Brakonieriams – griežtos baudos

Pirmųjų šalčių ir sniego laukia kiekvienas žvejys, mat tai puikus metas nuvykti į naktinę vėgėlių žvejybą. Tik derėtų nepamiršti, kad nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. jas draudžiama žvejoti. Pasak Pagėgių savivaldybės aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Mindaugo Vaizgėlos, įsigaliojus šiam draudimui, nuo Gėgės upės žiogių iki Jurbarke esančio tilto, tamsiu paros metu prie Nemuno negalima būti net su meškere.

Šios lydekaitės brakonieriui kainavo 6500 Lt.

„Šiuo griežtu nutarimu Aplinkos ministerija lengvina mūsų darbą. Ne kartą vykdami į reidus prie Nemuno vėgėlių žvejybos draudimo metu ten sutikti su meškerėmis naktį sėdintys žvejai teisinosi, neva gaudą karšius ir t. t. Prasidėjus vėgėlių žvejybos draudimui ir įsigaliojus naujam nutarimui, bus kur kas paprasčiau nubausti pažeidėjus“, – paaiškino M. Vaizgėla.
Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vedėjo, retai kada bepasitaiko sulaikyti žvejį, neturintį privalomo žvejybos bilieto. Žūklė be žvejo bilieto gali kainuoti žodinį įspėjimą arba baudą nuo 25 iki 200 Lt. O jeigu žvejys dar turi ir laimikį, skaičiuojama papildoma žala gamtai. Žūklės mėgėjai gerai žino, kad metinis bilietas tekainuoja 50 Lt, todėl vis rečiau berizikuoja.
M. Vaizgėla pridūrė, kad jeigu žvejai turi galimybę, tegul žvejo bilietą perka internetu, mat terminaluose įsigyti bilietai per laiką nusitrina ir nebesimato reikalingų duomenų.
Brangūs pažeidimai
Brakonieriaujantiems žvejams dabar ne pyragai. Tarkim, už nesilaikant taisyklių sužvejotą šlakį arba lašišą skiriama 2000 Lt bauda. Po 1000 Lt baudžiama už neteisėtai sužvejotus šamus bei ungurius. Lydekos, margieji upėtakiai bei salačiai užtraukia brakonieriams po 500 Lt baudas. Minėtos baudos yra bazinės, tad nustačius pažeidimą jos būna didesnės, priklausomai nuo žuvies kiekio ir vietos, kurioje žvejota.
M. Vaizgėla priminė pernai Nemuno senvagėje sučiuptą su skrituliais brakonieriavusį vyrą iš Smalininkų. Tąkart 73 skritulius pastatęs žūklautojas buvo pagavęs 12 lydekų. Už šį pažeidimą jam paskirta 6500 Lt bauda ir konfiskuoti nelegalūs žvejybos įrankiai. Kiti pažeidėjai įkliuvo prie Marguvos tvenkinio, kur tinklais buvo pagavę 3 sterkus. Žvejyba Rambyno regioninio parko teritorijoje esančiame vandens telkinyje vyrams užtraukė 1850 Lt baudos.
Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite