Blogiausi savivaldos atstovai vėl žengia į rinkimų areną

Balandžio 15 d. oficialiai baigėsi dabartinės Šilutės r. savivaldybės tarybos kadencija. Šia proga nesurengta net spaudos konferencijos. Gal nėra ką pasakyti rinkėjams? Gal per ketverius kadencijos metus nieko nenuveikta?

Užtat kitokių spaudos konferencijų apstu: kas pats sau aiškino savo tiesas, vadovų vertimų priežastis, liejo nuoskaudas, ieškojo atpirkimo ožių, žarstėsi kaltinimais, grasino teismais, teisinosi, smerkė, piktinosi ir įkyriai teigė, kaip jiems gėda… būti Tarybos nariu. Tokiam tiktų išmintingo žemaičio patarimas: „Ta gal jau pats ir nabvark…“ Juk galima atsisakyti mandato, galima nebedalyvauti rinkimuose.
Net žodis „gėda“ varganoje politikoje jau įgauna iškreiptą reikšmę.
Nekask kitam duobės...
Abeji liberalai rajono vadovų komandoje, kaip ir dera esant koalicijoje, turėjo po savo atstovą: Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – mero pavaduotoją A. Gečą, Lietuvos liberalų sąjūdis – administracijos direktoriaus pavaduotoją Raimundą Ambrozaitį. Abeji liberalai prisidėjo rengiant interpeliacijas Savivaldybės vadovams. Dar daugiau: net ruošėsi, rodos, paminėtus saviškius sutupdyti į mero ir administracijos direktoriaus kėdes, deja, pralaimėjo. Abu liberalams atstovavę vadovai atstatydinti.
Dabar vicemero pareigas visuomeniniais pagrindais eina Virgilijus Pozingis, kuris tam galės skirti visą darbo dieną. Juk A. Gečas, dirbantis mokytoju Šilutės pirmojoje gimnazijoje, Savivaldybėje tepasirodydavo po pamokų. Direktoriaus pavaduotojo R. Ambrozaičio kabinetas liko tuščias, kito pavaduotojo nebus. Sutaupyta du atlyginimai. Pakartotiniai rinkimai – birželio 21 d., nedaug beliko.
Niekuo nepateisinu ir visiškai nesuprantu nei A. Gečo pareiškimo, nei spaudos konferencijos tikslo, nei kitų liberališkų kaltinimų. Kasėte duobę kitiems – patys į ją įkritote. Ką bekaltinti?
Tik verta neužmiršti, kad dėl panaikintų rinkimų Savivaldybės taryba įkopė į penktus veiklos metus, šit ir penktasis vadovų suvartymas. Tik ar vertėjo juodinti ir taip juodą šios kadencijos Tarybos istoriją?
Apie sportą
Šilutės kraštą garsina puikūs sportininkai, kurie turi gerus trenerius. Ačiū jiems, bet ne nuolat save su sportu siejusiam A. Gečui, kurio nuopelnų šioje srityje neįžvelgčiau nė su žiburiu. Tik be žiburio matyti, kad A. Gečas artėjant rinkimams taip skubėjo sportininkams įteikti premijų čekius, kad tai padarė Tarybai dar nepaskyrus tam biudžeto pinigų…
„Lietuvininkų vilties“ premijos komitetui vadovavęs A. Gečas viešai paskelbė, kad ši premija jaunimo organizacijai teikiama avansu… Gal todėl ceremonija vyko beveik tuščioje salėje? Visas komitetas priėmė tokį sprendimą. Vienas iš apdovanotųjų buvo rinkimų sąraše kartu su A. Geču, tad komiteto pirmininkui balsuojant derėjo nusišalinti. Vieną kartą jau pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, A. Gečas, rodos, vėl mynė ant to paties grėblio.
Šiai premijai gauti buvo pasiūlyta policijoje dirbanti ir tik laisvalaikį sportui skirianti daugkartinė pasaulio ir Europos rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė vėl liko neapdovanota. Prezidentė D. Grybauskaitė apdovanojo, Šilutės rajone – ne. Ko stebėtis, juk E. Vaitkutės balsas per rinkimus – tik vienas… O štai avansu apdovanoto jaunimėlio? Tikėtasi balsų gausybės, o gauta… apgailėtinai nedaug. A. Gečo bendramintis sąraše labai „smigo“ žemyn. Gal tai ir yra realus „nuopelnų“ įvertinimas?
Vis dėlto sportui dėmesio skirta. Seimo narys Artūras Skardžius pasirūpino, kad Vydūno gimnazijai būtų statoma sporto salė beveik už 3 milijonus litų. Šalia Šilutės pirmosios gimnazijos ruošiama europietiška sporto aikštelė – dar per 100 tūkst. Lt į Šilutę, kita tokia aikštelė rasis Naujakurių kvartale, Šilutėje. Gavus lėšų iš Valstybės investicijų programos, projektuojamas sporto centras.
Palyginus su Sporto tarybos vizijomis, koncepcijomis, strategijomis, tai šis tas realaus.
Šilutė gauna daug europinės paramos. Jaunimas teiraujasi, ar mieste, kaip ir daugelyje kitų Lietuvoje, pagaliau bus pastatyta lauko treniruoklių. Sportas – naudingas laisvalaikis, gera sveikata. Tai padėtų vaikus ir jaunimą atitraukti nuo kompiuterių, gelbėti sparčiai prastėjantį jų regėjimą, iškrypusius stuburus, o kai kam pasiūlyti lauko treniruoklius vietoj… buteliuko.
Milijonai eurų į Šilutę turėtų pasitarnauti miestelėnų labui: užimtumui, sportui, sveikatai, šeimoms ir jų vaikams. Tai – pirmiausia. Tikrai neabejoju, kad yra ir kitokių, toliaregiškesnių idėjų. Jų labai reikia!
Blogiausi…
„Esame blogiausia Taryba per visą Savivaldybės istoriją“, – esu pasakiusi Tarybos posėdyje. Niekas tam nepaprieštaravo, tik visi Tarybos nariai, išskyrus mane, vėl dalyvavo savivaldos rinkimuose. Ir dar viena juoda dėme paženklino rajono istoriją – pirmą kartą dėl šiurkščių pažeidimų panaikinti Savivaldybės tarybos ir tiesioginių mero rinkimų rezultatai.
Juoda dėme virto net pirmieji tiesioginiai mero rinkimai…

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 221

8 komentarai

 • Šiaip

  jau kam kalbėt, o kam patylėt !

 • Pievos...

  Tegul ta “ponia” patyli…

 • nuomone

  Pezalu straipsnis, nepavydekit tam Gecui

 • Joo

  Įdomu ar Gečas gerai dirba kaip mokytojas? Kai devyni darbai,paprastai nei vienas nepadaromas gerai, tad dešimtas dažniausiai būna badas.

 • Jau

  Kiekvienas turi savo nuomonę…

 • Galva

  Taip ir nesupratau, kodėl didelę garbę Šilutės kraštui daranti rankų lenkikė Eglė Vaitkutė rajone taip vis nepatenka į garbingai apdovanotų būrį..

 • Orakulas

  kai kiti graibsto europinius pinigus gi mūsų rajone vis pešasi ir pešasi. Gal jie pešis ir vėl išrinkti, o kas iš to bus rajonui

 • Silutiskis

  Daugiau nieko ir neveikia, kaip tik dėl kėdžių pešasi. Geriau jau užsiimtų europinių lėšų panaudojimu projektų vykdymui. Pasižiūrėkite kaip sutvarkyti Pagėgiai, kiek projektų įgyvendinta! O kažkada visi labai prieštaravo, kad ši savivaldybė atsiskirtų ir taptų atskira. Kažin ar dabar Pagėgiai taip gerai atrodytų jei vis dar Šilutei priklausytų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite