Bibliotekininkei Virginijai Veiverienei – Kultūros ministerijos premija

Gražiais ir reikšmingais darbais, garbingais jų įvertinimais 2013-ieji metai išsiskyrė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams. Bibliotekininkai 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius 2014-uosius pasitinka laukdami pasirodant jų pačių sudarytos knygos „Lietuvininkų tarmės žodynas“. Prie šios ir kitų bibliotekininkų išleistų knygų daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuri šiemet pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

2013 metų Kultūros ministerijos premijomis apdovanota 20 šalies kultūros ir meno kūrėjų bei viena įstaiga. Viena jų įteikta minėtai vyr. bibliotekininkei Virginijai Veiverienei už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.
Šiai premijai gauti buvo pateikti penki šalies bibliotekų darbuotojai. Šventinis premijų teikimo renginys vyko Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Apdovanojimus įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis. Sugrįžusios iš Vilniaus laureatės Virginijos Veiverienės laukė pasveikinti atskubėję Savivaldybės vadovai, kolegos, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė.
Pasak F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vadovės Dalios Užpelkienės, šį apdovanojimą Virginija Veiverienė pelnė už ilgametį ir sėkmingą profesinės veiklos tobulinimą ir pritaikymą praktinėje veikloje, už Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui ir visos Lietuvos kultūros istorijai, raštijos paveldui reikšmingą leidybinę veiklą ir jos reprezentavimą šalies ir tarptautinėje erdvėje.
Direktorė paminėjo, kad bibliotekininkė savo entuziazmu ir nuveiktais darbais yra nepralenkiama ne tik knygų bendraautorė, bet ir kitų leidinių sudarytoja, leidimų iniciatorė, išleistas knygas pristatanti viešojoje erdvėje. Ji dalyvauja sudarant knygas, jas redaguojant, maketuojant. Knygininkų aplinkoje dalijasi profesinėmis naujovėmis, patirtimi aktualiais bibliotekinės veiklos tobulinimo klausimais, profesiniais darbais ir projektais bei jų rezultatais. V. Veiverienės veikla pasižymi inovatyviomis knygotyros mokslo įžvalgomis, jos organizuojami ir vedami reikšmingi profesiniai knygos renginiai tapo vertinga profesinės patirties dalimi, svaria komunikacijos priemone rajono, šalies ir užsienio knygininkams. Reikšmingas indėlis yra V. Veiverienės skaityti moksliniai ir kiti pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
Virginija Veiverienė – profesionali bibliografė, leidinių sudarytoja, bendraautorė, ji yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto prof. Domo Kauno talkininkė, bibliografinių rodyklių sudarytoja, Pamario krašto ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkė. Ji taip pat ir pirmojo Lietuvoje šilutiškių bibliotekininkų Knygos muziejaus pradininkė, viena iš šilutiškių bibliotekininkų parengto ir išleisto pirmojo enciklopedinio žodyno „Šilutės kraštas“ autorių, „Mažosios Lietuvos enciklopedijos“ I tomo 8 straipsnių ir „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ II tomo viena iš straipsnių autorių, viena iš informacinio leidinio „Po Šilutės kultūros pastoge“ sudarytojų, savo darbu prisidėjusi prie kitų leidinių pasirodymo, parašiusi ir išspausdinusi publikacijų spaudoje, organizavusi ir vedusi literatūrinius pašnekesius. V. Veiverienė kartu su kolegomis kūrė internetinę svetainę www.silutesknygininkai.lt, tyrinėjo ir rinko medžiagą apie buvusio Klaipėdos krašto knygininkų veiklą bei parengė naudotų šaltinių bibliografiją. Knygos muziejaus dokumentika, pateikta elektroninėse laikmenose, sudaro palankesnes sąlygas rankraštyno fondu naudotis platesniam vartotojų ratui. Šią interneto svetainę V. Veiverienė ir administruoja. Jos profesinės veiklos kraitėje dar daug nepaminėtų reikšmingų darbų, populiarinančių knygą, krašto istoriją, paveldą.
Visų „Pamario“ skaitytojų vardu sveikiname Virginiją Veiverienę linkėdami jai kūrybinės sėkmės, brandžių darbų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite