Biblioteka – ta pati, bet kitokia…

Bibliotekos įkurtuvių šventė penktadienį sutraukė į Žemaičių Naumiestį gausybę žmonių. Į dviaukštį atnaujintą namą Pergalės aikštėje suvažiavo ir suėjo pripažįstantys, kad knygų šviesa niekada negęsta: surengtos Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo įkurtuvių iškilmės.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Pagaliau Žemaičių Naumiestis turi jaukią, šviesią, erdvią biblioteką. Lentynose – knygos, vienoje – senos ir ypač vertingos. Prie mažų staliukų į minkštus suolelius tūpia vaikai, vyresni sėda prie kelių kompiuterių. Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas, kurio vadovaujama kapela „Žaliakalnis“ visus kaip laukiamus svečius sutiko liaudiška muzika, „Pamariui“ spėjo pasidžiaugti, kad jau irgi planuoja darbų. Mat biblioteka iki šiol buvo įsikūrusi po kaimynystėje esančio centro stogu, tad liko laisvų patalpų, pasiremontavus, pasitvarkius, būsią erdviau meno kolektyvams, atvykusiems svečiams.
Naumiestiškių bibliotekininkės – Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė. Dabar jos dirbs po vienu stogu su muziejumi, čia rinksis bendruomenė. Kad biblioteka čia turi daug saviškių, abejonių nekilo. Suvažiavo, suėjo toks didelis būrys garbaus amžiaus žmonių, vaikų, jaunimo, kad net tapo ankšta.
Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė šventę pradėjo daina, pasirodė vietos mokyklos-darželio mažieji vaidintojai, kuriuos globoja S. Vilčiauskienė. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padovanojo paveikslą su Seimo atvaizdu, Lietuvos Konstituciją, knygą apie 100 iškiliausių Lietuvos žmonių, panašaus leidinio palinkėjo ir Šilutės rajonui, ir naumiestiškiams. K. Komskis pasakojo, kad jaunystėje perskaitydavęs per metus šimtus knygų, patikę detektyvai, bibliotekoje jau būdavę sunku rasti neskaitytą leidinį, o dabar – kas kita: Aleksandro Diuma knygos „Napoleonas“ įrašo klausosi važiuodamas automobilyje…
„Gyvenate gražiai, tiek daug žmonių susirenka ten, kur miela, varu varomi jie nesueitų…“ – gyrė naumiestiškius svečias, linkėdamas, kad netrūktų vaikų, o visi kiti į biblioteką ateisią patys.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė sieninį laikrodį ir pripažino, kad tokios pačios, bet kitokios bibliotekos naumiestiškiai senokai laukė. Meras priminė ilgas derybas, kaip tekę bendruomenei tartis su biblioteka skirstantis patalpas, tačiau bendruomenė parodė gerą valią ir leido bibliotekai įsikurti erdviai. „Linkiu, kad ši biblioteka būtų susitikimų vieta švęsti, gauti žinių, pabendrauti, galbūt net surengti gimnazistams pamoką“, – palinkėjo meras.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Sveikintojų eilė nusidriekė ilga. Seniūnas Jonas per 16 metų prisimena net keturis naumiestiškių bibliotekos persikraustymus bei vieną didelį remontą… Jo nuomone, šios įkurtuvės džiugina labiausiai. Sveikino Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkė Vilma Bartušienė, darželio-mokyklos direktorė Zofija Lydekinė, gimnazijos direktorius Liudvikas Genys su trimis pavaduotojomis Vilma Bartušiene, Virginija Tamašauskiene ir Laimute Useliene, kuri yra ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė. Su knygų ryšuliu atvykusi rajono Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė palinkėjo žvaigždžių metų. Pasveikino kaimynai iš V. Krutikovo vadovaujamo etnokultūros centro, o Degučių mokyklos, bendruomenės, naumiestiškių jaunimo vardu – vadovė Lina Balčiauskienė. Šiltų žodžių tarė vietos „Gerumo namų“ moterys, dar kelios sveikintojos, pristatytos tiesiog naumiestiškėmis, bibliotekos draugėmis.
Milžinišką kaktusą ir kitų dovanų atvežė saviškiai iš Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos su laikinąja direktore Laima Dumšiene priešakyje: smagu, kai įkurtuvės susijusios su biblioteka, su knyga. L. Dumšienė padėkojo bendruomenei už geranoriškumą ir supratimą, Savivaldybės vadovams – už dar vienus gražius knygos namus.
Susirinkusieji klausėsi aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos lyrikos. Prie arbatos puodelio bendrauta ilgai ir smagiai.

Stasė SKUTULIENĖ

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite