Brangių siuntinių pakavimas – ką būtina žinoti

Pastarosiomis dienomis su siuntiniais susiduriame nuolat ir labiausiai prie to prisideda internetinė prekyba, kuri suteikia galimybę apsipirkti neišeinant iš namų. Žmonės ne tik gauna savo pirkinius ar siuntas, bet ir patys neretai kažką siunčia. Tai gali būti dovanos draugams ir giminaičiams, taip pat nebenaudojami daiktai, kuriuos dabar dauguma mielai maino, parduoda ar tiesiog atiduoda. Siuntinių pristatymas šiandien jau leidžia greitai ir pakankamai nebrangiai siųsti daiktus į visus šalies miestus ar netgi už jos ribų. Visgi ne visuomet viskas vyksta sklandžiai. Galime išgirsti įvairiausių istorijų apie sugadintus daiktus arba itin ne kaip atrodančią gautos prekės pakuotę. Visgi dažnai to galima išvengti tiesiog teisingai supakuojant siuntinius.

Dažniausios siuntinių pakavimo klaidos

Norint, kad siunta neapgadinta sėkmingai pasiektų jos gavėją – būtina pasirūpinti ne tik pakavimo priemonėmis, bet ir jas teisingai panaudoti. Žemiau išvardintos dažniausiai daromos klaidos ir įvardinama kaip būtų galima jų išvengti.

Netinkamos pakavimo medžiagos

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra netinkamai pasirinktos pakavimo medžiagos, kurias kai kurie žmonės naudoja visiškai neatsižvelgdami į siunčiamą daiktą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet siuntinys būna supakuotas tiesiog į paprastą polietileninį  maišelį, tad natūralu, jog jis gali būti lengvai pažeidžiamas transportavimo metu. Prieš pakuojant pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į patį daiktą, kadangi kai kuriais atvejais gali pakakti ir popierinio voko turinčio apsaugas viduje, jeigu tai nedidelis ir pakankamai atsparus smūgiams siuntinys. O kitais aspektais universaliausias pasirinkimas būtų gofruoto kartono dėžė, kurią irgi labai svarbu priderinti prie daikto dydžio bei formos.

Netinkamas įpakavimas

Kita labai dažna klaida yra netinkamas siuntinio įpakavimas. Čia variacijų gali būti pačių įvairiausių: pradedant nuo prastai užklijuotos arba susidėvėjusios dėžės ir baigiant joje esančio turiniu, kuris tiesiog įmestas į dėžę nepagalvojant, jog kelionės metu ji nebus stabiliai bei saugiai pastatyta. Pakuojant trapius ar itin vertingus daiktus labai svarbu, jog jie turėtų kuo mažiau sąlyčio ne tik su dėžės sienelėmis, bet ir tarpusavyje. Todėl, jeigu siuntinyje yra ne vienas toks daiktas, kiekvieną iš jų viduje reikėtų supakuoti papildomai ir taip atskirti. Šiam tikslui gali tikti ir kartoninės pertvaros. Galiausiai net ir pačios kokybiškiausios ir tvirčiausios pakavimo medžiagos nepadės, jeigu po visko tinkamai neužklijuosite dėžės. Geriausiai šiam tikslui tinka izoliacinė juosta, bet labai svarbu ja užklijuoti ne tik atsidarančias vietas, bet ir ties jomis apklijuoti visą dėžę. Aišku, persistengti irgi nereikėtų, kadangi tai neduotų praktiškai jokios papildomos naudos. Labiausiai pažeidžiamos vietos yra siuntinių pakuočių kampai, kadangi būtent jų nedideliam paviršiui gali tekti visa smūgio jėga transportavimo metu. Norint maksimaliai apsaugoti savo siuntinį turėtų būti naudojami specialūs saugantys kampai, kurie sustiprina šias pažeidžiamiausias vietas. Be to jie gali suteikti ir stabilumo pakuojant daiktus.

Netinkamas pakuotės dydis

Svarbiausia, kad būtų ne per maža dėžė – taip pasakytų dauguma žmonių apie siuntinių pakavimą. Tačiau tikrai ne visi žino, jog labai svarbu, kad dėžėje, supakavus daiktą, neliktų laisvos vietos, kuri suteiktų jam galimybę netrukdomai judėti viduje kelionės metu. Žinoma, tai nereikia, kad daiktas turi remtis į visas sieneles, kadangi tokią pakuotę rasti gali būti labai sudėtinga, o ir pažeidimo rizika gerokai padidėtų. Geriausia išeitis tokiu atveju yra papildomas užpildas atliekamiems tarpams. Dažniausiai yra naudojamas putų polistirenas, specialios granulės ar oro pripildytos pagalvėlės tačiau tam gali tiktų ir kitokios medžiagos kaip, kad glamžytas popierius. Taip užpildomas laisvas tūris leidžia apsaugoti viduje esantį daiktą nuo netikėtų smūgių padaromos žalos.

Netinkamai pakuojamas skysčio turinys

Vis dar pasitaiko, jog kai kurie žmonės nevengia siųsti skysčių stikliniuose buteliuose. Tokiu būdu rizikuojama ne tik siuntinyje esančio turinio išsiliejimu nuo sukeltų siuntos pažeidimų, bet ir daugybės kitų siuntų sugadinimu, kurios transportavimo metu gali būti šalia. Taigi, žala gali būti tikrai didelė. Tokioms siuntoms reikėtų rinktis plastikinę tarą, kuri yra atsparesnė smūgiams. Na, o jeigu tokios galimybės nėra, pavyzdžiui, siunčiant brangaus vyno ar kitokio gėrimo butelį, reikėtų pakavimui papildomai naudoti specialią dėžutę, kuri galėtų jį apsaugoti bei specialią skystį sugeriančią medžiagą buteliui apsukti. Žinoma, čia tūrio užpilai tiesiog privalomi. Visgi reikėtų atkreipti dėmesį jog kai kurie skysčiai yra sąraše tarp draudžiamų siųsti daiktų.

Papildomos paslaugos, leidžiančios apsaugoti brangias siuntas

Siunčiant labai trapius ar itin vertingus daiktus pravartu žinoti, apie atitinkamą tokios siuntos žymėjimą specialiais lipdukais, kurie perspėja visus logistikos grandinės darbuotojus dėl atsargesnio elgesio su siunta. Juos galima įsigyti už papildomą mokestį, todėl nereikėtų panašių užrašų klijuoti savavališkai. Visgi būtų naivu tikėti, kad taip pažymėta siunta automatiškai bus apsaugota, kadangi tokioms siuntoms nėra taikomos išskirtinės gabenimo sąlygos, o papildomi lipdukai tik atlieka informacinę funkciją. Praktiškai nei viena siuntų gabenimo bendrovė negarantuoja saugumo jei daiktas nėra kokybiškai supakuotas. Patikimiausias būdas apsaugoti siunčiamus vertingus daiktus yra jų draudimas. Tokiu atveju be didesnių diskusijų ir teisinių ginčų atgausite bent jau siuntos vertę atitinkančią pinigų sumą už sulūžusį, sugadintą ar pradingusį daiktą. Žinoma, tokia paslauga kainuoja papildomai, o draudimo kaina gali priklausyti nuo daikto vertės tačiau verta tai apsvarstyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Taip pat skaitykite