Bibliotekos lankytojui, bičiuliui – su meile…

Pagėgiuose nuvilnijo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai, kurių metu visose viešosios bibliotekos padaliniuose ir filialuose vyko literatūros, dokumentų, meno darbų parodos, jų pristatymai, susitikimai su visuomenės veikėjais, skaitytojais, draugais ir bičiuliais.

Bibliotekininkai su ilgamečiais bibliotekos lankytojais.

Paskutinę Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną „Laikas Bičiuliams!“ Pagėgių krašto bibliotekininkai paskyrė bibliotekos bičiuliams, kurie buvo pakviesti į popietę pasikalbėti apie biblioteką ir jos vietą žmogaus gyvenime šiandien. Tik keliems iš Jūsų ištarėme ačiū, nes galimybės riboja padėkoti Jums visiems, kurie esate su mumis beveik kasdien. Tad keli žodžiai, keli sakiniai, kuriuos norime tarti Jums visiems.
Pirmiausia dėkojame Jums, kurie vis dar randate laiko tradicinei knygai, skaitymui, bibliotekos renginiams. Žinia, bibliotekos darbuotojų tiesioginis darbas ir yra aptarnauti Jus, mieli mūsų skaitytojai, suteikti ir duoti Jums tai, ką esame sukaupę, užsakę, suradę, stengtis visais mums prieinamais būdais surasti Jums reikalingą informaciją. Už šį darbą gauname dar ir šiokį tokį atlyginimą, tačiau šiandien į savo veiklą norime pažvelgti truputį kitaip, o būtent – ar kas kada nors yra paklausęs mūsų, bibliotekininkų, o ką gi mes gauname iš Jūsų, iš bibliotekos skaitytojų? Kokį atgalinį ryšį, kokią nuotaiką, kokią žinią Jūs atsinešate iš savo gyvenimų, kuo norite pasidalinti su mumis?
Atsakymą turime vieną – mes, bibliotekininkai, tikime, kad dauguma Jūsų ateinate į biblioteką kaip į įstaigą, kurioje dirba Jūsų bičiuliai, patarėjai, kartais Jūsų problemų sprendėjai. Tikime, kad esame Jūsų pagalbininkai, stengiamės, kad čia nebūtų vietos darbuotojo arogancijai, nemandagumui.

Šauniausia 2014 m. bibliotekininkė – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sonata Vitkutė.

Mieli bibliotekos lankytojai, kas išmatuos mūsų, bibliotekininkų, nuotaiką, jausmus, kai Jūs po renginio dėkojate už susitikimą su rašytoju, menininku, kas suskaičiuos tas bendravimo minutes, valandas, kai perskaitęs knygą, skubate pasidalyti įspūdžiu apie ją ir padėkoti bibliotekininkui, kad šį kartą „labai pataikė“ parinkti leidinį. Kas gi kitas, jei ne bibliotekininkas žino, kad kartais tik knyga šiam žmogui ir yra tas vienintelis, tikrasis jo būties, jo vienatvės palydovas?
Dažnai bibliotekos darbuotojui, ypač kaimo vietovėse, atėjęs žmogus pasidalija savo džiaugsmais, pasakoja apie augančius anūkus, išsako savo bėdas, skundžiasi ilgesiu, širdies nerimu dėl užsienyje dirbančių artimųjų. Kas išmatuos bibliotekininko nuotaiką, kai bibliotekoje vaizdo priemonėmis seną vienišą močiutę pakviečiame pasikalbėti su jos vaikais, kurių ji jau nematė 5 metus?
Ašarų pakalnė visiems – ir bibliotekininkams, ir lankytojams…
Dažnai, oi kaip dažnai šios ašaros nuplauna mūsų širdis – susidūrę su kitų likimais, gyvenimo istorijomis, žvelgiame į pasaulį, į greta esantį žmogų kitaip – atsargiau, jautriau, be skubos… Tada supranti, kad gera dirbti ne dėl „paukščiuko“, ne dėl didelių pinigų, kad tyrimai, kuriuos gal kada nors kas nors atliks, tikrai parodys, kad mes, bibliotekininkai, iš Jūsų, mielieji skaitytojai, gauname kur kas daugiau, nei mes Jums duodame – mes jaučiamės reikalingi Jums, nors kartais širdį sopa ir tenka Jūsų atsiprašyti už sunkų gyvenimą.
Šventinės popietės bibliotekoje metu susirinkusius bibliotekininkus ir skaitytojus pasveikino Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, kuri prisipažino nustebusi pažintimi su bendra Pagėgių krašto kultūrinio gyvenimo atmosfera. „Supratau, kad čia vyksta toks intensyvus kultūrinis „sąjūdis“, kad kiekvienas krašto žmogus įtrauktas į kultūrinę veiklą ir dalyvauja įvairiuose kolektyvuose, klubuose, jie šoka, dainuoja, eiliuoja – žodžiu, Pagėgiuose visi, nuo mažo iki senjoro, gyvena intensyvų kultūringą gyvenimą. Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galėsiu įsijungti ir pati į šią veiklą“, – sakė Ingrida Jokšienė.
Padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis bibliotekininkai dėkojo ilgamečiams bibliotekos lankytojams Osvaldui Armonui, Danutei Čiapienei, Aldonai Indriūnienei, Albinai Jokubauskienei, Birutei Marozienei, Janinai ir Algirdui Naikams, Kęstučiui Paulauskui, Aldonai Vilkanauskienei, Adelei Gerikienei, Emai Jurkūnienei, Teresei Šabasevičienei. Visi teigė, kad nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be bibliotekos, be naujos knygos ir skaitymo džiaugsmo.
2014 m. „Šauniausios bibliotekininkės“ vardas suteiktas Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkei – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sonatai Vitkutei. Ji bibliotekoje dirba jau septyneri metai, nusipelnė lankytojų pripažinimo ir bibliotekos administracijos įvertinimo už paslaugumą ir pagarbą skaitytojui, meilę knygai, savo darbui ir indėlį į krašto kultūrą.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenės vardu – direktorė Elena Stankevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite