Brakonieriams – griežtos baudos

Pirmųjų šalčių ir sniego laukia kiekvienas žvejys, mat tai puikus metas nuvykti į naktinę vėgėlių žvejybą. Tik derėtų nepamiršti, kad nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. jas draudžiama žvejoti. Pasak Pagėgių savivaldybės aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Mindaugo Vaizgėlos, įsigaliojus šiam draudimui, nuo Gėgės upės žiogių iki Jurbarke esančio tilto, tamsiu paros metu prie Nemuno negalima būti net su meškere.

Šios lydekaitės brakonieriui kainavo 6500 Lt.

„Šiuo griežtu nutarimu Aplinkos ministerija lengvina mūsų darbą. Ne kartą vykdami į reidus prie Nemuno vėgėlių žvejybos draudimo metu ten sutikti su meškerėmis naktį sėdintys žvejai teisinosi, neva gaudą karšius ir t. t. Prasidėjus vėgėlių žvejybos draudimui ir įsigaliojus naujam nutarimui, bus kur kas paprasčiau nubausti pažeidėjus“, – paaiškino M. Vaizgėla.
Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vedėjo, retai kada bepasitaiko sulaikyti žvejį, neturintį privalomo žvejybos bilieto. Žūklė be žvejo bilieto gali kainuoti žodinį įspėjimą arba baudą nuo 25 iki 200 Lt. O jeigu žvejys dar turi ir laimikį, skaičiuojama papildoma žala gamtai. Žūklės mėgėjai gerai žino, kad metinis bilietas tekainuoja 50 Lt, todėl vis rečiau berizikuoja.
M. Vaizgėla pridūrė, kad jeigu žvejai turi galimybę, tegul žvejo bilietą perka internetu, mat terminaluose įsigyti bilietai per laiką nusitrina ir nebesimato reikalingų duomenų.
Brangūs pažeidimai
Brakonieriaujantiems žvejams dabar ne pyragai. Tarkim, už nesilaikant taisyklių sužvejotą šlakį arba lašišą skiriama 2000 Lt bauda. Po 1000 Lt baudžiama už neteisėtai sužvejotus šamus bei ungurius. Lydekos, margieji upėtakiai bei salačiai užtraukia brakonieriams po 500 Lt baudas. Minėtos baudos yra bazinės, tad nustačius pažeidimą jos būna didesnės, priklausomai nuo žuvies kiekio ir vietos, kurioje žvejota.
M. Vaizgėla priminė pernai Nemuno senvagėje sučiuptą su skrituliais brakonieriavusį vyrą iš Smalininkų. Tąkart 73 skritulius pastatęs žūklautojas buvo pagavęs 12 lydekų. Už šį pažeidimą jam paskirta 6500 Lt bauda ir konfiskuoti nelegalūs žvejybos įrankiai. Kiti pažeidėjai įkliuvo prie Marguvos tvenkinio, kur tinklais buvo pagavę 3 sterkus. Žvejyba Rambyno regioninio parko teritorijoje esančiame vandens telkinyje vyrams užtraukė 1850 Lt baudos.
Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite