Bibliotekos lankytojui, bičiuliui – su meile…

Pagėgiuose nuvilnijo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai, kurių metu visose viešosios bibliotekos padaliniuose ir filialuose vyko literatūros, dokumentų, meno darbų parodos, jų pristatymai, susitikimai su visuomenės veikėjais, skaitytojais, draugais ir bičiuliais.

Bibliotekininkai su ilgamečiais bibliotekos lankytojais.

Paskutinę Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną „Laikas Bičiuliams!“ Pagėgių krašto bibliotekininkai paskyrė bibliotekos bičiuliams, kurie buvo pakviesti į popietę pasikalbėti apie biblioteką ir jos vietą žmogaus gyvenime šiandien. Tik keliems iš Jūsų ištarėme ačiū, nes galimybės riboja padėkoti Jums visiems, kurie esate su mumis beveik kasdien. Tad keli žodžiai, keli sakiniai, kuriuos norime tarti Jums visiems.
Pirmiausia dėkojame Jums, kurie vis dar randate laiko tradicinei knygai, skaitymui, bibliotekos renginiams. Žinia, bibliotekos darbuotojų tiesioginis darbas ir yra aptarnauti Jus, mieli mūsų skaitytojai, suteikti ir duoti Jums tai, ką esame sukaupę, užsakę, suradę, stengtis visais mums prieinamais būdais surasti Jums reikalingą informaciją. Už šį darbą gauname dar ir šiokį tokį atlyginimą, tačiau šiandien į savo veiklą norime pažvelgti truputį kitaip, o būtent – ar kas kada nors yra paklausęs mūsų, bibliotekininkų, o ką gi mes gauname iš Jūsų, iš bibliotekos skaitytojų? Kokį atgalinį ryšį, kokią nuotaiką, kokią žinią Jūs atsinešate iš savo gyvenimų, kuo norite pasidalinti su mumis?
Atsakymą turime vieną – mes, bibliotekininkai, tikime, kad dauguma Jūsų ateinate į biblioteką kaip į įstaigą, kurioje dirba Jūsų bičiuliai, patarėjai, kartais Jūsų problemų sprendėjai. Tikime, kad esame Jūsų pagalbininkai, stengiamės, kad čia nebūtų vietos darbuotojo arogancijai, nemandagumui.

Šauniausia 2014 m. bibliotekininkė – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sonata Vitkutė.

Mieli bibliotekos lankytojai, kas išmatuos mūsų, bibliotekininkų, nuotaiką, jausmus, kai Jūs po renginio dėkojate už susitikimą su rašytoju, menininku, kas suskaičiuos tas bendravimo minutes, valandas, kai perskaitęs knygą, skubate pasidalyti įspūdžiu apie ją ir padėkoti bibliotekininkui, kad šį kartą „labai pataikė“ parinkti leidinį. Kas gi kitas, jei ne bibliotekininkas žino, kad kartais tik knyga šiam žmogui ir yra tas vienintelis, tikrasis jo būties, jo vienatvės palydovas?
Dažnai bibliotekos darbuotojui, ypač kaimo vietovėse, atėjęs žmogus pasidalija savo džiaugsmais, pasakoja apie augančius anūkus, išsako savo bėdas, skundžiasi ilgesiu, širdies nerimu dėl užsienyje dirbančių artimųjų. Kas išmatuos bibliotekininko nuotaiką, kai bibliotekoje vaizdo priemonėmis seną vienišą močiutę pakviečiame pasikalbėti su jos vaikais, kurių ji jau nematė 5 metus?
Ašarų pakalnė visiems – ir bibliotekininkams, ir lankytojams…
Dažnai, oi kaip dažnai šios ašaros nuplauna mūsų širdis – susidūrę su kitų likimais, gyvenimo istorijomis, žvelgiame į pasaulį, į greta esantį žmogų kitaip – atsargiau, jautriau, be skubos… Tada supranti, kad gera dirbti ne dėl „paukščiuko“, ne dėl didelių pinigų, kad tyrimai, kuriuos gal kada nors kas nors atliks, tikrai parodys, kad mes, bibliotekininkai, iš Jūsų, mielieji skaitytojai, gauname kur kas daugiau, nei mes Jums duodame – mes jaučiamės reikalingi Jums, nors kartais širdį sopa ir tenka Jūsų atsiprašyti už sunkų gyvenimą.
Šventinės popietės bibliotekoje metu susirinkusius bibliotekininkus ir skaitytojus pasveikino Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, kuri prisipažino nustebusi pažintimi su bendra Pagėgių krašto kultūrinio gyvenimo atmosfera. „Supratau, kad čia vyksta toks intensyvus kultūrinis „sąjūdis“, kad kiekvienas krašto žmogus įtrauktas į kultūrinę veiklą ir dalyvauja įvairiuose kolektyvuose, klubuose, jie šoka, dainuoja, eiliuoja – žodžiu, Pagėgiuose visi, nuo mažo iki senjoro, gyvena intensyvų kultūringą gyvenimą. Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galėsiu įsijungti ir pati į šią veiklą“, – sakė Ingrida Jokšienė.
Padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis bibliotekininkai dėkojo ilgamečiams bibliotekos lankytojams Osvaldui Armonui, Danutei Čiapienei, Aldonai Indriūnienei, Albinai Jokubauskienei, Birutei Marozienei, Janinai ir Algirdui Naikams, Kęstučiui Paulauskui, Aldonai Vilkanauskienei, Adelei Gerikienei, Emai Jurkūnienei, Teresei Šabasevičienei. Visi teigė, kad nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be bibliotekos, be naujos knygos ir skaitymo džiaugsmo.
2014 m. „Šauniausios bibliotekininkės“ vardas suteiktas Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkei – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sonatai Vitkutei. Ji bibliotekoje dirba jau septyneri metai, nusipelnė lankytojų pripažinimo ir bibliotekos administracijos įvertinimo už paslaugumą ir pagarbą skaitytojui, meilę knygai, savo darbui ir indėlį į krašto kultūrą.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenės vardu – direktorė Elena Stankevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite