Brangių siuntinių pakavimas – ką būtina žinoti

Pastarosiomis dienomis su siuntiniais susiduriame nuolat ir labiausiai prie to prisideda internetinė prekyba, kuri suteikia galimybę apsipirkti neišeinant iš namų. Žmonės ne tik gauna savo pirkinius ar siuntas, bet ir patys neretai kažką siunčia. Tai gali būti dovanos draugams ir giminaičiams, taip pat nebenaudojami daiktai, kuriuos dabar dauguma mielai maino, parduoda ar tiesiog atiduoda. Siuntinių pristatymas šiandien jau leidžia greitai ir pakankamai nebrangiai siųsti daiktus į visus šalies miestus ar netgi už jos ribų. Visgi ne visuomet viskas vyksta sklandžiai. Galime išgirsti įvairiausių istorijų apie sugadintus daiktus arba itin ne kaip atrodančią gautos prekės pakuotę. Visgi dažnai to galima išvengti tiesiog teisingai supakuojant siuntinius.

Dažniausios siuntinių pakavimo klaidos

Norint, kad siunta neapgadinta sėkmingai pasiektų jos gavėją – būtina pasirūpinti ne tik pakavimo priemonėmis, bet ir jas teisingai panaudoti. Žemiau išvardintos dažniausiai daromos klaidos ir įvardinama kaip būtų galima jų išvengti.

Netinkamos pakavimo medžiagos

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra netinkamai pasirinktos pakavimo medžiagos, kurias kai kurie žmonės naudoja visiškai neatsižvelgdami į siunčiamą daiktą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet siuntinys būna supakuotas tiesiog į paprastą polietileninį  maišelį, tad natūralu, jog jis gali būti lengvai pažeidžiamas transportavimo metu. Prieš pakuojant pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į patį daiktą, kadangi kai kuriais atvejais gali pakakti ir popierinio voko turinčio apsaugas viduje, jeigu tai nedidelis ir pakankamai atsparus smūgiams siuntinys. O kitais aspektais universaliausias pasirinkimas būtų gofruoto kartono dėžė, kurią irgi labai svarbu priderinti prie daikto dydžio bei formos.

Netinkamas įpakavimas

Kita labai dažna klaida yra netinkamas siuntinio įpakavimas. Čia variacijų gali būti pačių įvairiausių: pradedant nuo prastai užklijuotos arba susidėvėjusios dėžės ir baigiant joje esančio turiniu, kuris tiesiog įmestas į dėžę nepagalvojant, jog kelionės metu ji nebus stabiliai bei saugiai pastatyta. Pakuojant trapius ar itin vertingus daiktus labai svarbu, jog jie turėtų kuo mažiau sąlyčio ne tik su dėžės sienelėmis, bet ir tarpusavyje. Todėl, jeigu siuntinyje yra ne vienas toks daiktas, kiekvieną iš jų viduje reikėtų supakuoti papildomai ir taip atskirti. Šiam tikslui gali tikti ir kartoninės pertvaros. Galiausiai net ir pačios kokybiškiausios ir tvirčiausios pakavimo medžiagos nepadės, jeigu po visko tinkamai neužklijuosite dėžės. Geriausiai šiam tikslui tinka izoliacinė juosta, bet labai svarbu ja užklijuoti ne tik atsidarančias vietas, bet ir ties jomis apklijuoti visą dėžę. Aišku, persistengti irgi nereikėtų, kadangi tai neduotų praktiškai jokios papildomos naudos. Labiausiai pažeidžiamos vietos yra siuntinių pakuočių kampai, kadangi būtent jų nedideliam paviršiui gali tekti visa smūgio jėga transportavimo metu. Norint maksimaliai apsaugoti savo siuntinį turėtų būti naudojami specialūs saugantys kampai, kurie sustiprina šias pažeidžiamiausias vietas. Be to jie gali suteikti ir stabilumo pakuojant daiktus.

Netinkamas pakuotės dydis

Svarbiausia, kad būtų ne per maža dėžė – taip pasakytų dauguma žmonių apie siuntinių pakavimą. Tačiau tikrai ne visi žino, jog labai svarbu, kad dėžėje, supakavus daiktą, neliktų laisvos vietos, kuri suteiktų jam galimybę netrukdomai judėti viduje kelionės metu. Žinoma, tai nereikia, kad daiktas turi remtis į visas sieneles, kadangi tokią pakuotę rasti gali būti labai sudėtinga, o ir pažeidimo rizika gerokai padidėtų. Geriausia išeitis tokiu atveju yra papildomas užpildas atliekamiems tarpams. Dažniausiai yra naudojamas putų polistirenas, specialios granulės ar oro pripildytos pagalvėlės tačiau tam gali tiktų ir kitokios medžiagos kaip, kad glamžytas popierius. Taip užpildomas laisvas tūris leidžia apsaugoti viduje esantį daiktą nuo netikėtų smūgių padaromos žalos.

Netinkamai pakuojamas skysčio turinys

Vis dar pasitaiko, jog kai kurie žmonės nevengia siųsti skysčių stikliniuose buteliuose. Tokiu būdu rizikuojama ne tik siuntinyje esančio turinio išsiliejimu nuo sukeltų siuntos pažeidimų, bet ir daugybės kitų siuntų sugadinimu, kurios transportavimo metu gali būti šalia. Taigi, žala gali būti tikrai didelė. Tokioms siuntoms reikėtų rinktis plastikinę tarą, kuri yra atsparesnė smūgiams. Na, o jeigu tokios galimybės nėra, pavyzdžiui, siunčiant brangaus vyno ar kitokio gėrimo butelį, reikėtų pakavimui papildomai naudoti specialią dėžutę, kuri galėtų jį apsaugoti bei specialią skystį sugeriančią medžiagą buteliui apsukti. Žinoma, čia tūrio užpilai tiesiog privalomi. Visgi reikėtų atkreipti dėmesį jog kai kurie skysčiai yra sąraše tarp draudžiamų siųsti daiktų.

Papildomos paslaugos, leidžiančios apsaugoti brangias siuntas

Siunčiant labai trapius ar itin vertingus daiktus pravartu žinoti, apie atitinkamą tokios siuntos žymėjimą specialiais lipdukais, kurie perspėja visus logistikos grandinės darbuotojus dėl atsargesnio elgesio su siunta. Juos galima įsigyti už papildomą mokestį, todėl nereikėtų panašių užrašų klijuoti savavališkai. Visgi būtų naivu tikėti, kad taip pažymėta siunta automatiškai bus apsaugota, kadangi tokioms siuntoms nėra taikomos išskirtinės gabenimo sąlygos, o papildomi lipdukai tik atlieka informacinę funkciją. Praktiškai nei viena siuntų gabenimo bendrovė negarantuoja saugumo jei daiktas nėra kokybiškai supakuotas. Patikimiausias būdas apsaugoti siunčiamus vertingus daiktus yra jų draudimas. Tokiu atveju be didesnių diskusijų ir teisinių ginčų atgausite bent jau siuntos vertę atitinkančią pinigų sumą už sulūžusį, sugadintą ar pradingusį daiktą. Žinoma, tokia paslauga kainuoja papildomai, o draudimo kaina gali priklausyti nuo daikto vertės tačiau verta tai apsvarstyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite