Biblioteka – ta pati, bet kitokia…

Bibliotekos įkurtuvių šventė penktadienį sutraukė į Žemaičių Naumiestį gausybę žmonių. Į dviaukštį atnaujintą namą Pergalės aikštėje suvažiavo ir suėjo pripažįstantys, kad knygų šviesa niekada negęsta: surengtos Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo įkurtuvių iškilmės.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Įkurtuvėse kerpama juosta. Ši garbė teko (iš kairės) rajono merui Vytautui Laurinaičiui, Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkei Vilmai Bartušienei, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einančiai Laimai Dumšienei, Seimo pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui ir Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui.

Pagaliau Žemaičių Naumiestis turi jaukią, šviesią, erdvią biblioteką. Lentynose – knygos, vienoje – senos ir ypač vertingos. Prie mažų staliukų į minkštus suolelius tūpia vaikai, vyresni sėda prie kelių kompiuterių. Žemaičių krašto etnokultūros centro direktorius Valerijonas Krutikovas, kurio vadovaujama kapela „Žaliakalnis“ visus kaip laukiamus svečius sutiko liaudiška muzika, „Pamariui“ spėjo pasidžiaugti, kad jau irgi planuoja darbų. Mat biblioteka iki šiol buvo įsikūrusi po kaimynystėje esančio centro stogu, tad liko laisvų patalpų, pasiremontavus, pasitvarkius, būsią erdviau meno kolektyvams, atvykusiems svečiams.
Naumiestiškių bibliotekininkės – Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė. Dabar jos dirbs po vienu stogu su muziejumi, čia rinksis bendruomenė. Kad biblioteka čia turi daug saviškių, abejonių nekilo. Suvažiavo, suėjo toks didelis būrys garbaus amžiaus žmonių, vaikų, jaunimo, kad net tapo ankšta.
Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė šventę pradėjo daina, pasirodė vietos mokyklos-darželio mažieji vaidintojai, kuriuos globoja S. Vilčiauskienė. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padovanojo paveikslą su Seimo atvaizdu, Lietuvos Konstituciją, knygą apie 100 iškiliausių Lietuvos žmonių, panašaus leidinio palinkėjo ir Šilutės rajonui, ir naumiestiškiams. K. Komskis pasakojo, kad jaunystėje perskaitydavęs per metus šimtus knygų, patikę detektyvai, bibliotekoje jau būdavę sunku rasti neskaitytą leidinį, o dabar – kas kita: Aleksandro Diuma knygos „Napoleonas“ įrašo klausosi važiuodamas automobilyje…
„Gyvenate gražiai, tiek daug žmonių susirenka ten, kur miela, varu varomi jie nesueitų…“ – gyrė naumiestiškius svečias, linkėdamas, kad netrūktų vaikų, o visi kiti į biblioteką ateisią patys.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis dovanų atvežė sieninį laikrodį ir pripažino, kad tokios pačios, bet kitokios bibliotekos naumiestiškiai senokai laukė. Meras priminė ilgas derybas, kaip tekę bendruomenei tartis su biblioteka skirstantis patalpas, tačiau bendruomenė parodė gerą valią ir leido bibliotekai įsikurti erdviai. „Linkiu, kad ši biblioteka būtų susitikimų vieta švęsti, gauti žinių, pabendrauti, galbūt net surengti gimnazistams pamoką“, – palinkėjo meras.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje dirba Nijolė Rimkienė ir Danutė Bružienė.

Sveikintojų eilė nusidriekė ilga. Seniūnas Jonas per 16 metų prisimena net keturis naumiestiškių bibliotekos persikraustymus bei vieną didelį remontą… Jo nuomone, šios įkurtuvės džiugina labiausiai. Sveikino Žemaičių Naumiesčio bendruomenių asociacijos pirmininkė Vilma Bartušienė, darželio-mokyklos direktorė Zofija Lydekinė, gimnazijos direktorius Liudvikas Genys su trimis pavaduotojomis Vilma Bartušiene, Virginija Tamašauskiene ir Laimute Useliene, kuri yra ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė. Su knygų ryšuliu atvykusi rajono Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė palinkėjo žvaigždžių metų. Pasveikino kaimynai iš V. Krutikovo vadovaujamo etnokultūros centro, o Degučių mokyklos, bendruomenės, naumiestiškių jaunimo vardu – vadovė Lina Balčiauskienė. Šiltų žodžių tarė vietos „Gerumo namų“ moterys, dar kelios sveikintojos, pristatytos tiesiog naumiestiškėmis, bibliotekos draugėmis.
Milžinišką kaktusą ir kitų dovanų atvežė saviškiai iš Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos su laikinąja direktore Laima Dumšiene priešakyje: smagu, kai įkurtuvės susijusios su biblioteka, su knyga. L. Dumšienė padėkojo bendruomenei už geranoriškumą ir supratimą, Savivaldybės vadovams – už dar vienus gražius knygos namus.
Susirinkusieji klausėsi aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos lyrikos. Prie arbatos puodelio bendrauta ilgai ir smagiai.

Stasė SKUTULIENĖ

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Moderniai ir kompiuterizuotai bibliotekai simbolinį didelį pieštuką padovanojo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys (antras iš dešinės), dovanų atnešė ir direktoriaus pavaduotojos Virginija Tamašauskienė, Laimutė Uselienė, o dar viena direktorius pavaduotoja Vilma Bartušienė sveikino ir nuo gimnazijos, ir nuo bendruomenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite