Bibliotekininkei Virginijai Veiverienei – Kultūros ministerijos premija

Gražiais ir reikšmingais darbais, garbingais jų įvertinimais 2013-ieji metai išsiskyrė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams. Bibliotekininkai 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius 2014-uosius pasitinka laukdami pasirodant jų pačių sudarytos knygos „Lietuvininkų tarmės žodynas“. Prie šios ir kitų bibliotekininkų išleistų knygų daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuri šiemet pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

2013 metų Kultūros ministerijos premijomis apdovanota 20 šalies kultūros ir meno kūrėjų bei viena įstaiga. Viena jų įteikta minėtai vyr. bibliotekininkei Virginijai Veiverienei už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.
Šiai premijai gauti buvo pateikti penki šalies bibliotekų darbuotojai. Šventinis premijų teikimo renginys vyko Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Apdovanojimus įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis. Sugrįžusios iš Vilniaus laureatės Virginijos Veiverienės laukė pasveikinti atskubėję Savivaldybės vadovai, kolegos, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė.
Pasak F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vadovės Dalios Užpelkienės, šį apdovanojimą Virginija Veiverienė pelnė už ilgametį ir sėkmingą profesinės veiklos tobulinimą ir pritaikymą praktinėje veikloje, už Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui ir visos Lietuvos kultūros istorijai, raštijos paveldui reikšmingą leidybinę veiklą ir jos reprezentavimą šalies ir tarptautinėje erdvėje.
Direktorė paminėjo, kad bibliotekininkė savo entuziazmu ir nuveiktais darbais yra nepralenkiama ne tik knygų bendraautorė, bet ir kitų leidinių sudarytoja, leidimų iniciatorė, išleistas knygas pristatanti viešojoje erdvėje. Ji dalyvauja sudarant knygas, jas redaguojant, maketuojant. Knygininkų aplinkoje dalijasi profesinėmis naujovėmis, patirtimi aktualiais bibliotekinės veiklos tobulinimo klausimais, profesiniais darbais ir projektais bei jų rezultatais. V. Veiverienės veikla pasižymi inovatyviomis knygotyros mokslo įžvalgomis, jos organizuojami ir vedami reikšmingi profesiniai knygos renginiai tapo vertinga profesinės patirties dalimi, svaria komunikacijos priemone rajono, šalies ir užsienio knygininkams. Reikšmingas indėlis yra V. Veiverienės skaityti moksliniai ir kiti pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
Virginija Veiverienė – profesionali bibliografė, leidinių sudarytoja, bendraautorė, ji yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto prof. Domo Kauno talkininkė, bibliografinių rodyklių sudarytoja, Pamario krašto ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkė. Ji taip pat ir pirmojo Lietuvoje šilutiškių bibliotekininkų Knygos muziejaus pradininkė, viena iš šilutiškių bibliotekininkų parengto ir išleisto pirmojo enciklopedinio žodyno „Šilutės kraštas“ autorių, „Mažosios Lietuvos enciklopedijos“ I tomo 8 straipsnių ir „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ II tomo viena iš straipsnių autorių, viena iš informacinio leidinio „Po Šilutės kultūros pastoge“ sudarytojų, savo darbu prisidėjusi prie kitų leidinių pasirodymo, parašiusi ir išspausdinusi publikacijų spaudoje, organizavusi ir vedusi literatūrinius pašnekesius. V. Veiverienė kartu su kolegomis kūrė internetinę svetainę www.silutesknygininkai.lt, tyrinėjo ir rinko medžiagą apie buvusio Klaipėdos krašto knygininkų veiklą bei parengė naudotų šaltinių bibliografiją. Knygos muziejaus dokumentika, pateikta elektroninėse laikmenose, sudaro palankesnes sąlygas rankraštyno fondu naudotis platesniam vartotojų ratui. Šią interneto svetainę V. Veiverienė ir administruoja. Jos profesinės veiklos kraitėje dar daug nepaminėtų reikšmingų darbų, populiarinančių knygą, krašto istoriją, paveldą.
Visų „Pamario“ skaitytojų vardu sveikiname Virginiją Veiverienę linkėdami jai kūrybinės sėkmės, brandžių darbų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite