Bibliotekos lankytojui, bičiuliui – su meile…

Pagėgiuose nuvilnijo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai, kurių metu visose viešosios bibliotekos padaliniuose ir filialuose vyko literatūros, dokumentų, meno darbų parodos, jų pristatymai, susitikimai su visuomenės veikėjais, skaitytojais, draugais ir bičiuliais.

Bibliotekininkai su ilgamečiais bibliotekos lankytojais.

Paskutinę Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną „Laikas Bičiuliams!“ Pagėgių krašto bibliotekininkai paskyrė bibliotekos bičiuliams, kurie buvo pakviesti į popietę pasikalbėti apie biblioteką ir jos vietą žmogaus gyvenime šiandien. Tik keliems iš Jūsų ištarėme ačiū, nes galimybės riboja padėkoti Jums visiems, kurie esate su mumis beveik kasdien. Tad keli žodžiai, keli sakiniai, kuriuos norime tarti Jums visiems.
Pirmiausia dėkojame Jums, kurie vis dar randate laiko tradicinei knygai, skaitymui, bibliotekos renginiams. Žinia, bibliotekos darbuotojų tiesioginis darbas ir yra aptarnauti Jus, mieli mūsų skaitytojai, suteikti ir duoti Jums tai, ką esame sukaupę, užsakę, suradę, stengtis visais mums prieinamais būdais surasti Jums reikalingą informaciją. Už šį darbą gauname dar ir šiokį tokį atlyginimą, tačiau šiandien į savo veiklą norime pažvelgti truputį kitaip, o būtent – ar kas kada nors yra paklausęs mūsų, bibliotekininkų, o ką gi mes gauname iš Jūsų, iš bibliotekos skaitytojų? Kokį atgalinį ryšį, kokią nuotaiką, kokią žinią Jūs atsinešate iš savo gyvenimų, kuo norite pasidalinti su mumis?
Atsakymą turime vieną – mes, bibliotekininkai, tikime, kad dauguma Jūsų ateinate į biblioteką kaip į įstaigą, kurioje dirba Jūsų bičiuliai, patarėjai, kartais Jūsų problemų sprendėjai. Tikime, kad esame Jūsų pagalbininkai, stengiamės, kad čia nebūtų vietos darbuotojo arogancijai, nemandagumui.

Šauniausia 2014 m. bibliotekininkė – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sonata Vitkutė.

Mieli bibliotekos lankytojai, kas išmatuos mūsų, bibliotekininkų, nuotaiką, jausmus, kai Jūs po renginio dėkojate už susitikimą su rašytoju, menininku, kas suskaičiuos tas bendravimo minutes, valandas, kai perskaitęs knygą, skubate pasidalyti įspūdžiu apie ją ir padėkoti bibliotekininkui, kad šį kartą „labai pataikė“ parinkti leidinį. Kas gi kitas, jei ne bibliotekininkas žino, kad kartais tik knyga šiam žmogui ir yra tas vienintelis, tikrasis jo būties, jo vienatvės palydovas?
Dažnai bibliotekos darbuotojui, ypač kaimo vietovėse, atėjęs žmogus pasidalija savo džiaugsmais, pasakoja apie augančius anūkus, išsako savo bėdas, skundžiasi ilgesiu, širdies nerimu dėl užsienyje dirbančių artimųjų. Kas išmatuos bibliotekininko nuotaiką, kai bibliotekoje vaizdo priemonėmis seną vienišą močiutę pakviečiame pasikalbėti su jos vaikais, kurių ji jau nematė 5 metus?
Ašarų pakalnė visiems – ir bibliotekininkams, ir lankytojams…
Dažnai, oi kaip dažnai šios ašaros nuplauna mūsų širdis – susidūrę su kitų likimais, gyvenimo istorijomis, žvelgiame į pasaulį, į greta esantį žmogų kitaip – atsargiau, jautriau, be skubos… Tada supranti, kad gera dirbti ne dėl „paukščiuko“, ne dėl didelių pinigų, kad tyrimai, kuriuos gal kada nors kas nors atliks, tikrai parodys, kad mes, bibliotekininkai, iš Jūsų, mielieji skaitytojai, gauname kur kas daugiau, nei mes Jums duodame – mes jaučiamės reikalingi Jums, nors kartais širdį sopa ir tenka Jūsų atsiprašyti už sunkų gyvenimą.
Šventinės popietės bibliotekoje metu susirinkusius bibliotekininkus ir skaitytojus pasveikino Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, kuri prisipažino nustebusi pažintimi su bendra Pagėgių krašto kultūrinio gyvenimo atmosfera. „Supratau, kad čia vyksta toks intensyvus kultūrinis „sąjūdis“, kad kiekvienas krašto žmogus įtrauktas į kultūrinę veiklą ir dalyvauja įvairiuose kolektyvuose, klubuose, jie šoka, dainuoja, eiliuoja – žodžiu, Pagėgiuose visi, nuo mažo iki senjoro, gyvena intensyvų kultūringą gyvenimą. Dėl to labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galėsiu įsijungti ir pati į šią veiklą“, – sakė Ingrida Jokšienė.
Padėkos raštais ir kukliomis dovanėlėmis bibliotekininkai dėkojo ilgamečiams bibliotekos lankytojams Osvaldui Armonui, Danutei Čiapienei, Aldonai Indriūnienei, Albinai Jokubauskienei, Birutei Marozienei, Janinai ir Algirdui Naikams, Kęstučiui Paulauskui, Aldonai Vilkanauskienei, Adelei Gerikienei, Emai Jurkūnienei, Teresei Šabasevičienei. Visi teigė, kad nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be bibliotekos, be naujos knygos ir skaitymo džiaugsmo.
2014 m. „Šauniausios bibliotekininkės“ vardas suteiktas Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkei – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sonatai Vitkutei. Ji bibliotekoje dirba jau septyneri metai, nusipelnė lankytojų pripažinimo ir bibliotekos administracijos įvertinimo už paslaugumą ir pagarbą skaitytojui, meilę knygai, savo darbui ir indėlį į krašto kultūrą.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenės vardu – direktorė Elena Stankevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite