Bendravimas padeda įveikti ligą

Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva femina“ narės geriausiai žino, kad ne vien vaistai gydo, bet ir bendrauti labai svarbu, kad didelį poveikį sveikimui turi bendravimas.

Draugijos „Viva femina“ pirmininkė Danutė Butkienė sakė, kad draugija artėjančius Naujuosius metus pasitinka su gražiomis mintimis apie nuveiktus darbus ir su viltimi, kad likimas visoms draugijos narėms bus gailestingas ir kitąmet, kaip ir šiemet visos bus kartu, neteks nė vienos palydėti ten, iš kur negrįžtama. Kaip bebūtų liūdna, bet ankstesni metai buvo pažymėti netektimis…
Draugijos pirmininkė džiaugiasi susitelkusiomis moterimis, jos ir ligoms, ir bėdoms ištikus yra tvirtas petys viena kitai. 2016 metų pradžioje netrūko sunegalavusių draugijos narių, tačiau jos neliko vienišos – sunegalavusias lankė sveikesnės.
Su onkologinėmis ligomis kovojantieji gerai žino, koks svarbus yra artimo žmogaus, mokančio mintis nukreipti nuo ligos, dėmesys.
Stebina aktyvumas
Atskubėjęs pavasaris prikelia, teikia džiaugsmą, naujų vilčių. Kaip ir kasmet, draugijos narės dalyvavo „Vilties bėgime“, vėliau Druskininkuose vykusioje POLA (Pagalba onkologiniams ligoniams asociacija) konferencijoje „Kartu sveikti lengviau“. „Mes jau turime per pusantro šimto POLA kortelių. Ši kortelė suteikia daug lengvatų“, – džiaugiasi D. Butkienė.
Vasara – atostogų metas. Liepą draugijos narės organizavo sveikatingumo iškylą-seminarą laivu. Buvo atvykę onkologinėmis ligomis sergančių draugijų narių iš Kauno, Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos. Iškyla laivu Nemuno deltos regioninio parko upėmis paliko neišdildomų įspūdžių. Daugelis Pamario krašte lankėsi pirmąkart.
Rugpjūtį draugijos narės išsiruošė į Telšius, kur dalyvavo neįgaliųjų bendruomenės mugėje ir koncerte. Šilutiškės nusivežė savo rankdarbių: papuošalų, atvirukų, paveikslų su odos dekoracijomis, mezginių. Mažosios Lietuvos krašto darbštuolių rankdarbių mielai įsigijo atvykusieji iš kitų Lietuvos regionų. Šios išvykos metu aplankytas Kelmės kraštas, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Bridvaišio piliakalnis, Kelmės dvaro sodyba, Palendrių šv. Benedikto vienuolynas. Nakvynei pasirinkta kaimo turizmo sodyba „Raganynė“.
Rudenį draugijos narės dalyvavo Šiauliuose vykusioje – išgirsta daug naudingų patarimų sveikatai saugoti. Nuvykta į Naisius. Spalį pabuvota Kaune vykusioje konferencijoje „Krūties vėžys – mitai ir tikrovė“.
Draugijos narės ne vien domisi sveikatos naujovėmis, jos kartu keliauja, lanko koncertus, spektaklius. Neseniai Klaipėdos dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Kalėdos Kupjelų namuose“. Žavėjosi Taravos Anikės aikštėje spinduliuojančiu kupolu, prie jo fotografavosi. Kaip ir kasmet, artėjant didžiausioms metų šventėms surengė kalėdinę vakaronę, dainavo adventines dainas, skanavo pačių išradingai pagamintų skanėstų. „Draugijos moterys moka ir gardžių valgių pasigaminti, ir dainų padainuoti. Jos kuria nuostabius rankdarbius, – lyg tikros menininkės“, – neslepia pasididžiavimo D. Butkienė, išreikšdama viltį, kad į draugiją įsilies ir daugiau onkologinėmis ligomis sergančių moterų, norinčių, kad jų gyvenimas būtų spalvingesnis ir įdomesnis.
Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite