Biblioteka – ta pati, bet kitokia…

Bibliotekos įkurtuvių šventė penktadienį sutraukė į Žemaičių Naumiestį gausybę žmonių. Į dviaukštį atnaujintą namą Pergalės aikštėje suvažiavo ir suėjo pripažįstantys, kad knygų šviesa niekada negęsta: surengtos Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo įkurtuvių iškilmės.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Pagaliau Žemaičių Naumiestis turi jaukią, šviesią, erdvią biblioteką. Lentynose – knygos, vienoje – senos ir ypač vertingos. Prie mažų staliukų į minkštus suolelius tūpia vaikai, vyresni sėda prie kelių kompiuterių. Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas, kurio vadovaujama kapela „Žaliakalnis“ visus kaip laukiamus svečius sutiko liaudiška muzika, „Pamariui“ spėjo pasidžiaugti, kad jau irgi planuoja darbų. Mat biblioteka iki šiol buvo įsikūrusi po kaimynystėje esančio centro stogu, tad liko laisvų patalpų, pasiremontavus, pasitvarkius, būsią erdviau meno kolektyvams, atvykusiems svečiams.
Naumiestiškių bibliotekininkės – Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė. Dabar jos dirbs po vienu stogu su muziejumi, čia rinksis bendruomenė. Kad biblioteka čia turi daug saviškių, abejonių nekilo. Suvažiavo, suėjo toks didelis būrys garbaus amžiaus žmonių, vaikų, jaunimo, kad net tapo ankšta.
Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė šventę pradėjo daina, pasirodė vietos mokyklos-darželio mažieji vaidintojai, kuriuos globoja S. Vilčiauskienė. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padovanojo paveikslą su Seimo atvaizdu, Lietuvos Konstituciją, knygą apie 100 iškiliausių Lietuvos žmonių, panašaus leidinio palinkėjo ir Šilutės rajonui, ir naumiestiškiams. K. Komskis pasakojo, kad jaunystėje perskaitydavęs per metus šimtus knygų, patikę detektyvai, bibliotekoje jau būdavę sunku rasti neskaitytą leidinį, o dabar – kas kita: Aleksandro Diuma knygos „Napoleonas“ įrašo klausosi važiuodamas automobilyje…
„Gyvenate gražiai, tiek daug žmonių susirenka ten, kur miela, varu varomi jie nesueitų…“ – gyrė naumiestiškius svečias, linkėdamas, kad netrūktų vaikų, o visi kiti į biblioteką ateisią patys.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė sieninį laikrodį ir pripažino, kad tokios pačios, bet kitokios bibliotekos naumiestiškiai senokai laukė. Meras priminė ilgas derybas, kaip tekę bendruomenei tartis su biblioteka skirstantis patalpas, tačiau bendruomenė parodė gerą valią ir leido bibliotekai įsikurti erdviai. „Linkiu, kad ši biblioteka būtų susitikimų vieta švęsti, gauti žinių, pabendrauti, galbūt net surengti gimnazistams pamoką“, – palinkėjo meras.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Sveikintojų eilė nusidriekė ilga. Seniūnas Jonas per 16 metų prisimena net keturis naumiestiškių bibliotekos persikraustymus bei vieną didelį remontą… Jo nuomone, šios įkurtuvės džiugina labiausiai. Sveikino Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkė Vilma Bartušienė, darželio-mokyklos direktorė Zofija Lydekinė, gimnazijos direktorius Liudvikas Genys su trimis pavaduotojomis Vilma Bartušiene, Virginija Tamašauskiene ir Laimute Useliene, kuri yra ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė. Su knygų ryšuliu atvykusi rajono Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė palinkėjo žvaigždžių metų. Pasveikino kaimynai iš V. Krutikovo vadovaujamo etnokultūros centro, o Degučių mokyklos, bendruomenės, naumiestiškių jaunimo vardu – vadovė Lina Balčiauskienė. Šiltų žodžių tarė vietos „Gerumo namų“ moterys, dar kelios sveikintojos, pristatytos tiesiog naumiestiškėmis, bibliotekos draugėmis.
Milžinišką kaktusą ir kitų dovanų atvežė saviškiai iš Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos su laikinąja direktore Laima Dumšiene priešakyje: smagu, kai įkurtuvės susijusios su biblioteka, su knyga. L. Dumšienė padėkojo bendruomenei už geranoriškumą ir supratimą, Savivaldybės vadovams – už dar vienus gražius knygos namus.
Susirinkusieji klausėsi aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos lyrikos. Prie arbatos puodelio bendrauta ilgai ir smagiai.

Stasė SKUTULIENĖ

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite