Bibliotekininkei Virginijai Veiverienei – Kultūros ministerijos premija

Gražiais ir reikšmingais darbais, garbingais jų įvertinimais 2013-ieji metai išsiskyrė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams. Bibliotekininkai 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius 2014-uosius pasitinka laukdami pasirodant jų pačių sudarytos knygos „Lietuvininkų tarmės žodynas“. Prie šios ir kitų bibliotekininkų išleistų knygų daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuri šiemet pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

2013 metų Kultūros ministerijos premijomis apdovanota 20 šalies kultūros ir meno kūrėjų bei viena įstaiga. Viena jų įteikta minėtai vyr. bibliotekininkei Virginijai Veiverienei už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.
Šiai premijai gauti buvo pateikti penki šalies bibliotekų darbuotojai. Šventinis premijų teikimo renginys vyko Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Apdovanojimus įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis. Sugrįžusios iš Vilniaus laureatės Virginijos Veiverienės laukė pasveikinti atskubėję Savivaldybės vadovai, kolegos, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė.
Pasak F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vadovės Dalios Užpelkienės, šį apdovanojimą Virginija Veiverienė pelnė už ilgametį ir sėkmingą profesinės veiklos tobulinimą ir pritaikymą praktinėje veikloje, už Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui ir visos Lietuvos kultūros istorijai, raštijos paveldui reikšmingą leidybinę veiklą ir jos reprezentavimą šalies ir tarptautinėje erdvėje.
Direktorė paminėjo, kad bibliotekininkė savo entuziazmu ir nuveiktais darbais yra nepralenkiama ne tik knygų bendraautorė, bet ir kitų leidinių sudarytoja, leidimų iniciatorė, išleistas knygas pristatanti viešojoje erdvėje. Ji dalyvauja sudarant knygas, jas redaguojant, maketuojant. Knygininkų aplinkoje dalijasi profesinėmis naujovėmis, patirtimi aktualiais bibliotekinės veiklos tobulinimo klausimais, profesiniais darbais ir projektais bei jų rezultatais. V. Veiverienės veikla pasižymi inovatyviomis knygotyros mokslo įžvalgomis, jos organizuojami ir vedami reikšmingi profesiniai knygos renginiai tapo vertinga profesinės patirties dalimi, svaria komunikacijos priemone rajono, šalies ir užsienio knygininkams. Reikšmingas indėlis yra V. Veiverienės skaityti moksliniai ir kiti pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
Virginija Veiverienė – profesionali bibliografė, leidinių sudarytoja, bendraautorė, ji yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto prof. Domo Kauno talkininkė, bibliografinių rodyklių sudarytoja, Pamario krašto ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkė. Ji taip pat ir pirmojo Lietuvoje šilutiškių bibliotekininkų Knygos muziejaus pradininkė, viena iš šilutiškių bibliotekininkų parengto ir išleisto pirmojo enciklopedinio žodyno „Šilutės kraštas“ autorių, „Mažosios Lietuvos enciklopedijos“ I tomo 8 straipsnių ir „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ II tomo viena iš straipsnių autorių, viena iš informacinio leidinio „Po Šilutės kultūros pastoge“ sudarytojų, savo darbu prisidėjusi prie kitų leidinių pasirodymo, parašiusi ir išspausdinusi publikacijų spaudoje, organizavusi ir vedusi literatūrinius pašnekesius. V. Veiverienė kartu su kolegomis kūrė internetinę svetainę www.silutesknygininkai.lt, tyrinėjo ir rinko medžiagą apie buvusio Klaipėdos krašto knygininkų veiklą bei parengė naudotų šaltinių bibliografiją. Knygos muziejaus dokumentika, pateikta elektroninėse laikmenose, sudaro palankesnes sąlygas rankraštyno fondu naudotis platesniam vartotojų ratui. Šią interneto svetainę V. Veiverienė ir administruoja. Jos profesinės veiklos kraitėje dar daug nepaminėtų reikšmingų darbų, populiarinančių knygą, krašto istoriją, paveldą.
Visų „Pamario“ skaitytojų vardu sveikiname Virginiją Veiverienę linkėdami jai kūrybinės sėkmės, brandžių darbų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite