Bibliotekininkei Virginijai Veiverienei – Kultūros ministerijos premija

Gražiais ir reikšmingais darbais, garbingais jų įvertinimais 2013-ieji metai išsiskyrė Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojams. Bibliotekininkai 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius 2014-uosius pasitinka laukdami pasirodant jų pačių sudarytos knygos „Lietuvininkų tarmės žodynas“. Prie šios ir kitų bibliotekininkų išleistų knygų daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuri šiemet pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

Kultūros ministras Šarūnas Birutis (centre) su apdovanotais šalies kultūros ir meno kūrėjais, tarp kurių yra ir šilutiškė vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė (nuotraukoje pirmoje eilėje antra iš dešinės).

2013 metų Kultūros ministerijos premijomis apdovanota 20 šalies kultūros ir meno kūrėjų bei viena įstaiga. Viena jų įteikta minėtai vyr. bibliotekininkei Virginijai Veiverienei už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.
Šiai premijai gauti buvo pateikti penki šalies bibliotekų darbuotojai. Šventinis premijų teikimo renginys vyko Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Apdovanojimus įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis. Sugrįžusios iš Vilniaus laureatės Virginijos Veiverienės laukė pasveikinti atskubėję Savivaldybės vadovai, kolegos, Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė.
Pasak F. Bajoraičio viešosios bibliotekos vadovės Dalios Užpelkienės, šį apdovanojimą Virginija Veiverienė pelnė už ilgametį ir sėkmingą profesinės veiklos tobulinimą ir pritaikymą praktinėje veikloje, už Mažosios Lietuvos etnografiniam regionui ir visos Lietuvos kultūros istorijai, raštijos paveldui reikšmingą leidybinę veiklą ir jos reprezentavimą šalies ir tarptautinėje erdvėje.
Direktorė paminėjo, kad bibliotekininkė savo entuziazmu ir nuveiktais darbais yra nepralenkiama ne tik knygų bendraautorė, bet ir kitų leidinių sudarytoja, leidimų iniciatorė, išleistas knygas pristatanti viešojoje erdvėje. Ji dalyvauja sudarant knygas, jas redaguojant, maketuojant. Knygininkų aplinkoje dalijasi profesinėmis naujovėmis, patirtimi aktualiais bibliotekinės veiklos tobulinimo klausimais, profesiniais darbais ir projektais bei jų rezultatais. V. Veiverienės veikla pasižymi inovatyviomis knygotyros mokslo įžvalgomis, jos organizuojami ir vedami reikšmingi profesiniai knygos renginiai tapo vertinga profesinės patirties dalimi, svaria komunikacijos priemone rajono, šalies ir užsienio knygininkams. Reikšmingas indėlis yra V. Veiverienės skaityti moksliniai ir kiti pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
Virginija Veiverienė – profesionali bibliografė, leidinių sudarytoja, bendraautorė, ji yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto prof. Domo Kauno talkininkė, bibliografinių rodyklių sudarytoja, Pamario krašto ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkė. Ji taip pat ir pirmojo Lietuvoje šilutiškių bibliotekininkų Knygos muziejaus pradininkė, viena iš šilutiškių bibliotekininkų parengto ir išleisto pirmojo enciklopedinio žodyno „Šilutės kraštas“ autorių, „Mažosios Lietuvos enciklopedijos“ I tomo 8 straipsnių ir „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ II tomo viena iš straipsnių autorių, viena iš informacinio leidinio „Po Šilutės kultūros pastoge“ sudarytojų, savo darbu prisidėjusi prie kitų leidinių pasirodymo, parašiusi ir išspausdinusi publikacijų spaudoje, organizavusi ir vedusi literatūrinius pašnekesius. V. Veiverienė kartu su kolegomis kūrė internetinę svetainę www.silutesknygininkai.lt, tyrinėjo ir rinko medžiagą apie buvusio Klaipėdos krašto knygininkų veiklą bei parengė naudotų šaltinių bibliografiją. Knygos muziejaus dokumentika, pateikta elektroninėse laikmenose, sudaro palankesnes sąlygas rankraštyno fondu naudotis platesniam vartotojų ratui. Šią interneto svetainę V. Veiverienė ir administruoja. Jos profesinės veiklos kraitėje dar daug nepaminėtų reikšmingų darbų, populiarinančių knygą, krašto istoriją, paveldą.
Visų „Pamario“ skaitytojų vardu sveikiname Virginiją Veiverienę linkėdami jai kūrybinės sėkmės, brandžių darbų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite