Brakonieriams – griežtos baudos

Pirmųjų šalčių ir sniego laukia kiekvienas žvejys, mat tai puikus metas nuvykti į naktinę vėgėlių žvejybą. Tik derėtų nepamiršti, kad nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. jas draudžiama žvejoti. Pasak Pagėgių savivaldybės aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Mindaugo Vaizgėlos, įsigaliojus šiam draudimui, nuo Gėgės upės žiogių iki Jurbarke esančio tilto, tamsiu paros metu prie Nemuno negalima būti net su meškere.

Šios lydekaitės brakonieriui kainavo 6500 Lt.

„Šiuo griežtu nutarimu Aplinkos ministerija lengvina mūsų darbą. Ne kartą vykdami į reidus prie Nemuno vėgėlių žvejybos draudimo metu ten sutikti su meškerėmis naktį sėdintys žvejai teisinosi, neva gaudą karšius ir t. t. Prasidėjus vėgėlių žvejybos draudimui ir įsigaliojus naujam nutarimui, bus kur kas paprasčiau nubausti pažeidėjus“, – paaiškino M. Vaizgėla.
Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vedėjo, retai kada bepasitaiko sulaikyti žvejį, neturintį privalomo žvejybos bilieto. Žūklė be žvejo bilieto gali kainuoti žodinį įspėjimą arba baudą nuo 25 iki 200 Lt. O jeigu žvejys dar turi ir laimikį, skaičiuojama papildoma žala gamtai. Žūklės mėgėjai gerai žino, kad metinis bilietas tekainuoja 50 Lt, todėl vis rečiau berizikuoja.
M. Vaizgėla pridūrė, kad jeigu žvejai turi galimybę, tegul žvejo bilietą perka internetu, mat terminaluose įsigyti bilietai per laiką nusitrina ir nebesimato reikalingų duomenų.
Brangūs pažeidimai
Brakonieriaujantiems žvejams dabar ne pyragai. Tarkim, už nesilaikant taisyklių sužvejotą šlakį arba lašišą skiriama 2000 Lt bauda. Po 1000 Lt baudžiama už neteisėtai sužvejotus šamus bei ungurius. Lydekos, margieji upėtakiai bei salačiai užtraukia brakonieriams po 500 Lt baudas. Minėtos baudos yra bazinės, tad nustačius pažeidimą jos būna didesnės, priklausomai nuo žuvies kiekio ir vietos, kurioje žvejota.
M. Vaizgėla priminė pernai Nemuno senvagėje sučiuptą su skrituliais brakonieriavusį vyrą iš Smalininkų. Tąkart 73 skritulius pastatęs žūklautojas buvo pagavęs 12 lydekų. Už šį pažeidimą jam paskirta 6500 Lt bauda ir konfiskuoti nelegalūs žvejybos įrankiai. Kiti pažeidėjai įkliuvo prie Marguvos tvenkinio, kur tinklais buvo pagavę 3 sterkus. Žvejyba Rambyno regioninio parko teritorijoje esančiame vandens telkinyje vyrams užtraukė 1850 Lt baudos.
Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite