ventės ir Sakūčių kaimų gyventojai turės galimybę viešuoju transportu pasiekti Priekulę ir Klaipėdą. Kintų miestelio, Ventės, Sakūčių ir aplinkinių kaimų bendruomenės pritaria pateiktam maršrutui.

Maršrutas būtų finansuojamas iš savivaldybės biudžeto. VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ skaičiavimu, maršruto sąnaudos per metus sudarytų apie 132 000 eurų. Maršruto išlaidos skaičiuotos tvarkaraščiui, kai važiuojama 5 kartus per dieną darbo dienomis ir 2 kartus per dieną šeštadieniais ir sekmadieniais. Maršruto rida per metus susidarytų apie 100 000 km.

Tokią informaciją Tarybos nariams parengė Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Irmantas Narevičius.

Bendradarbiavimo sutartyje

Šį dokumentą pasirašytų Klaipėdos rajono savivaldybė, atstovaujama Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko, ir Šilutės rajono savivaldybė, atstovaujama Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio.

Klaipėdos rajono ir Šilutės rajono savivaldybių bendradarbiavimas organizuojant ir finansuojant viešojo susisiekimo maršrutą Klaipėda-Priekulė-Ventė turi ir sąlygų. Įsipareigojama bendradarbiauti organizuojant viešojo transporto paslaugų teikimą minimu maršrutu nustatant autobusų maršrutus ir tvarkaraščius, konkursų vežėjams parinkti organizavimo sąlygas. Šalys sutaria, kad maršrutą paveda organizuoti VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“. Nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. maršrutas  trumpinamas iki Kintų, į Ventę autobusas nevažiuos.

Nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. vežėjui išlaidas (negautas pajamas) už lengvatomis pasinaudojusių keleivių vežimą ir nuostolius, patirtus vykdant keleivinio kelių transporto viešųjų paslaugų įsipareigojimus, šalys kompensuoja taip. Klaipėdos rajono savivaldybė – 56 procentus, Šilutės rajono savivaldybė – 44 procentus.

Nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. vežėjui Klaipėdos rajono savivaldybė dengia 70 procentų išlaidų su nuolaida parduotų važiavimo bilietų negautų pajamų sumą ir 70 procentų nuostolių pagal faktinę ridą. Šilutės rajono savivaldybė –  analogiškai 30 procentų.

Sutartis įsigalioja ją pasirašius abiem šalims ir galioja penkerius metus. Sutartis gali būti pratęsiama arba nutraukiama šalių susitarimu. Savivaldybės Taryba posėdyje nuspręs, ar tam pritarus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite