Birželį fiksuotas darbuotojų paklausos mažėjimas

Birželį mažėjo ir darbuotojų paieškos, ir įdarbinimo aktyvumas. Šiltuoju sezonu veiklą intensyvinantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, prekybos sektoriai aktyviausiai darbuotojų ieškojo gegužę.

Bendras dirbančiųjų skaičius išlieka aukštas. Liepos 1 d. duomenimis, šalyje dirba 1,46 mln. asmenų – 3,6 tūkst. (0,25 proc.) mažiau nei prieš mėnesį. Labiausiai dirbančiųjų skaičius ūgtelėjo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos, administracinės ir aptarnavimo veiklos, meninės, pramoginės, poilsio organizavimo veiklos sektoriuose.

Pirmąjį vasaros mėnesį darbuotojų paieška buvo pasyvesnė – jų ieškota mažiau nei balandį ar gegužę, tačiau daugiau nei žiemą ar kovą. Kaip įprasta šalies darbo rinkai, po aktyvaus rengimosi šiltajam sezonui, birželį naujų darbuotojų paklausa mažėjo – darbdaviai paskelbė 15 tūkst. laisvų darbo vietų – 14,4 proc. mažiau nei prieš mėnesį.

Laisvų darbo vietų mažėjo daugelyje sektorių. Tačiau  švietimo, viešojo valdymo, transporto ir saugojimo, finansinę ir draudimo veiklą vykdantys darbdaviai atvirkščiai – intensyvino darbuotojų paiešką ir darbo pasiūlymų skelbė daugiau nei gegužę. Švietimo sektoriuje stebimi pasirengimo naujiems mokslo metams ženklai – darbo pasiūlymų skaičius augo trečią mėnesį iš eilės.

„Birželį fiksuotas darbuotojų paklausos mažėjimas yra būdingas reiškinys artėjant vidurvasariui. Mažiau nei prieš vasaros sezono startą ieškoma padavėjų, barmenų, virtuvės pagalbininkų, greitojo maisto ruošėjų, kasininkų, tačiau suaktyvėja pedagogų paieška“, – sakė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Vasaros pradžiai įprastą nuosaikesnę darbuotojų samdą rodo ne tik sumažėjęs darbo pasiūlymų skaičius, bet ir mažesni į darbo rinką grįžtančių Užimtumo tarnybos klientų srautai. Birželį dirbti pradėjo 16,4 tūkst. klientų – 17,2 proc. mažiau nei gegužę, tačiau daugiau nei per mėnesį įsidarbindavo lapkričio-vasario laikotarpiu. Įdarbinimas mažėjo beveik visoje šalyje (57 iš 60 savivaldybių ) ir visuose veiklose sektoriuose.

„Mažesnis įsidarbinusių klientų skaičius buvo  fiksuotas ir pernai birželį –  tokia pat įdarbinimo  mažėjimo tendencija, palyginus su geguže, kaip ir šiemet“, – pabrėžė J. Zemblytė.

Vis dėlto darbuotojų samda nėra sustojusi. Daugiausiai per pastaruosius 12 mėnesių laisvų darbo vietų paskelbta orlaivių mechanikams ir taisytojams, įkalinimo įstaigų sargybiniams, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, kranų ir kėlimo įrenginių operatoriams, statybos darbų meistrams ir brigadininkams.

Liepos 1 d. šalyje registruota 154,7 tūkst. darbo ieškančių žmonių, kuriems suteiktas bedarbio statusas – tai yra 4,1 proc. daugiau nei birželio 1 d. ir 7,7 proc. daugiau nei prieš metus. Registruotas nedarbas per mėnesį padidėjo 0,3 proc. punkto ir siekė 8,5 proc.

Užimtumo tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje savanorystės programą baigė dvi savanorės

Šauniosios Elzė Gružaitė ir Gabija Sragauskaitė baigė 6 mėnesių trukmės jaunimo savanoriškos tarnybos programą Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje. Šios savanorystės programos baigimo proga jaunosioms savanorėms įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės, dėkota už nuoširdų prisidėjimą organizuojant bibliotekos kultūrinį ir profesinį darbą. Merginos džiaugėsi, kad turėjo puikią galimybę susipažinti su bibliotekos veiklomis ir įgyti naujos patirties. Dėkojame Elzei ir Gabijai už svarią pagalbą vykdant įvairias veiklas ir tikimės, kad įgytos žinios pravers ateityje! Jaunimo savanoriška tarnybos programa skirta 14-29 metų amžiaus jaunimui,

Kokia yra mulčerių paskirtis?

Mulčeriai yra specializuota žemės ūkio ir sodininkystės įranga, skirta augalų likučių, šakų, žolės ir kitų organinių medžiagų smulkinimui bei paskirstymui po dirvos paviršių. Šie įrenginiai yra neatsiejama dalis tvaraus ūkininkavimo praktikos, nes jie padeda pagerinti dirvožemio kokybę, sumažinti piktžolių augimą ir apsaugoti dirvą nuo erozijos.   Mulčerių veikimo principas  Mulčeriai naudoja įvairius mechaninius būdus organinėms medžiagoms smulkinti. Paprastai jie yra varomi traktoriaus, bet tai taip pat gali būti individualūs arba nešiojami įrenginiai. Mulčerių veikimo principas pagrįstas greitai besisukančiais peiliais arba

Kaip pirkti automobilį internetu?

Pirkti  automobilį internetu tampa vis populiaresnis būdas dėl jo patogumo ir galimybės palyginti įvairius pasiūlymus, be poreikio vykti į fizines parduotuves. Tačiau šis procesas taip pat turi savų iššūkių ir rizikų, kurių svarbu nepamiršti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sėkmingai įsigyti automobilį internetu.  Kaip pirkti automobilį internetu?   1. Tyrimo etapas Prieš pradedant paieškas, svarbu aiškiai nusistatyti, kokio tipo automobilio jums reikia. Apsvarstykite savo biudžetą, reikiamas funkcijas (pvz., degalų sąnaudas, erdvę, saugumo funkcijas) ir pageidaujamą markę ar modelį. Naudokite internetines svetaines

Nuo bausmės besislapstantis šilutiškis norėjo gauti VSAT leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje

Vileikių pasienio užkardos pasieniečiams įkliuvo šilutiškis, kuris už padarytą nusikalstamą veiką buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, tačiau vengė ją atlikti. 2023 m. spalį policija paskelbė jo paiešką. Liepos 22 d., pirmadienio popietę, į Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardą atvyko 34-erių šilutiškis, pageidavęs gauti leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Kam vyrui prireikė tokio leidimo (galbūt žvejybai Nemune, kurios viduriu eina valstybės siena su Rusija) ir ar būtų jį gavęs, taip ir nepaaiškėjo. Tikrindami šilutiškio pateiktus asmens dokumentus pasieniečiai nustatė,

Taip pat skaitykite