Brakonieriams – griežtos baudos

Pirmųjų šalčių ir sniego laukia kiekvienas žvejys, mat tai puikus metas nuvykti į naktinę vėgėlių žvejybą. Tik derėtų nepamiršti, kad nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. jas draudžiama žvejoti. Pasak Pagėgių savivaldybės aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Mindaugo Vaizgėlos, įsigaliojus šiam draudimui, nuo Gėgės upės žiogių iki Jurbarke esančio tilto, tamsiu paros metu prie Nemuno negalima būti net su meškere.

Šios lydekaitės brakonieriui kainavo 6500 Lt.

„Šiuo griežtu nutarimu Aplinkos ministerija lengvina mūsų darbą. Ne kartą vykdami į reidus prie Nemuno vėgėlių žvejybos draudimo metu ten sutikti su meškerėmis naktį sėdintys žvejai teisinosi, neva gaudą karšius ir t. t. Prasidėjus vėgėlių žvejybos draudimui ir įsigaliojus naujam nutarimui, bus kur kas paprasčiau nubausti pažeidėjus“, – paaiškino M. Vaizgėla.
Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vedėjo, retai kada bepasitaiko sulaikyti žvejį, neturintį privalomo žvejybos bilieto. Žūklė be žvejo bilieto gali kainuoti žodinį įspėjimą arba baudą nuo 25 iki 200 Lt. O jeigu žvejys dar turi ir laimikį, skaičiuojama papildoma žala gamtai. Žūklės mėgėjai gerai žino, kad metinis bilietas tekainuoja 50 Lt, todėl vis rečiau berizikuoja.
M. Vaizgėla pridūrė, kad jeigu žvejai turi galimybę, tegul žvejo bilietą perka internetu, mat terminaluose įsigyti bilietai per laiką nusitrina ir nebesimato reikalingų duomenų.
Brangūs pažeidimai
Brakonieriaujantiems žvejams dabar ne pyragai. Tarkim, už nesilaikant taisyklių sužvejotą šlakį arba lašišą skiriama 2000 Lt bauda. Po 1000 Lt baudžiama už neteisėtai sužvejotus šamus bei ungurius. Lydekos, margieji upėtakiai bei salačiai užtraukia brakonieriams po 500 Lt baudas. Minėtos baudos yra bazinės, tad nustačius pažeidimą jos būna didesnės, priklausomai nuo žuvies kiekio ir vietos, kurioje žvejota.
M. Vaizgėla priminė pernai Nemuno senvagėje sučiuptą su skrituliais brakonieriavusį vyrą iš Smalininkų. Tąkart 73 skritulius pastatęs žūklautojas buvo pagavęs 12 lydekų. Už šį pažeidimą jam paskirta 6500 Lt bauda ir konfiskuoti nelegalūs žvejybos įrankiai. Kiti pažeidėjai įkliuvo prie Marguvos tvenkinio, kur tinklais buvo pagavę 3 sterkus. Žvejyba Rambyno regioninio parko teritorijoje esančiame vandens telkinyje vyrams užtraukė 1850 Lt baudos.
Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite