Brangių siuntinių pakavimas – ką būtina žinoti

Pastarosiomis dienomis su siuntiniais susiduriame nuolat ir labiausiai prie to prisideda internetinė prekyba, kuri suteikia galimybę apsipirkti neišeinant iš namų. Žmonės ne tik gauna savo pirkinius ar siuntas, bet ir patys neretai kažką siunčia. Tai gali būti dovanos draugams ir giminaičiams, taip pat nebenaudojami daiktai, kuriuos dabar dauguma mielai maino, parduoda ar tiesiog atiduoda. Siuntinių pristatymas šiandien jau leidžia greitai ir pakankamai nebrangiai siųsti daiktus į visus šalies miestus ar netgi už jos ribų. Visgi ne visuomet viskas vyksta sklandžiai. Galime išgirsti įvairiausių istorijų apie sugadintus daiktus arba itin ne kaip atrodančią gautos prekės pakuotę. Visgi dažnai to galima išvengti tiesiog teisingai supakuojant siuntinius.

Dažniausios siuntinių pakavimo klaidos

Norint, kad siunta neapgadinta sėkmingai pasiektų jos gavėją – būtina pasirūpinti ne tik pakavimo priemonėmis, bet ir jas teisingai panaudoti. Žemiau išvardintos dažniausiai daromos klaidos ir įvardinama kaip būtų galima jų išvengti.

Netinkamos pakavimo medžiagos

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra netinkamai pasirinktos pakavimo medžiagos, kurias kai kurie žmonės naudoja visiškai neatsižvelgdami į siunčiamą daiktą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet siuntinys būna supakuotas tiesiog į paprastą polietileninį  maišelį, tad natūralu, jog jis gali būti lengvai pažeidžiamas transportavimo metu. Prieš pakuojant pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į patį daiktą, kadangi kai kuriais atvejais gali pakakti ir popierinio voko turinčio apsaugas viduje, jeigu tai nedidelis ir pakankamai atsparus smūgiams siuntinys. O kitais aspektais universaliausias pasirinkimas būtų gofruoto kartono dėžė, kurią irgi labai svarbu priderinti prie daikto dydžio bei formos.

Netinkamas įpakavimas

Kita labai dažna klaida yra netinkamas siuntinio įpakavimas. Čia variacijų gali būti pačių įvairiausių: pradedant nuo prastai užklijuotos arba susidėvėjusios dėžės ir baigiant joje esančio turiniu, kuris tiesiog įmestas į dėžę nepagalvojant, jog kelionės metu ji nebus stabiliai bei saugiai pastatyta. Pakuojant trapius ar itin vertingus daiktus labai svarbu, jog jie turėtų kuo mažiau sąlyčio ne tik su dėžės sienelėmis, bet ir tarpusavyje. Todėl, jeigu siuntinyje yra ne vienas toks daiktas, kiekvieną iš jų viduje reikėtų supakuoti papildomai ir taip atskirti. Šiam tikslui gali tikti ir kartoninės pertvaros. Galiausiai net ir pačios kokybiškiausios ir tvirčiausios pakavimo medžiagos nepadės, jeigu po visko tinkamai neužklijuosite dėžės. Geriausiai šiam tikslui tinka izoliacinė juosta, bet labai svarbu ja užklijuoti ne tik atsidarančias vietas, bet ir ties jomis apklijuoti visą dėžę. Aišku, persistengti irgi nereikėtų, kadangi tai neduotų praktiškai jokios papildomos naudos. Labiausiai pažeidžiamos vietos yra siuntinių pakuočių kampai, kadangi būtent jų nedideliam paviršiui gali tekti visa smūgio jėga transportavimo metu. Norint maksimaliai apsaugoti savo siuntinį turėtų būti naudojami specialūs saugantys kampai, kurie sustiprina šias pažeidžiamiausias vietas. Be to jie gali suteikti ir stabilumo pakuojant daiktus.

Netinkamas pakuotės dydis

Svarbiausia, kad būtų ne per maža dėžė – taip pasakytų dauguma žmonių apie siuntinių pakavimą. Tačiau tikrai ne visi žino, jog labai svarbu, kad dėžėje, supakavus daiktą, neliktų laisvos vietos, kuri suteiktų jam galimybę netrukdomai judėti viduje kelionės metu. Žinoma, tai nereikia, kad daiktas turi remtis į visas sieneles, kadangi tokią pakuotę rasti gali būti labai sudėtinga, o ir pažeidimo rizika gerokai padidėtų. Geriausia išeitis tokiu atveju yra papildomas užpildas atliekamiems tarpams. Dažniausiai yra naudojamas putų polistirenas, specialios granulės ar oro pripildytos pagalvėlės tačiau tam gali tiktų ir kitokios medžiagos kaip, kad glamžytas popierius. Taip užpildomas laisvas tūris leidžia apsaugoti viduje esantį daiktą nuo netikėtų smūgių padaromos žalos.

Netinkamai pakuojamas skysčio turinys

Vis dar pasitaiko, jog kai kurie žmonės nevengia siųsti skysčių stikliniuose buteliuose. Tokiu būdu rizikuojama ne tik siuntinyje esančio turinio išsiliejimu nuo sukeltų siuntos pažeidimų, bet ir daugybės kitų siuntų sugadinimu, kurios transportavimo metu gali būti šalia. Taigi, žala gali būti tikrai didelė. Tokioms siuntoms reikėtų rinktis plastikinę tarą, kuri yra atsparesnė smūgiams. Na, o jeigu tokios galimybės nėra, pavyzdžiui, siunčiant brangaus vyno ar kitokio gėrimo butelį, reikėtų pakavimui papildomai naudoti specialią dėžutę, kuri galėtų jį apsaugoti bei specialią skystį sugeriančią medžiagą buteliui apsukti. Žinoma, čia tūrio užpilai tiesiog privalomi. Visgi reikėtų atkreipti dėmesį jog kai kurie skysčiai yra sąraše tarp draudžiamų siųsti daiktų.

Papildomos paslaugos, leidžiančios apsaugoti brangias siuntas

Siunčiant labai trapius ar itin vertingus daiktus pravartu žinoti, apie atitinkamą tokios siuntos žymėjimą specialiais lipdukais, kurie perspėja visus logistikos grandinės darbuotojus dėl atsargesnio elgesio su siunta. Juos galima įsigyti už papildomą mokestį, todėl nereikėtų panašių užrašų klijuoti savavališkai. Visgi būtų naivu tikėti, kad taip pažymėta siunta automatiškai bus apsaugota, kadangi tokioms siuntoms nėra taikomos išskirtinės gabenimo sąlygos, o papildomi lipdukai tik atlieka informacinę funkciją. Praktiškai nei viena siuntų gabenimo bendrovė negarantuoja saugumo jei daiktas nėra kokybiškai supakuotas. Patikimiausias būdas apsaugoti siunčiamus vertingus daiktus yra jų draudimas. Tokiu atveju be didesnių diskusijų ir teisinių ginčų atgausite bent jau siuntos vertę atitinkančią pinigų sumą už sulūžusį, sugadintą ar pradingusį daiktą. Žinoma, tokia paslauga kainuoja papildomai, o draudimo kaina gali priklausyti nuo daikto vertės tačiau verta tai apsvarstyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta. Aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė atkreipia dėmesį, kad pernykštė subsidija ne tik sukūrė piktnaudžiavimo precedentų, bet ir pradėjo pūsti dviračių ir paspirtukų kainas rinkoje, todėl už alternatyvius keliavimo būdus brangiau mokėti priversti visi kiti gyventojai. Paraiškas vertinanti ir subsidijas pervedanti Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė pardavėjų

Daugiau dirbančių savarankiškai turės teisę gauti 260 eurų išmoką

Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės. „Kadangi finansinių sunkumų patiria ir tie savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla antro karantino metu nėra apribota, tokius atvejus vertinsime individualiai, o labiausiai nukentėję nuo pandemijos valstybės paramos būtinai sulauks“,

Lietuvos pašte pradeda veikti išmanusis skirstymas. Ką svarbu žinoti?

Kovo 1-oji diena svarbi diena Lietuvos paštui – naujajame Vilniaus logistikos centre pilnai pereinama prie išmanaus skirstymo. Nuo šiol didžioji dalis siuntų bei laiškų yra skirstoma automatizuotai, skirstymas tapo centralizuotu. Ilgainiui skirstymo procesas bus 2–3 kartus spartesnis, gerės pašto paslaugų kokybė, pasitaikys mažiau klaidų. Šie modernūs pokyčiai palies ir vietinių pašto skyrių veiklą. Kas keičiasi gyventojams? „Mums rūpi, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas galėtų siųsti ir gauti patogiai, greitai, patikimai. Automatizuotas skirstymas yra ilgai lauktas pokytis, kuris leis užtikinti ne tik

Nemokami VDU kursai abiturientams padės užtikrintai „nerti į egzaminus“

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nuo kovo 15-osios kviečia abiturientus į parengiamuosius lietuvių kalbos, matematikos, geografijos ir lenkų, istorijos, biologijos ir kitų mokslų nemokamus kursus, padėsiančius pasiruošti artėjantiems brandos egzaminams. Nuotoliniu būdu vyksiančiuose kursuose abiturientai turės galimybę gauti naudingos informacijos iš dėstytojų, rasti atsakymus į iškilusius klausimus, diskutuoti bei pasitikrinti savo sukauptas žinias. Pagal VDU pranešimą, kursai vyks šešias savaites Universiteto nuotolinių studijų interaktyvioje platformoje, kurioje kas savaitę bus gilinamasi į skirtingo dalyko specifiką. Su abiturientais dirbs vieni geriausių savo sričių ekspertai, kurie

Taip pat skaitykite