Bijai gripo – ieškok skiepo

Ligonių kasa paskelbė, kad 105 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių jau išgabenamos į 496 Lietuvos gydymo įstaigas. Spalis ir lapkritis – tinkamiausias metas skiepytis. Vakcinomis pasirūpinta gerokai anksčiau, jos kainavo pigiau, todėl ir skiepų kiekis net 5000 didesnis už turėtą praėjusiais metais.

Gydytojas Adomas Lukoševičius pasirūpino, kad jo vadovaujamas Šilutės šeimos gydytojų centras gautų 300 vakcinos dozių. Tiek šio centro pacientų buvo paskiepyta ir praėjusiais metais.

Nemokamai skiepijami
105 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių nupirkta už Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas. Nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, kuriems kyla didžiausias pavojus susirgti gripu. Tai sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščios moterys, pensinio amžiaus, slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės bei gydymo įstaigų darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiaisiais.
Prieš skiepijantis būtina gydytojo apžiūra, tad pirmiausia privalu kreiptis į šeimos gydytoją, prie kurio asmuo yra prisirašęs. Tik šeimos gydytojas siųs pas skiepijantį medicinos specialistą. Nors skiepytis galima ir vėliau, patartina tai padaryti spalio-lapkričio mėnesiais. Vakcina padeda išvengti gripo, tačiau dar svarbiau, kad ji saugo ir nuo galimų šios ligos komplikacijų: plaučių uždegimo, sinusito, širdies raumens uždegimo, lėtinių kvėpavimo takų, širdies, inkstų ir kitų ligų. Be to, susirgus gripu, paūmėja ir visos lėtinės ligos. Kadangi gripo virusas kasmet keičiasi, kasmet kuriama nauja vakcina nuo gripo, tad skiepytis neturėtų pamiršti ir tie gyventojai, kurie skiepijosi pernai. Gydytis susirgus gripu tenka ilgai, nemažai kainuoja vaistai, asmuo būna nedarbingas – išties tai atsieina brangiau negu pasiskiepyti.

Šilutės šeimos gydytojų centro procedūrų kabinete dirbanti Asta Buinickienė – pacientų gerbiama bendrosios praktikos slaugytoja, kvalifikuotai paimanti kraujo tyrimams, leidžianti vaistus ir pasiruošusi nuo gripo skiepyti įvairaus amžiaus pacientus.
Petro Skutulo nuotr.

Vakcinų dar negavo
Uždarosios akcinės bendrovės „Sveikatos darna“ gydytoja Dalia Starkienė kalbėjo trumpai: „Vakcinos dar nėra. Dar bus lapkritis, tada ir skiepys. Pernai skiepytasi vangiai. Ar skiepyti mažus vaikus, apsisprendžia tėvai. Tai jų teisė rinktis. Skiepytis – ir gerai, ir blogai…“
Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Virginija Vičienė sakė, kad vakcinos dar negauta, laukiama. Tikimasi, kad šią savaitę vakcina pasieks Švėkšną. Pernai buvo gauta 100 dozių, tiek paprašyta ir šiems metams. Tiek gyventojų yra pažadėję skiepytis. Iš viso prie įstaigos yra prisirašę 2700 gyventojų. V. Vičienė pastebėjo, kad vaikai, nėščios moterys, širdies, plaučių ir kitomis lėtinėmis ligomis sergantys asmenys, į jų grupę patenka beveik visi senjorai, skiepijami nemokamai. Pernai buvo paskiepyta 100 asmenų, panašu, kad tai pavyks padaryti ir šiemet. Ne visos motinos sutinka skiepyti savo mažus vaikus, nes juos skiepija ir nuo kitų ligų, esą skiepų būtų jau labai daug. Viena šeima kategoriškai atsisakiusi. Tai jų teisė, tačiau kai nuo 2016 metų į vaikų lopšelius-darželius neskiepytų vaikų nepriims, tėvams teks susimąstyti. V. Vičienė priminė, kad skiepijamas vaikas turi būti visiškai sveikas – nesloguoti, nekosėti. Tai irgi kartais pakeičia tėvų apsisprendimą skiepyti mažylį. Mat į gydymo įstaigą gali tekti atvykti ne vieną kartą.
UAB Šilutės šeimos gydytojų centro vadovas gydytojas Adomas Lukoševičius patikino, kad gripo vakcinų yra užsakyta, paraiška pateikta, kai vyko gydymo įstaigų apklausa. Kol kas vakcinų negauta, tačiau jų tikimasi sulaukti jau greitai. Pernai įstaiga buvo užsisakiusi 300 vakcinos dozių, visas panaudojo. Dabar užsisakyta tiek pat.
„Nesinori, kad liktų nepanaudotų, nes juk pinigai sumokėti“,– sakė A. Lukoševičius ir neslėpė, kad pernai, kai dėl gripo nebuvo didelio gąsdinimo, liga nepuolė visu baisumu, gyventojai nesiveržė skiepytis. Prie Šilutės šeimos gydytojų centro yra prisirašę per 9 tūkst. asmenų.
Jeigu asmuo nepriklauso tiems, kurie skiepijami nemokamai, už vieną vakcinos dozę tektų mokėti 25 Lt. Ar brangu? Susirgus gripu, gydymas kainuotų nepalyginamai brangiau…

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite