Bėgimo kelnės ir tamprės. Kuo jos skiriasi ir kaip išsirinkti tinkamiausias?

Bėgimas yra puikus būdas palaikyti sveiką kūną ir protą. Rinkdamiesi aprangą bėgimui, norime jaustis patogiai ir laisvai, kad galėtume susikoncentruoti į pačią veiklą. Bėgimo kelnės ir tamprės yra du populiarūs aprangos variantai, tačiau tarp jų yra keletas esminių skirtumų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

 1. Pagrindiniai skirtumai
 • Prigludimas: vyriškos bėgimo kelnės paprastai yra laisvesnio kirpimo ir mažiau prigludusios prie kūno nei tamprės. Tamprės yra tamprios ir aptempia kojas, tarsi antroji oda.
 • Audinys: bėgimo kelnės dažnai gaminamos iš storesnio ir patvaresnio audinio, kuris suteikia daugiau šilumos ir apsaugos nuo vėjo. Tamprės gaminamos iš lengvesnio ir elastingesnio audinio, kuris leidžia laisvai judėti ir reguliuoja kūno temperatūrą.
 • Funkcionalumas: Bėgimo kelnės gali turėti kišenes, atšvaitus ir kitus funkcinius elementus, kurie praverčia bėgiojant tamsoje ar prastomis oro sąlygomis. Tamprės dažniausiai yra paprastesnio dizaino ir neturi papildomų funkcijų.
 1. Tinkamiausią variantą lemia keli veiksniai
 • Bėgimo tipas: jei bėgiojate trumpais atstumais šiltesniu oru, tamprės gali būti patogesnės. Ilgesnėms distancijoms ar vėsesniu oru bėgimo kelnės suteikia daugiau šilumos ir apsaugos.
 • Asmeniniai pageidavimai: kai kurie bėgikai renkasi laisvesnę aprangą, kuri nevaržo judesių, kiti nori, kad apranga tvirtai priglustų prie kūno.
 • Oro sąlygos: Atsižvelkite į oro temperatūrą ir vėjo stiprumą. Jei lauke šalta, rinkitės šiltesnes bėgimo kelnes. Jei lyja, galite rinktis neperšlampamas bėgimo kelnes.
 1. Patarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą
 • Išbandykite skirtingus modelius: prieš pirkdami, pasimatuokite kelnes ir tampres, kad įsitikintumėte, jog jos yra patogios ir tinkamo dydžio.
 • Atkreipkite dėmesį į audinio savybes: rinkitės audinį, kuris atitinka jūsų poreikius. Jei norite šilumos, rinkitės storesnį audinį. Jei norite lengvumo ir judėjimo laisvės, rinkitės plonesnį ir elastingesnį audinį.
 • Pasirūpinkite funkcionalumu: jei bėgiojate tamsoje, rinkitės kelnes ar tampres su atšvaitais. Jei norite laikyti smulkius daiktus, rinkitės modelį su kišenėmis.

Pasirinkę tinkamiausią aprangą bėgimui, galėsite patogiai ir stilingai mėgautis šia puikia fizine veikla. Atkreipkite dėmesį į savo individualius poreikius ir komfortą, ir atrasite variantą, kuris leis jums pasiekti geriausius rezultatus.

pr2024/37

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vos sutilpo svečiai

Argi gali būti kas džiugiau, kai atvyksta toks būrys svečių, jog net pritrūksta vietos juos priimti?..   Balandžio 17-os rytas bibliotekoje buvo būtent toks! Apžiūrėti biblioteką atvyko Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai, jų mokytojai bei čia besisvečiuojantys „Erasmus+“ programos tarptautinio mainų projekto „Jaunieji Europos balsai“ dalyviai iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė svečiams pristatė šviesuolio Vydūno asmenybę, supažindino su bibliotekos erdvėmis ir eksponuojamomis parodomis. Svečiai pakviesti sugrįžti į biblioteką šios viešnagės

Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui – 75-eri

Domą Kauną gerai pažįsta ir Šilutės rajone, ir Pagėgių krašte. Žino kaip šio krašto tikrą draugą, atsidavusį Mažosios Lietuvos knygų, spaudos ir kultūros tyrinėtoją, knygų autorių, sudarytoją. D. Kaunas, kaip Lietuvos mokslų akademijos narys, skatino ir padėjo Šilutės rajono savivaldybei glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos mokslų akademija. Įsimintina tai, kad į Šilutę ar Pagėgius D. Kaunas dažnai atvykdavo su nauja paties parašyta knyga.   Prasmingos veiklos kelias Sekmadienį, balandžio 21 d., D. Kaunui sukako 75 metai. Į šį jubiliejų knygininką, bibliofilą,

LVAT: „Minijos naftos“ ir ministerijos ginčas dėl teisės išgauti naftą Kintuose užtruks

Teismas turės iš naujo nagrinėti Lietuvos ir Danijos įmonės „Minijos nafta“ ir Aplinkos ministerijos ginčą dėl leidimo įmonei išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose. Taip nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). Ginčas kilo dėl misterijos 2021 m. spalio 11 d. sprendimo neleisti „Minijos naftai“ išgauti naftą šiame telkinyje be konkurso. LVAT balandžio 10 dieną iš dalies patenkino „Minijos naftos“ skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (dabar – Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai) 2022 metų spalio sprendimą. Šis teismas buvo pripažinęs

Orai bus su krituliais, vėjuoti, naktimis – šalnos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie orus pirmoje savaitės pusėje. Balandžio 22 d., pirmadienį, naktį temperatūra siekė vos 0-4 laipsnius šilumos, Vakarų Lietuvoje vietomis buvo šalnos, 1-4 laipsniai šalčio. Dieną krituliai, kai kur Šiaurės Lietuvoje smarkūs (vyraus šlapdriba, sniegas). Galima perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 9-14 m/s, vietomis gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra vos 1-5 laipsniai šilumos. Balandžio 23 d., antradienį, daug kur krituliai (vyraus šlapdriba, sniegas), dieną nedideli. Vėjas vakarų, pietvakarių, 8-13 m/s, naktį pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Naktį daug kur šalnos,

Taip pat skaitykite