Birutė Jurjonienė – nusipelniusi Lietuvos slaugytoja

Pirmą kartą minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną LR sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė suteikė slaugytojoms Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų garbės vardus ir įteikė Garbės ženklus. Tarp pirmųjų nominantų – ir Šilutės ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė.

Šilutės ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė su Medicinos darbuotojų dienos proga pelnytu Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos garbės ženklu.

Ypatingas pavasaris
„Šis pavasaris man yra ypatingas, o apdovanojimas – didžiulis įpareigojimas“, – šypsosi Birutė Jurjonienė. Ant jos kabineto darbo stalo gausu gėlių puokščių. Tai byloja, kad moteris verta šio apdovanojimo. Kitas jos atsakingo darbo įvertinimas ir tikslo siekimo įrodymas dar laukia, – prieš trejus metus nusprendusi siekti universitetinio išsilavinimo, šiemet ji baigs studijas Klaipėdos universitete.
Baltų chalatų paviliota
Birutė Jurjonienė prisipažįsta, kad nėra iš tų daugelio mergaičių, kurios nuo vaikystės svajojo būti gydytojomis. Jai pačiai dar paauglystėje ne kartą teko varstyti medikų duris dėl regėjimo. Išvydę baltu chalatu vilkintį mediką įsitempiame, o Birutę tai labiausiai imponavo. Žinoma, balti chalatai simbolizuoja tik paradinę mediko kasdienybės pusę – juk jie dažnokai susiduria ir su mirtimi.
Baigusi Žemaičių Naumiesčio vidurinę mokyklą, Birutė pasuko į Klaipėdos J. Kupčinsko medicinos mokyklą. Tokią specialybę rinktis lėmė bendravimas su gretimame kaime gyvenusia ir minėtoje mokykloje medicinos sesele besimokančia drauge. Birutės mokyklos baigimo rezultatai buvo labai geri, tad jai nereikėjo net egzaminų laikyti. Iš kaimo atvykusią Birutę komisija apipylė klausimais ne tik dėl specialybės pasirinkimo. Komisiją sudomino jos drabužio atlape įsegtas dainų šventės ženklelis. Paaiškėjo, kad būsimoji medicinos darbuotoja yra puiki šokėja, dainininkė. Mokydamasi specialybės, Birutė nė karto nesuabejojo, ar teisingai pasirinko. Net tada, kai atlikdama praktiką Klaipėdos ligoninėje pirmą kartą susidūrė akis į akį su mirtimi – jai teko padėti sutvarkyti mirusį ligonį.
Pirmieji žingsniai
Įsimintina praktika buvo Šilutės ligoninės Chirurgijos skyriuje. Tada ligoninei vadovavo vyr. gydytojas Stasys Alanta, Chirurgijos skyriui – Advardas Norkus. Jauna diplomuota medicinos seselė, taip tada buvo vadinamos slaugytojos, buvo paskirta į Šilutės ligoninę. Chirurgijos skyriuje jos jau laukė. Čia dirbo 9 metus.
„Chirurgijos skyriaus specifika šiek tiek kitokia. Slaugytojos nuveža ligonius į operacinę ir iš jos parsiveža, stebi ir rūpinasi jais po operacijos, perriša žaizdas, dirba visus kitus slaugytojai priklausančius darbus. Ligonius tenka ir pamaitinti, ir atrasti laiko su jais pabendrauti. Šiandieniniai ligoniai yra daug labiau išprusę, apie ligas, ypač kuriomis serga, būna daug prisiskaitę. Vis dėlto padrąsinimo, paguodos, išsikalbėjimo reikia ir šiandien“, – apie darbą skyriuje pagarbiai kalbėjo B. Jurjonienė.
Jos klausydama supratau, kad ji yra iš tų slaugytojų, kurios nepamiršta paklausti ligonio, kaip jis jaučiasi, kaip išsimiegojo, ar jį lanko artimieji? Pasinėrusi į mėgstamą darbą, niekada nesvarsčiusi apie pasikeitimus, nustebo gavusi siūlymą vadovauti visam didžiuliam Šilutės ligoninės slaugytojų būriui, tapti slaugytojų administratore. „Nebuvau net skyriaus vyresnioji“, – tarsteli B. Jurjonienė. Nors pasiūlymas šiek tiek baugino, tačiau nuo pirmųjų dienų už rankos vedžiojo, mokė, drąsino ligoninės vyr. medicinos seserimi dirbusi Bronė Penčylienė. „Ji man buvo didelis autoritetas“, – sakė B. Jurjonienė, šiandien vadovaujanti apie 160 slaugytojų komandai. Tam būriui priklauso ir laborantai. B. Jurjonienė vadovauja ir konsultacinės poliklinikos slaugytojoms.
Darbas su kolegomis jai yra artimas, mielas. Kaip ir bet kuriame kitame darbe, konfliktų stengiamasi išvengti, o jei jų pasitaiko, aiškinamasi. Nors darbas su dokumentais jai nėra svetimas, tačiau administratorė retai būna kabinete, ją dažniau sutiksi ligoninės skyriuose, koridoriuose. Ligonį pakalbina, atsako į jam rūpimus klausimus, su slaugytojomis bendrauja darbo reikalais. Vis dėlto pacientų slauga visada arčiau širdies. Prasidėjus vasaros atostogų metui, mielai sutinka padirbėti slaugytoja endoskopijų kabinete.
Pasak B. Jurjonienės, Šilutės ligoninės slaugytojų komandoje nėra darbuotojų kaitos. Tiesa, dar neseniai slaugytojų trūko Reanimacijos skyriuje, tačiau ši spraga jau užpildyta. Tik jaunimo pasigendama ir vyrai šios nelengvos specialybės neskuba rinktis. Tiesa, vienas baigęs medicinos mokyklą dirba. Galbūt jaunimas neskuba rinktis slaugytojo specialybės dėl sunkaus darbo ir nedidelio atlyginimo, o ir įgijusieji specialybę dairosi į didesnių miestų ligonines ar užsienį. Pastebima, kad jaunimas mieliau renkasi kabinetinį darbą, vengia darbo stacionaraus gydymo skyriuose.
Lieka ir laisvalaikio
Nors B. Jurjonienė daug laiko skiria savo darbui, tačiau jo suranda ir sielos atgaivai. Pradėjusi dirbti Šilutės ligoninėje, kartu su kolegomis dainavo medikų chore, vėliau – dainų ir šokių ansamblyje „Rezginėlė“, šoko ligoninės šokių kolektyve. Dabar ji yra ilgametė mišraus vokalinio ansamblio „Mingė“ dainininkė.
B. Jurjonienės meniška prigimtis kaip obuolys nuo obels netoli nuriedėjo – meninę plastiką studijuoja jos sūnus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite