Bibliotekoje bendrauta poezijos kalba

Kovo 21-ąją minima pasaulinė poezijos diena, tad šia proga Kintų filiale surengtas poezijos mėgėjų ir kūrėjų susitikimas-skaitymai „Poezija kalba tiems, kurie gali suprasti daugiau negu jinai gali pasakyti“ (Marcelijus Martinaitis).

 Kintų filiale susitiko poezijos mėgėjai ir kūrėjai.

Kintų filiale susitiko poezijos mėgėjai ir kūrėjai.

Savo eilėmis pasidalinti atvyko svečiai iš poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma“: asociacijos prezidiumo narys, poetas, rašytojas, metafizikos mokslų dr. Vilimantas Zablockis, asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, poetė, kompozitorė Janina Žemaičiūnienė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dėstytoja, poetė Nijolė Puzanauskienė, kelių poezijos knygų autorė medikė Gerda Jankevičiūtė-Petraitienė, asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ (Kretinga) nariai, Lietuvos rašytojų sąjungos narės, poetės Birutės Lengvenienės sutuoktinis Petras Lengvenis bei skaitovė Regina Tolenienė. Renginyje taip pat dalyvavo kintiškė, eilėraščių knygos „Lapkritys“ autorė Laimutė Mataitienė. Muzikinius kūrinius susirinkusiems dovanojo Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus mokiniai Austėja Nausėdaitė, Jolita Mažonaitė, Vytenis Papievis, o kartu su Auguste Ežerskyte dar atliko ir dainą „When we were young“, kuri ypač sužavėjo žiūrovus. Moksleivius ruošė mokytoja Asta Rupšauskienė. Renginį pradėjo Kintų pagrindinės mokyklos mažosios skaitovės – priešmokyklinukė Urtė Šimonytė ir pirmokė Austėja.

Graikai teoretikai poeziją apibrėžia kaip įkvėpimo vaisių. Anot jų, poetu negalima tapti, juo reikia gimti. Renginio dalyviai visgi tvirtino, kad save kaip poetą atrado ne iškart. Įkvėpimas aplanko netikėtai, nė vienas jų nesėdi ir nekuria eilių per dienas. Mintys užklumpa netikėčiausiose vietose, užrašyt jas kartais tenka ne tik ant popieriaus skiaučių. Kiekvienas žodis, sugulęs į skambias eilutes, atspindi žmogaus dvasinę būseną, jausmą.

Dalindamiesi savo kūryba renginio dalyviai dovanojo savo poezijos knygas, Petras Lengvenis iš Rietavo padovanojo savo žmonos Birutės Lengvenienės poezijos rinktinę, humoreskų knygą „Be rožėtų užuolaidų“, Elenos Dekaminavičienės knygą apie šios rašytojos kūrybą „Tylos upė“. Susirinkusius žavėjo vyro atsidavimas propaguojant žmonos kūrybą – paaukojęs santaupas jis naujai išleido jos knygas bei jos atminimui įrengė muziejų namuose. Kartu atvykusi skaitovė Regina Tolenienė išraiškingai skaitė linksmąsias humoreskas.

Ne tik eilėraščių, bet ir muzikos kūrėja Janina Žemaičiūnienė dovanojo jausmingų eilių iš savo pirmosios knygos „Uždeki širdžiai po žvakelę“ bei dainelių vaikas iki 3 metų rinkinį „Vir vir vir pelytė“. Be pedagoginio darbo, ji dar vadovauja Klaipėdos „Bočių“ mišriam chorui bei moterų vokaliniam ansambliui „Vakaro žaros“, kuris yra jos sukurtų dainų atlikėjas. Jos pačios nuomone „poezija yra mūsų sielos žydėjimas, o gyvenimas yra gražus“.

Metafizikos mokslų daktaras, Vydūno filosofijos puoselėtojas Vilimantas Zablockis padovanojo Kintų bibliotekai dar spaustuvės dažais kvepiančią, naujausią savo kūrybos knygą „Žemiečiai“, o Nijolė Puzanauskienė – savo antrąją poezijos knygą „Apyaušrio miestas“. Medike Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirbanti Gerda Jankevičiūtė-Petraitienė džiaugėsi atvykusi į Kintus ir skaitė eilėraščius ne tik iš jau išleistų, bet ir būsimų knygų.

Kintiškė, meniškos sielos moteris Laimutė Mataitienė nedrįsta savęs vadinti poete, tačiau jos eilėmis žavėjosi ne tik susirinkusieji, bet ir kolegos poetai. Jie netgi kvietė Laimutę prisijungti prie jų asociacijos „Branduma“ arba Kintuose steigti savo padalinį.

Bibliotekos lentynos pasipildė dvasinio taurumo knygelėmis. Visi šie poezijos kūrėjai dovanodami savo eiles skaitytojams, dovanoja dalelę savęs, pažadina norą pažvelgti į mus supančią aplinką, pastebėti detales, pasidžiaugti atbundančia gamta ir mūsų pačių siela.

Vaida Nausėdaitė, Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Vydūno gimnazijos gimnazistų viešnagė Vydūno viešojoje bibliotekoje

Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė visada džiaugiasi savo erdvėse priimdama su nuoširdžiomis šypsenomis ir informacijai atviromis širdimis atkeliavususius svečius. Birželio 5 d. mus savo viešnage nudžiugino itin gausus būrys Šilutės Vydūno gimnazijos I-III g klasių gimnazistų su pedagogais. Ekskursiją po biblioteką vedusi šios įstaigos vadovė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė supažindino jaunuosius svečius su bibliotekos erdvėmis, eksponuojamomis profesionalaus ir mėgėjiško meno parodomis, kraštotyros bei literatūros ekspozicijomis. Taipogi pristatė ir vieną iš bibliotekos sukurtų edukacijų – didelio formato komandinį žaidimą „Mažosios Lietuvos širdy: kelionė po

Taip pat skaitykite