Biblioteka – ta pati, bet kitokia…

Bibliotekos įkurtuvių šventė penktadienį sutraukė į Žemaičių Naumiestį gausybę žmonių. Į dviaukštį atnaujintą namą Pergalės aikštėje suvažiavo ir suėjo pripažįstantys, kad knygų šviesa niekada negęsta: surengtos Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo įkurtuvių iškilmės.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Pagaliau Žemaičių Naumiestis turi jaukią, šviesią, erdvią biblioteką. Lentynose – knygos, vienoje – senos ir ypač vertingos. Prie mažų staliukų į minkštus suolelius tūpia vaikai, vyresni sėda prie kelių kompiuterių. Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas, kurio vadovaujama kapela „Žaliakalnis“ visus kaip laukiamus svečius sutiko liaudiška muzika, „Pamariui“ spėjo pasidžiaugti, kad jau irgi planuoja darbų. Mat biblioteka iki šiol buvo įsikūrusi po kaimynystėje esančio centro stogu, tad liko laisvų patalpų, pasiremontavus, pasitvarkius, būsią erdviau meno kolektyvams, atvykusiems svečiams.
Naumiestiškių bibliotekininkės – Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė. Dabar jos dirbs po vienu stogu su muziejumi, čia rinksis bendruomenė. Kad biblioteka čia turi daug saviškių, abejonių nekilo. Suvažiavo, suėjo toks didelis būrys garbaus amžiaus žmonių, vaikų, jaunimo, kad net tapo ankšta.
Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė šventę pradėjo daina, pasirodė vietos mokyklos-darželio mažieji vaidintojai, kuriuos globoja S. Vilčiauskienė. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padovanojo paveikslą su Seimo atvaizdu, Lietuvos Konstituciją, knygą apie 100 iškiliausių Lietuvos žmonių, panašaus leidinio palinkėjo ir Šilutės rajonui, ir naumiestiškiams. K. Komskis pasakojo, kad jaunystėje perskaitydavęs per metus šimtus knygų, patikę detektyvai, bibliotekoje jau būdavę sunku rasti neskaitytą leidinį, o dabar – kas kita: Aleksandro Diuma knygos „Napoleonas“ įrašo klausosi važiuodamas automobilyje…
„Gyvenate gražiai, tiek daug žmonių susirenka ten, kur miela, varu varomi jie nesueitų…“ – gyrė naumiestiškius svečias, linkėdamas, kad netrūktų vaikų, o visi kiti į biblioteką ateisią patys.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė sieninį laikrodį ir pripažino, kad tokios pačios, bet kitokios bibliotekos naumiestiškiai senokai laukė. Meras priminė ilgas derybas, kaip tekę bendruomenei tartis su biblioteka skirstantis patalpas, tačiau bendruomenė parodė gerą valią ir leido bibliotekai įsikurti erdviai. „Linkiu, kad ši biblioteka būtų susitikimų vieta švęsti, gauti žinių, pabendrauti, galbūt net surengti gimnazistams pamoką“, – palinkėjo meras.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Sveikintojų eilė nusidriekė ilga. Seniūnas Jonas per 16 metų prisimena net keturis naumiestiškių bibliotekos persikraustymus bei vieną didelį remontą… Jo nuomone, šios įkurtuvės džiugina labiausiai. Sveikino Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkė Vilma Bartušienė, darželio-mokyklos direktorė Zofija Lydekinė, gimnazijos direktorius Liudvikas Genys su trimis pavaduotojomis Vilma Bartušiene, Virginija Tamašauskiene ir Laimute Useliene, kuri yra ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė. Su knygų ryšuliu atvykusi rajono Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė palinkėjo žvaigždžių metų. Pasveikino kaimynai iš V. Krutikovo vadovaujamo etnokultūros centro, o Degučių mokyklos, bendruomenės, naumiestiškių jaunimo vardu – vadovė Lina Balčiauskienė. Šiltų žodžių tarė vietos „Gerumo namų“ moterys, dar kelios sveikintojos, pristatytos tiesiog naumiestiškėmis, bibliotekos draugėmis.
Milžinišką kaktusą ir kitų dovanų atvežė saviškiai iš Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos su laikinąja direktore Laima Dumšiene priešakyje: smagu, kai įkurtuvės susijusios su biblioteka, su knyga. L. Dumšienė padėkojo bendruomenei už geranoriškumą ir supratimą, Savivaldybės vadovams – už dar vienus gražius knygos namus.
Susirinkusieji klausėsi aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos lyrikos. Prie arbatos puodelio bendrauta ilgai ir smagiai.

Stasė SKUTULIENĖ

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Hits: 67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite