Bendravimas padeda įveikti ligą

Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva femina“ narės geriausiai žino, kad ne vien vaistai gydo, bet ir bendrauti labai svarbu, kad didelį poveikį sveikimui turi bendravimas.

Draugijos „Viva femina“ pirmininkė Danutė Butkienė sakė, kad draugija artėjančius Naujuosius metus pasitinka su gražiomis mintimis apie nuveiktus darbus ir su viltimi, kad likimas visoms draugijos narėms bus gailestingas ir kitąmet, kaip ir šiemet visos bus kartu, neteks nė vienos palydėti ten, iš kur negrįžtama. Kaip bebūtų liūdna, bet ankstesni metai buvo pažymėti netektimis…
Draugijos pirmininkė džiaugiasi susitelkusiomis moterimis, jos ir ligoms, ir bėdoms ištikus yra tvirtas petys viena kitai. 2016 metų pradžioje netrūko sunegalavusių draugijos narių, tačiau jos neliko vienišos – sunegalavusias lankė sveikesnės.
Su onkologinėmis ligomis kovojantieji gerai žino, koks svarbus yra artimo žmogaus, mokančio mintis nukreipti nuo ligos, dėmesys.
Stebina aktyvumas
Atskubėjęs pavasaris prikelia, teikia džiaugsmą, naujų vilčių. Kaip ir kasmet, draugijos narės dalyvavo „Vilties bėgime“, vėliau Druskininkuose vykusioje POLA (Pagalba onkologiniams ligoniams asociacija) konferencijoje „Kartu sveikti lengviau“. „Mes jau turime per pusantro šimto POLA kortelių. Ši kortelė suteikia daug lengvatų“, – džiaugiasi D. Butkienė.
Vasara – atostogų metas. Liepą draugijos narės organizavo sveikatingumo iškylą-seminarą laivu. Buvo atvykę onkologinėmis ligomis sergančių draugijų narių iš Kauno, Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos. Iškyla laivu Nemuno deltos regioninio parko upėmis paliko neišdildomų įspūdžių. Daugelis Pamario krašte lankėsi pirmąkart.
Rugpjūtį draugijos narės išsiruošė į Telšius, kur dalyvavo neįgaliųjų bendruomenės mugėje ir koncerte. Šilutiškės nusivežė savo rankdarbių: papuošalų, atvirukų, paveikslų su odos dekoracijomis, mezginių. Mažosios Lietuvos krašto darbštuolių rankdarbių mielai įsigijo atvykusieji iš kitų Lietuvos regionų. Šios išvykos metu aplankytas Kelmės kraštas, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Bridvaišio piliakalnis, Kelmės dvaro sodyba, Palendrių šv. Benedikto vienuolynas. Nakvynei pasirinkta kaimo turizmo sodyba „Raganynė“.
Rudenį draugijos narės dalyvavo Šiauliuose vykusioje – išgirsta daug naudingų patarimų sveikatai saugoti. Nuvykta į Naisius. Spalį pabuvota Kaune vykusioje konferencijoje „Krūties vėžys – mitai ir tikrovė“.
Draugijos narės ne vien domisi sveikatos naujovėmis, jos kartu keliauja, lanko koncertus, spektaklius. Neseniai Klaipėdos dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Kalėdos Kupjelų namuose“. Žavėjosi Taravos Anikės aikštėje spinduliuojančiu kupolu, prie jo fotografavosi. Kaip ir kasmet, artėjant didžiausioms metų šventėms surengė kalėdinę vakaronę, dainavo adventines dainas, skanavo pačių išradingai pagamintų skanėstų. „Draugijos moterys moka ir gardžių valgių pasigaminti, ir dainų padainuoti. Jos kuria nuostabius rankdarbius, – lyg tikros menininkės“, – neslepia pasididžiavimo D. Butkienė, išreikšdama viltį, kad į draugiją įsilies ir daugiau onkologinėmis ligomis sergančių moterų, norinčių, kad jų gyvenimas būtų spalvingesnis ir įdomesnis.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite