Bauskėje lenktyniavusių Europos automobilių kroso čempionato dalyvių žvilgsniai krypsta į Vilkyčius

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bauskėje įvyko antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Jame jėgas išmėgino greičiausi Senojo žemyno bagių lenktynininkai. Po lenktynių kaimyninėje Latvijoje sportininkų žvilgsniai jau krypsta į Lietuvos pusę. Jau šį savaitgalį analogiška drama vyks Vilkyčių automobilių sporto komplekse. Čia bus surengtas trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas.

bagiai

Toms Paipals nuotr.

Permaininga kova

Europos automobilių kroso čempionato etapas Bauskėje buvo pažymėtas ne tik permainingais orais, bet ir nenuspėjama važiavimų baigtimi. Iki pat finalų visų klasių trejetukuose greičiausiųjų pavardės vis keisdavosi. Prognozuoti, kuriems iš sportininkų dienos gale teks garbė laistytis šampanu ir į viršų kelti taures, praktiškai buvo neįmanoma. Be to, varžybose netrūko ir aštrių akimirkų, kai žūtbūtinė kova dėl kiekvieno trasos centimetro virsdavo susidūrimais ar net virtimais.

Tik sekmadienį paaiškėjo visų Europos autokroso čempionato klasių nugalėtojai ir prizininkai.Tikėtina, kad šie sportininkai yra potencialūs pretendentai užkariauti prizininkų pakylą ir Vilkyčiuose.

Nugalėjo prancūzas

Po dviejų varžybų dienų ir daugybės kvapą gniaužiančių situacijų  „Super Buggy“ klasėje  nugalėtoju tapo prancūzas Vincent Mercier. Jis aplenkė net 18 oponentų, o finale artimiausią persekiotoją Petr Nikodem iš Čekijos aplenkė 6 sekundėmis. Dėl trečiosios pozicijos finale susikovė du garsūs latviai – įžymus ralio lenktynininkas Maris Neikšans ir autokroso specialistas Ervins Grencis. Būtent pastarasis vos 0,2 sek. pranoko tautietį ir iškovojo trečiąją vietą.

„Junior Buggy“ įskaitoje startavo 13 sportininkų ir čia pirmąją vietą iškovojo Arnošt Florian iš Čekijos. Jis finiše kiek daugiau nei pusės sekundės pranašumu įveikė prancūzą Malone Feuillade. Ant trečiosios vietos laiptelio prasibrovė viena iš trijų šioje klasėje lenktyniavusių merginų, čekė Eliška Plna.

„Buggy 1600“ klasėje triumfavo austras Remo Kobras. Finale jis užtikrintai pranoko prancūzą Damien Crepeau. Trečiosios vietos taurė įteikta vienam greičiausių čekų Jakub Novotny. Šioje klasėje varžėsi ir du lietuviai – Tomas Zavarskis ir Saulius Žunda. Jie galutinėje klasifikacijoje išsirikiavo 25-oje ir 20-oje vietose iš 26 startavusių dalyvių.

Daugiau informacijos apie artėjantį FIA Europos automobilių kroso čempionato etapą, bilietus kainas ir kitą informaciją galima rasti organizatorių „Facebook“ puslapyje ir http://www.askvilkyciai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite