Bibliotekininkei Virginijai Veiverienei – Kultūros ministerijos premija

Gražiais ir reikšmingais darbais, garbingais jų įvertinimais 2013-ieji metai išsiskyrė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams. Bibliotekininkai 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius 2014-uosius pasitinka laukdami pasirodant jų pačių sudarytos knygos „Lietuvininkų tarmės žodynas“. Prie šios ir kitų bibliotekininkų išleistų knygų daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuri šiemet pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

2013 metų Kultūros ministerijos premijomis apdovanota 20 šalies kultūros ir meno kūrėjų bei viena įstaiga. Viena jų įteikta minėtai vyr. bibliotekininkei Virginijai Veiverienei už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.
Šiai premijai gauti buvo pateikti penki šalies bibliotekų darbuotojai. Šventinis premijų teikimo renginys vyko Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Apdovanojimus įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis. Sugrįžusios iš Vilniaus laureatės Virginijos Veiverienės laukė pasveikinti atskubėję Savivaldybės vadovai, kolegos, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė.
Pasak F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vadovės Dalios Užpelkienės, šį apdovanojimą Virginija Veiverienė pelnė už ilgametį ir sėkmingą profesinės veiklos tobulinimą ir pritaikymą praktinėje veikloje, už Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui ir visos Lietuvos kultūros istorijai, raštijos paveldui reikšmingą leidybinę veiklą ir jos reprezentavimą šalies ir tarptautinėje erdvėje.
Direktorė paminėjo, kad bibliotekininkė savo entuziazmu ir nuveiktais darbais yra nepralenkiama ne tik knygų bendraautorė, bet ir kitų leidinių sudarytoja, leidimų iniciatorė, išleistas knygas pristatanti viešojoje erdvėje. Ji dalyvauja sudarant knygas, jas redaguojant, maketuojant. Knygininkų aplinkoje dalijasi profesinėmis naujovėmis, patirtimi aktualiais bibliotekinės veiklos tobulinimo klausimais, profesiniais darbais ir projektais bei jų rezultatais. V. Veiverienės veikla pasižymi inovatyviomis knygotyros mokslo įžvalgomis, jos organizuojami ir vedami reikšmingi profesiniai knygos renginiai tapo vertinga profesinės patirties dalimi, svaria komunikacijos priemone rajono, šalies ir užsienio knygininkams. Reikšmingas indėlis yra V. Veiverienės skaityti moksliniai ir kiti pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
Virginija Veiverienė – profesionali bibliografė, leidinių sudarytoja, bendraautorė, ji yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto prof. Domo Kauno talkininkė, bibliografinių rodyklių sudarytoja, Pamario krašto ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkė. Ji taip pat ir pirmojo Lietuvoje šilutiškių bibliotekininkų Knygos muziejaus pradininkė, viena iš šilutiškių bibliotekininkų parengto ir išleisto pirmojo enciklopedinio žodyno „Šilutės kraštas“ autorių, „Mažosios Lietuvos enciklopedijos“ I tomo 8 straipsnių ir „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ II tomo viena iš straipsnių autorių, viena iš informacinio leidinio „Po Šilutės kultūros pastoge“ sudarytojų, savo darbu prisidėjusi prie kitų leidinių pasirodymo, parašiusi ir išspausdinusi publikacijų spaudoje, organizavusi ir vedusi literatūrinius pašnekesius. V. Veiverienė kartu su kolegomis kūrė internetinę svetainę www.silutesknygininkai.lt, tyrinėjo ir rinko medžiagą apie buvusio Klaipėdos krašto knygininkų veiklą bei parengė naudotų šaltinių bibliografiją. Knygos muziejaus dokumentika, pateikta elektroninėse laikmenose, sudaro palankesnes sąlygas rankraštyno fondu naudotis platesniam vartotojų ratui. Šią interneto svetainę V. Veiverienė ir administruoja. Jos profesinės veiklos kraitėje dar daug nepaminėtų reikšmingų darbų, populiarinančių knygą, krašto istoriją, paveldą.
Visų „Pamario“ skaitytojų vardu sveikiname Virginiją Veiverienę linkėdami jai kūrybinės sėkmės, brandžių darbų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 34

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite