Bibliotekoje – Vydūno 151-ųjų gimimo metinių minėjimo vakaras

Mažosios Lietuvos rašytojo, publicisto, filosofo, kultūros veikėjo Vydūno (tikr. Vilhelmas Storostas) 151-ųjų gimimo metinių išvakarėse Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė kraštiečius ir miesto svečius į šio šviesuolio gyvenimo bei kūrybos vakarą. Renginio įžanga tapo Usėnų (Šilutės r.) etnografinio mėgėjų teatro spektaklis pagal Praną Antalkį ir Vydūno komediją ,,Vyrai“ (vadovė ir režisierė Jūratė Daugalienė). Šis nuotaikingas aktorių pasirodymas abejingų nepaliko – žiūrovai atlikėjus apipylė gausiomis ovacijomis.

Iš dešinės: Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorę pavaduojanti Ramutė Vaitkuvienė, asociacijos „Vydūno šviesa“ narys, VšĮ ,,Žmogaus kvantinių laukų tyrimai“ direktorius dr. Artūras Dabkevičius ir Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ prezidentas dr. Vilimantas Zablockis.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorę pavaduojanti Ramutė Vaitkuvienė pristatė Vydūno atminimą pagerbti tądien į Pagėgius atvykusius garbius svečius – Lietuvos menų ir mokslo asociacijos ,,Vydūno šviesa“ atstovus: asociacijos įkūrėją ir prezidentą, metafizikos mokslų daktarą, poetą, rašytoją, publicistą, lektorių, visuomenininką Vilimantą Zablockį (Klaipėda) bei šios asociacijos narį, viešosios įstaigos „Žmogaus kvantinių laukų tyrimai“ direktorių, technologijos mokslų daktarą, tarptautinės medicinos ir taikomosios bioelektrografijos sąjungos bei Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų narį Artūrą Dabkevičių (Kaunas).

Pranešimą „Žmogaus biolauko tyrimai“ dr. A. Dabkevičius pradėjo garsiąja Vydūno teze „Žmogus – tai siela kūne“. Svečias akcentavo, jog Vydūno raštuose išreiškiama mintis, kad visos žmogaus būties pagrindas yra elektringųjų dalelių spinduliavimas. Dr. A. Dabkevičius susirinkusiems apžvelgė šią Vydūno idėją tęsiančių ir alternatyvios medicinos metodikas savo darbuose plėtojančių mokslininkų darbus, kurių vienas vertingiausių bei populiariausių – kardiochirurgo, diplomato, habilituoto biomedicinos mokslų daktaro, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos ,,Vydūno šviesa“ garbės nario Jurgio Brėdikio dviejų dalių knyga „Kitokiu žvilgsniu“. Naudodamas mobilią specialią aparatūrą, pageidaujančius mokslininkas supažindino su jų dvasiniu kvantiniu lauku (aura) bei diagnozavo kūno negalavimus.

Dr. V. Zablockis pagėgiškius sveikino, pavadindamas juos mielu šviesos kontinentu, šį kreipinį pagrįsdamas įsitikinimu, jog visi žmonės yra dvasinę substanciją turinčios ir vidinę šviesą skleidžiančios būtybės. Anot mokslininko, egzistuoja tokia gyvybės energija, kurią įsisavinęs, žmogus geba valdyti savo kūną. Vydūnas, pasak dr. V. Zablockio, geriausias to įrodymas – nešiodamas savyje įgimtą tuberkuliozės bakteriją, jis ją savo dvasinės energijos pagrindu taip suspendavo, jog sugebėjo išgyventi beveik iki 85-erių metų amžiaus. Dr. V. Zablockis taip pat apžvelgė naujausią, 2018 m. išleistą, iškilią Vydūno asmenybę, jo gyvenimą bei veiklą aprašančią knygą ,,Vydūnas – mūsų epochos šviesulys“ bei pranešimų katalogą ,,Vydūno 150 metų jubiliejinis minėjimas“.

Usėnų etnografinio mėgėjų teatro spektaklis pagal Praną Antalkį ir Vydūno komediją ,,Vyrai“ (vadovė ir režisierė Jūratė Daugalienė).

Už įstabų teatralizuotą pasirodymą Ramutė Vaitkuvienė saldžiu lauknešėliu padėkojo Usėnų etnografinio mėgėjų teatro aktoriams ir vadovei J. Daugalienei. Dr. A. Dabkevičiui bei dr. V. Zablockiui už vydūniškąja gyvenimo filosofija nuskaidrintą vakarą padėkota įteikiant po reprezentacinį leidinį „Pagėgiai. Šis kraštas kaip muzika…“ ir natūralaus medaus rinkinį.

Vakaro kelionė Vydūno minčių bei idėjų takais pratęsta prie arbatos puodelio.

Sonata Nognienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Astos Andrulienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite