Baldininkų šventėje pasirašyta trišalė sutartis, suvalgytas 71 kg svėręs cepelinas

Viename iš praėjusių „Pamario“ numerių jau spėjome pasidžiaugti AB „Šilutės baldai“ 125 metų sukaktimi. Pajusti didžiausios Šilutės krašto įmonės pulsą galėjome ir atvykę į baldininkų šventę mažųjų laivų prieplaukoje. Į staigmenų, siurprizų, geros nuotaikos kupiną renginį sugužėjo bemaž 2000 dalyvių: buvę ir esami darbuotojai su savo šeimomis, įmonės akcininkai, esami ir buvę vadovai, partneriai, netrūko svečių.

Baldininkas Jonas Kazlauskas šventinėje loterijoje laimėjo televizorių.

Pasak šventės vedėjo Audriaus Bružo, tai buvo XXL dydžio šventė. Šventėje viskas buvo milžiniška: gausybė šventės dalyvių, sveikinimų, prizų ir siurprizų. Ir vaišės buvo milžiniškos – kulinarai išvirė net 71 kg sveriantį cepeliną.
Įmonėje svarbiausia – žmonės
Kolektyvą ir jų šeimos narius, kolegas iš kitų įmonių, svečius sveikinusi „Šilutės baldų“ vadovė Asta Dijokienė pabrėžė, kad 125 metai įmonei yra labai daug: „Galime džiaugtis, didžiuotis ir švęsti – mes to nusipelnėme. Metai buvo reikšmingi įvykiais, raidos etapais ir žmonėmis. Visa tai formavo tokią įmonę, kokią turime šiandien. Šiandieniniai „Šilutės baldai“ yra įmonė, gebanti gaminti sudėtingą ir platų asortimentą, panaudoti įvairias medžiagas ir technologijas, gebanti pati kurti technologijas, naują įrangą ir produktus. Tačiau svarbiausia, ką įmonė turi, yra žmonės – kūrybingi, inovatyvūs, darbštūs, nuoširdūs“.
Kolektyvo vadovė visiems palinkėjo dar ne vieną šventę sutikti kartu.

Į šventę susirinko beveik 2000 dalyvių.

Nupieš istoriją
Minėdami 125 m. sukaktį baldininkai nusprendė Šilutei ir šilutiškiams padovanoti unikalų kūrinį – 505 metų miesto vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose ir 125 metų fabriko istoriją atspindintį piešinį ant 500 kv. m ploto betono sienos. Šventės metu buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės rajono vaikų meno mokykla. Planuojama Šilutės miesto ir fabriko istorijos metraščio iliustraciją sukurti ant sienos greta įmonės ir parodyti ją šilutiškiams kitąmet, kai Šilutė minės 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.
Sutartį pasirašė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Sveikindamas baldininkus meras patikino, kad ši įmonė – gyva istorija, perėjusi įvairius istorinius vingius, atlaikiusi įvairių krypčių politinius vėjus, pergyvenusi įvairias valdžias. Visada turėjusi savo veidą įmonė ir šiandien reprezentuoja Šilutės kraštą ir visą Lietuvą. Įmonėje dirba per 760 žmonių, tarp kurių bemaž 50 šeimų.
Koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius sveikino buvusius ir esamus įmonės vadovus, darbuotojus. Svečias sakė: „Mažai tokių įmonių, kurios net 125 metus kuria miesto istoriją. Jei nebūtų „Šilutės baldų“, vargu ar taip šiandien atrodytų miestas“. Svečias ant simbolinės jubiliejaus drobės purškiamais dažais išrašė „125“ mėlyna spalva, pažadėdamas, kad išaiškėjus kokios spalvos dažų reikės Šilutės baldininkų idėjai įgyvendinti jos iškart atsiųsti pilną sunkvežimį.

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė (dešinėje) su šventės svečiais.

Sveikinimų lietus
Baldininkus pasveikinti atvykęs LR Seimo narys Artūras Skardžius pastebėjo, tokios sukakties galėtų pavydėti ne viena įmonė, švietimo įstaiga ar net miestelis. Kartu su Šilutės rajono vicemeru Algirdu Balčyčiu sveikindamas baldininkus jis perdavė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pasirašytą sveikinimą ir M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją.
AB „Šilutės baldai“ valdybos pirmininkas Gintautas Vitkevičius kartu su kolegomis, koncernui priklausančių įmonių vadovais Vygandu Kirkučiu („Germanika“), Eimantu Jankausku („Mebelain“ įmonė Baltarusijoje), Vidu Mišeikiu, „Klaipėdos baldų“ vadovu, Šilutės baldininkams padovanojo tris futbolo stalus.
Sveikintojai patikino, kad „Šilutės baldai“ buvo vienas iš koncerno veiklos kertinių pamatų: „Jūs esate labai svarbūs, jei ne jūs, gal nebūtų buvę ir visų kitų SBA koncernui priklausančių įmonių“. Keletą pastarųjų metų „Šilutės baldams“ vadovavęs Eimantas Jankauskas dabar vadovauja „Mebelain“ įmonei Mogiliove (Baltarusija). Iš Mogiliovo, buvusių senosios Lietuvos žemių, atvežė lietuvių ainių giminaičių pagamintą ragą, išreikšdamas viltį, kad iš jo, kaip iš gausybės rago, pasipils pelnas ir geri atlyginimai.

71 kg svėrusį didžkukulį prapjovė įmonės vadovė Asta Dijokienė.

Šilutės baldininkus sveikino esami ir buvę įmonės vadovai. Greta A. Dijokienės į sceną buvo pakviesti Antanas Venckus, Eimantas Jankauskas, Viktoras Adomaitis, Feliksas Degutis, Vygandas Kirkutis. Ilgiausiai, bemaž du dešimtmečius, įmonei vadovavęs Antanas Venckus pamena, kad įmonės duris pravėrė bemaž prieš 40 metų. Ilgametis įmonės vadovas džiaugėsi, kad Šilutėje gyvena darbštūs žmonės, su kuriais galima kalnus nuversti: „ Jūs nepakartojami, kol esate visi kartu. Net laikas dėmesingas ir kantrus tiems, kas dirba kartu ir įsiklauso vieni į kitus“, – patikino buvęs ilgametis įmonės vadovas A. Venckus.
Šilti prisiminimai apie darbą Šilutės baldų įmonėje išliko Klaipėdos UAB „Vakarų medienos grupė“ generaliniam direktoriui Viktorui Adomaičiui, kuris prieš 15 metų pravėręs Šilutės baldų duris ir dabar yra dėkingas Šilutės baldų įmonės kolektyvui už turiningą darbą.
Šilutės baldininkus pasveikino Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė kartu su Šilutės baldų profesinės organizacijos pirmininke Irena Šiaudvytiene.
Šilti sveikinimai skirti įmonės veteranams, premijos ir padėkos įteiktos Aldonai Arbataitienei, Virginijui Jurjonui, Helmutui Kalviui, Stefai Ražinskienei, Dalei Stankienei, Danutei Putienei, Laimai Kymantienei, Elenai Zimkienei, Romaldui Andrijauskui.

Pasveikinti buvusieji įmonės vadovai.

Vaišės, linksmybės, loterija…
Šventės dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti kelių rūšių šiupiniu bei milžinišku cepelinu, kurį prapjauti garbė teko įmonės vadovei Astai Dijokienei.
Darbuotojų laukė staigmenos. Surengtoje loterijoje jie laimėjo du televizorius, du kompiuterius, dvi komodas, 2 stalus ir vieną miegamojo komplektą.
Šventėje netrūko užsiėmimų vaikams. Tigriukė Citrinukė ir pelytės Mėlyniukė bei Braškė kvietė vaikus ieškoti lobių ir pažaisti.
Scenoje koncertavo Irūna Puzaraitė ir Marius Jampolskis, grupė „Tabasco“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite