Bendravimas padeda įveikti ligą

Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva femina“ narės geriausiai žino, kad ne vien vaistai gydo, bet ir bendrauti labai svarbu, kad didelį poveikį sveikimui turi bendravimas.

Draugijos „Viva femina“ pirmininkė Danutė Butkienė sakė, kad draugija artėjančius Naujuosius metus pasitinka su gražiomis mintimis apie nuveiktus darbus ir su viltimi, kad likimas visoms draugijos narėms bus gailestingas ir kitąmet, kaip ir šiemet visos bus kartu, neteks nė vienos palydėti ten, iš kur negrįžtama. Kaip bebūtų liūdna, bet ankstesni metai buvo pažymėti netektimis…
Draugijos pirmininkė džiaugiasi susitelkusiomis moterimis, jos ir ligoms, ir bėdoms ištikus yra tvirtas petys viena kitai. 2016 metų pradžioje netrūko sunegalavusių draugijos narių, tačiau jos neliko vienišos – sunegalavusias lankė sveikesnės.
Su onkologinėmis ligomis kovojantieji gerai žino, koks svarbus yra artimo žmogaus, mokančio mintis nukreipti nuo ligos, dėmesys.
Stebina aktyvumas
Atskubėjęs pavasaris prikelia, teikia džiaugsmą, naujų vilčių. Kaip ir kasmet, draugijos narės dalyvavo „Vilties bėgime“, vėliau Druskininkuose vykusioje POLA (Pagalba onkologiniams ligoniams asociacija) konferencijoje „Kartu sveikti lengviau“. „Mes jau turime per pusantro šimto POLA kortelių. Ši kortelė suteikia daug lengvatų“, – džiaugiasi D. Butkienė.
Vasara – atostogų metas. Liepą draugijos narės organizavo sveikatingumo iškylą-seminarą laivu. Buvo atvykę onkologinėmis ligomis sergančių draugijų narių iš Kauno, Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos. Iškyla laivu Nemuno deltos regioninio parko upėmis paliko neišdildomų įspūdžių. Daugelis Pamario krašte lankėsi pirmąkart.
Rugpjūtį draugijos narės išsiruošė į Telšius, kur dalyvavo neįgaliųjų bendruomenės mugėje ir koncerte. Šilutiškės nusivežė savo rankdarbių: papuošalų, atvirukų, paveikslų su odos dekoracijomis, mezginių. Mažosios Lietuvos krašto darbštuolių rankdarbių mielai įsigijo atvykusieji iš kitų Lietuvos regionų. Šios išvykos metu aplankytas Kelmės kraštas, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Bridvaišio piliakalnis, Kelmės dvaro sodyba, Palendrių šv. Benedikto vienuolynas. Nakvynei pasirinkta kaimo turizmo sodyba „Raganynė“.
Rudenį draugijos narės dalyvavo Šiauliuose vykusioje – išgirsta daug naudingų patarimų sveikatai saugoti. Nuvykta į Naisius. Spalį pabuvota Kaune vykusioje konferencijoje „Krūties vėžys – mitai ir tikrovė“.
Draugijos narės ne vien domisi sveikatos naujovėmis, jos kartu keliauja, lanko koncertus, spektaklius. Neseniai Klaipėdos dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Kalėdos Kupjelų namuose“. Žavėjosi Taravos Anikės aikštėje spinduliuojančiu kupolu, prie jo fotografavosi. Kaip ir kasmet, artėjant didžiausioms metų šventėms surengė kalėdinę vakaronę, dainavo adventines dainas, skanavo pačių išradingai pagamintų skanėstų. „Draugijos moterys moka ir gardžių valgių pasigaminti, ir dainų padainuoti. Jos kuria nuostabius rankdarbius, – lyg tikros menininkės“, – neslepia pasididžiavimo D. Butkienė, išreikšdama viltį, kad į draugiją įsilies ir daugiau onkologinėmis ligomis sergančių moterų, norinčių, kad jų gyvenimas būtų spalvingesnis ir įdomesnis.
Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 271

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite