Birutei Žemgulienei Prezidentas įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir „Tautiškos giesmės“ dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Prezidento dekretu šią dieną iš viso apdovanoti 75 asmenys.

Lietuvos stiprybė –  jos veržlūs, vieningi ir laisvę mylintys žmonės

„Iš Karaliaus Mindaugo mes visi sulaukėme karališkų dovanų. Mums jis paliko ne tik turtingą valstybingumo tradiciją, bet ir apsisprendimą sukti į krikščioniškuosius Vakarus. Visa likusi Lietuvos istorija tebuvo pastangos įgyvendinti šį pirminį sumanymą – užimti deramą vietą pasaulio šalių žemėlapyje“, – ceremonijoje sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, patyrę šlovingų pergalių, bet taip pat ir apmaudžių nesėkmių, atlaikę brutalios priespaudos laikotarpius, visada išlikome orūs ir atkaklūs, pasirengę išdidžiai visam pasauliui giedoti savo išsvajotą – laisvės ir nepriklausomybės – Dainų dainą.

„Šiandien, ir per amžius, Karalius Mindaugas kviečia mus drąsiai kurti savo valstybės istoriją. Nuo neatmenamų laikų Lietuvos stiprybė buvo jos veržlūs, vieningi ir laisvę mylintys žmonės. Su didžiausiu užsidegimu gindami ir saugodami Lietuvos valstybingumą, tautos istorijos puslapiuose jie įspaudė iš kartos į kartą perduodamą pažangos ir kūrybos troškimą“, – susirinkusiems sakė šalies vadovas.

Prezidentas padėkojo visiems ceremonijoje apdovanotiems Lietuvos ir užsienio piliečiams už tai, kad veržli ir kūrybinga Lietuva vis ryškiau matoma dabarties pasaulyje. Kad jie aistringai ir neretai peržengdami valstybių sienas garsina Lietuvos vardą. Kad tarnaudami profesiniam pašaukimui ir žmogiškiesiems idealams, stiprina ne tik atskiros bendruomenės, šalies, bet ir viso pasaulio tvarką.

Tarp apdovanotųjų – Bitėnuose gyvenanti mokytoja, muziejininkė Birutė Žemgulienė. Jai įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius už ilgametę pedagoginę, muziejinę ir visuomeninę veiklą, Mažosios Lietuvos istorinės ir kultūrinės tapatybės puoselėjimą bei reikšmingą indėlį saugant ir aktualinant Martyno Jankaus bei kitų XIX a. – XX a. pražios lietuvių kultūros šviesuolių atminimą.

Apdovanojimai įteikti 63 nusipelniusiems 

Prezidento dekretu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi už ypatingus nuopelnus puoselėjant ir plėtojant Lietuvos ir Vokietijos valstybių santykius, už išskirtinį indėlį į Lietuvos saugumo stiprinimą apdovanotas generolas, Vokietijos kariuomenės vadas Carstenas Breueris, už tvirtą JAV ir Lietuvos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse palaikymą, už Baltijos regiono saugumo stiprinimą – Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų narys, Kongreso Baltijos draugystės grupės bendrapirmininkis Rubenas Marinelarenas Gallego.

Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžius įteiktas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriui Sauliui Greičiui.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių Prezidentas įteikė rabinui Andrew Bakeriui – už tarptautinių Holokausto epochos problemų Europoje sprendimą ir kovą su antisemitizmu, už atstovavimą Lietuvos žydų interesams mūsų šalyje ir pasaulyje, už aktyvų dalyvavimą Geros valios fondo veikloje.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius taip pat įteiktas generolui, Nyderlandų kariuomenės vadui Onno Eichelsheimui – už ypatingus nuopelnus stiprinant Lietuvos kariuomenę, svarų indėlį plėtojant Lietuvos ir Nyderlandų gynybinę partnerystę ir tarptautinį karinį bendradarbiavimą.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius įteiktas Lietuvos Carito generalinei sekretorei Deimantei Bukeikaitei – už ypatingus nuopelnus įveikiant nelegalios migracijos krizę, priimant nuo karo bėgančius ukrainiečius Lietuvoje, teikiant humanitarinę pagalbą Ukrainai, padedant Lietuvos žmonėms įveikti skurdą ir atskirtį regionuose.

Iš viso iškilmingoje ceremonijoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje apdovanojimai įteikti 63 mokslo ir švietimo, kultūros atstovams, Lietuvai nusipelniusiems visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojams, ambasadoriams, valstybės pareigūnams.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją.

Prezidento komunikacijos grupės informacija ir nuotrauka

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite