Belaukiant literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka šiemet gyvena ir literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“ konkurso-šventės organizavimo nuotaikomis. Kas trejus metus vykstantis konkursas jau aštuntą kartą pakvietė Šilutės kraštiečių ir pamario literatų, vertėjų, knygos meno atstovų bendruomenes pristatyti savo naujausią kūrybą, išleistą nuo vieno literatūrinio rudens iki kito.

Sulaukta arti 70 įvairaus žanro, apimties grožinės ir humanitarinės literatūros publikacijų. Literatų sąraše – Pamario bendruomenei pažįstami šilutiškiai ir kraštiečiai kūrėjai, dalyvaujantys kone kiekviename konkurse nuo 2005 m. – Irena Arlauskienė, Edita Barauskienė, Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė. Ne pirmą kartą kūrinius pateikė ir Violeta Astrauskienė, Birutė Morkevičienė, Nijolė Marytė Šerniūtė (JAV), Mindaugas Milinis, kt.

Džiugina gausėjantis naujų kūrėjų ratas. Pirmą kartą savo kūrybą vertinimui pristatė menininkė Raimonda Canderienė, šilutiškių nepamirštas visuomenininkas, literatas Vitalijus Šopis, ne tik mokslines publikacijas rašantis, bet ir eiliuojantis garsus kardiochirurgas prof. Petras Stirbys, nostalgiją gimtosioms Gardamo apylinkėms jaučiantis Tomas Liukaitis, iš anglų kalbos knygas verčiantis Valentinas Žemgulys ir kt. Literatūrinio rudens konkurso-šventės dalyvių kūrybą vertina autoritetinga vertinimo komisija, kuriai šis laikotarpis – pats darbymetis.

Kaip ir kaskart, konkurso renginių tinklas nusidriekia visame pamaryje. Literatai susitikimų, knygų pristatymų, skaitymų, kūrybinių edukacijų metu kaimų, miestelių bendruomenes supažindina su naujausiais kūriniais, šiuolaikinės literatūros tendencijomis ir tematika.

Išskirtinę programą žada rugsėjo 12-13 d. vyksiantys baigiamieji konkurso renginiai. Miestelėnus ir svečius pakviesime dalyvauti šventiniuose konkurso dalyvių kūrybos vakaro skaitymuose, literatų, knygų iliustruotojų meno darbų parodos atidaryme, susitikimuose su kūrėjais. Konkursą vainikuos literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2024“ konkurso-šventės laureato – 5-osios Fridricho Bajoraičio literatūrinės premijos laimėtojo ir nominantų iškilmingas apdovanojimų, visų konkurso dalyvių pagerbimo renginys.

Tikimės, jog šie susiėjimai paskatins prisiliesti prie literatūros prasmių ir jas išgyventi, užsimegs ne vienas kūrybinis dialogas ar gims idėjos naujiems literatūriniams užmojams.

Virginija Veiverienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite