Bibliotekos lankytojui, bičiuliui – su meile…

Pagėgiuose nuvilnijo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai, kurių metu visose viešosios bibliotekos padaliniuose ir filialuose vyko literatūros, dokumentų, meno darbų parodos, jų pristatymai, susitikimai su visuomenės veikėjais, skaitytojais, draugais ir bičiuliais.

Bibliotekininkai su ilgamečiais bibliotekos lankytojais.

Paskutinę Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną „Laikas Bičiuliams!“ Pagėgių krašto bibliotekininkai paskyrė bibliotekos bičiuliams, kurie buvo pakviesti į popietę pasikalbėti apie biblioteką ir jos vietą žmogaus gyvenime šiandien. Tik keliems iš Jūsų ištarėme ačiū, nes galimybės riboja padėkoti Jums visiems, kurie esate su mumis beveik kasdien. Tad keli žodžiai, keli sakiniai, kuriuos norime tarti Jums visiems.
Pirmiausia dėkojame Jums, kurie vis dar randate laiko tradicinei knygai, skaitymui, bibliotekos renginiams. Žinia, bibliotekos darbuotojų tiesioginis darbas ir yra aptarnauti Jus, mieli mūsų skaitytojai, suteikti ir duoti Jums tai, ką esame sukaupę, užsakę, suradę, stengtis visais mums prieinamais būdais surasti Jums reikalingą informaciją. Už šį darbą gauname dar ir šiokį tokį atlyginimą, tačiau šiandien į savo veiklą norime pažvelgti truputį kitaip, o būtent – ar kas kada nors yra paklausęs mūsų, bibliotekininkų, o ką gi mes gauname iš Jūsų, iš bibliotekos skaitytojų? Kokį atgalinį ryšį, kokią nuotaiką, kokią žinią Jūs atsinešate iš savo gyvenimų, kuo norite pasidalinti su mumis?
Atsakymą turime vieną – mes, bibliotekininkai, tikime, kad dauguma Jūsų ateinate į biblioteką kaip į įstaigą, kurioje dirba Jūsų bičiuliai, patarėjai, kartais Jūsų problemų sprendėjai. Tikime, kad esame Jūsų pagalbininkai, stengiamės, kad čia nebūtų vietos darbuotojo arogancijai, nemandagumui.

Šauniausia 2014 m. bibliotekininkė – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sonata Vitkutė.

Mieli bibliotekos lankytojai, kas išmatuos mūsų, bibliotekininkų, nuotaiką, jausmus, kai Jūs po renginio dėkojate už susitikimą su rašytoju, menininku, kas suskaičiuos tas bendravimo minutes, valandas, kai perskaitęs knygą, skubate pasidalyti įspūdžiu apie ją ir padėkoti bibliotekininkui, kad šį kartą „labai pataikė“ parinkti leidinį. Kas gi kitas, jei ne bibliotekininkas žino, kad kartais tik knyga šiam žmogui ir yra tas vienintelis, tikrasis jo būties, jo vienatvės palydovas?
Dažnai bibliotekos darbuotojui, ypač kaimo vietovėse, atėjęs žmogus pasidalija savo džiaugsmais, pasakoja apie augančius anūkus, išsako savo bėdas, skundžiasi ilgesiu, širdies nerimu dėl užsienyje dirbančių artimųjų. Kas išmatuos bibliotekininko nuotaiką, kai bibliotekoje vaizdo priemonėmis seną vienišą močiutę pakviečiame pasikalbėti su jos vaikais, kurių ji jau nematė 5 metus?
Ašarų pakalnė visiems – ir bibliotekininkams, ir lankytojams…
Dažnai, oi kaip dažnai šios ašaros nuplauna mūsų širdis – susidūrę su kitų likimais, gyvenimo istorijomis, žvelgiame į pasaulį, į greta esantį žmogų kitaip – atsargiau, jautriau, be skubos… Tada supranti, kad gera dirbti ne dėl „paukščiuko“, ne dėl didelių pinigų, kad tyrimai, kuriuos gal kada nors kas nors atliks, tikrai parodys, kad mes, bibliotekininkai, iš Jūsų, mielieji skaitytojai, gauname kur kas daugiau, nei mes Jums duodame – mes jaučiamės reikalingi Jums, nors kartais širdį sopa ir tenka Jūsų atsiprašyti už sunkų gyvenimą.
Šventinės popietės bibliotekoje metu susirinkusius bibliotekininkus ir skaitytojus pasveikino Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, kuri prisipažino nustebusi pažintimi su bendra Pagėgių krašto kultūrinio gyvenimo atmosfera. „Supratau, kad čia vyksta toks intensyvus kultūrinis „sąjūdis“, kad kiekvienas krašto žmogus įtrauktas į kultūrinę veiklą ir dalyvauja įvairiuose kolektyvuose, klubuose, jie šoka, dainuoja, eiliuoja – žodžiu, Pagėgiuose visi, nuo mažo iki senjoro, gyvena intensyvų kultūringą gyvenimą. Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galėsiu įsijungti ir pati į šią veiklą“, – sakė Ingrida Jokšienė.
Padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis bibliotekininkai dėkojo ilgamečiams bibliotekos lankytojams Osvaldui Armonui, Danutei Čiapienei, Aldonai Indriūnienei, Albinai Jokubauskienei, Birutei Marozienei, Janinai ir Algirdui Naikams, Kęstučiui Paulauskui, Aldonai Vilkanauskienei, Adelei Gerikienei, Emai Jurkūnienei, Teresei Šabasevičienei. Visi teigė, kad nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be bibliotekos, be naujos knygos ir skaitymo džiaugsmo.
2014 m. „Šauniausios bibliotekininkės“ vardas suteiktas Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkei – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sonatai Vitkutei. Ji bibliotekoje dirba jau septyneri metai, nusipelnė lankytojų pripažinimo ir bibliotekos administracijos įvertinimo už paslaugumą ir pagarbą skaitytojui, meilę knygai, savo darbui ir indėlį į krašto kultūrą.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenės vardu – direktorė Elena Stankevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite