Bendravimas padeda įveikti ligą

Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva femina“ narės geriausiai žino, kad ne vien vaistai gydo, bet ir bendrauti labai svarbu, kad didelį poveikį sveikimui turi bendravimas.

Draugijos „Viva femina“ pirmininkė Danutė Butkienė sakė, kad draugija artėjančius Naujuosius metus pasitinka su gražiomis mintimis apie nuveiktus darbus ir su viltimi, kad likimas visoms draugijos narėms bus gailestingas ir kitąmet, kaip ir šiemet visos bus kartu, neteks nė vienos palydėti ten, iš kur negrįžtama. Kaip bebūtų liūdna, bet ankstesni metai buvo pažymėti netektimis…
Draugijos pirmininkė džiaugiasi susitelkusiomis moterimis, jos ir ligoms, ir bėdoms ištikus yra tvirtas petys viena kitai. 2016 metų pradžioje netrūko sunegalavusių draugijos narių, tačiau jos neliko vienišos – sunegalavusias lankė sveikesnės.
Su onkologinėmis ligomis kovojantieji gerai žino, koks svarbus yra artimo žmogaus, mokančio mintis nukreipti nuo ligos, dėmesys.
Stebina aktyvumas
Atskubėjęs pavasaris prikelia, teikia džiaugsmą, naujų vilčių. Kaip ir kasmet, draugijos narės dalyvavo „Vilties bėgime“, vėliau Druskininkuose vykusioje POLA (Pagalba onkologiniams ligoniams asociacija) konferencijoje „Kartu sveikti lengviau“. „Mes jau turime per pusantro šimto POLA kortelių. Ši kortelė suteikia daug lengvatų“, – džiaugiasi D. Butkienė.
Vasara – atostogų metas. Liepą draugijos narės organizavo sveikatingumo iškylą-seminarą laivu. Buvo atvykę onkologinėmis ligomis sergančių draugijų narių iš Kauno, Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos. Iškyla laivu Nemuno deltos regioninio parko upėmis paliko neišdildomų įspūdžių. Daugelis Pamario krašte lankėsi pirmąkart.
Rugpjūtį draugijos narės išsiruošė į Telšius, kur dalyvavo neįgaliųjų bendruomenės mugėje ir koncerte. Šilutiškės nusivežė savo rankdarbių: papuošalų, atvirukų, paveikslų su odos dekoracijomis, mezginių. Mažosios Lietuvos krašto darbštuolių rankdarbių mielai įsigijo atvykusieji iš kitų Lietuvos regionų. Šios išvykos metu aplankytas Kelmės kraštas, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Bridvaišio piliakalnis, Kelmės dvaro sodyba, Palendrių šv. Benedikto vienuolynas. Nakvynei pasirinkta kaimo turizmo sodyba „Raganynė“.
Rudenį draugijos narės dalyvavo Šiauliuose vykusioje – išgirsta daug naudingų patarimų sveikatai saugoti. Nuvykta į Naisius. Spalį pabuvota Kaune vykusioje konferencijoje „Krūties vėžys – mitai ir tikrovė“.
Draugijos narės ne vien domisi sveikatos naujovėmis, jos kartu keliauja, lanko koncertus, spektaklius. Neseniai Klaipėdos dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Kalėdos Kupjelų namuose“. Žavėjosi Taravos Anikės aikštėje spinduliuojančiu kupolu, prie jo fotografavosi. Kaip ir kasmet, artėjant didžiausioms metų šventėms surengė kalėdinę vakaronę, dainavo adventines dainas, skanavo pačių išradingai pagamintų skanėstų. „Draugijos moterys moka ir gardžių valgių pasigaminti, ir dainų padainuoti. Jos kuria nuostabius rankdarbius, – lyg tikros menininkės“, – neslepia pasididžiavimo D. Butkienė, išreikšdama viltį, kad į draugiją įsilies ir daugiau onkologinėmis ligomis sergančių moterų, norinčių, kad jų gyvenimas būtų spalvingesnis ir įdomesnis.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite