Baldininkų šventėje pasirašyta trišalė sutartis, suvalgytas 71 kg svėręs cepelinas

Viename iš praėjusių „Pamario“ numerių jau spėjome pasidžiaugti AB „Šilutės baldai“ 125 metų sukaktimi. Pajusti didžiausios Šilutės krašto įmonės pulsą galėjome ir atvykę į baldininkų šventę mažųjų laivų prieplaukoje. Į staigmenų, siurprizų, geros nuotaikos kupiną renginį sugužėjo bemaž 2000 dalyvių: buvę ir esami darbuotojai su savo šeimomis, įmonės akcininkai, esami ir buvę vadovai, partneriai, netrūko svečių.

Baldininkas Jonas Kazlauskas šventinėje loterijoje laimėjo televizorių.

Pasak šventės vedėjo Audriaus Bružo, tai buvo XXL dydžio šventė. Šventėje viskas buvo milžiniška: gausybė šventės dalyvių, sveikinimų, prizų ir siurprizų. Ir vaišės buvo milžiniškos – kulinarai išvirė net 71 kg sveriantį cepeliną.
Įmonėje svarbiausia – žmonės
Kolektyvą ir jų šeimos narius, kolegas iš kitų įmonių, svečius sveikinusi „Šilutės baldų“ vadovė Asta Dijokienė pabrėžė, kad 125 metai įmonei yra labai daug: „Galime džiaugtis, didžiuotis ir švęsti – mes to nusipelnėme. Metai buvo reikšmingi įvykiais, raidos etapais ir žmonėmis. Visa tai formavo tokią įmonę, kokią turime šiandien. Šiandieniniai „Šilutės baldai“ yra įmonė, gebanti gaminti sudėtingą ir platų asortimentą, panaudoti įvairias medžiagas ir technologijas, gebanti pati kurti technologijas, naują įrangą ir produktus. Tačiau svarbiausia, ką įmonė turi, yra žmonės – kūrybingi, inovatyvūs, darbštūs, nuoširdūs“.
Kolektyvo vadovė visiems palinkėjo dar ne vieną šventę sutikti kartu.

Į šventę susirinko beveik 2000 dalyvių.

Nupieš istoriją
Minėdami 125 m. sukaktį baldininkai nusprendė Šilutei ir šilutiškiams padovanoti unikalų kūrinį – 505 metų miesto vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose ir 125 metų fabriko istoriją atspindintį piešinį ant 500 kv. m ploto betono sienos. Šventės metu buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės rajono vaikų meno mokykla. Planuojama Šilutės miesto ir fabriko istorijos metraščio iliustraciją sukurti ant sienos greta įmonės ir parodyti ją šilutiškiams kitąmet, kai Šilutė minės 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.
Sutartį pasirašė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Sveikindamas baldininkus meras patikino, kad ši įmonė – gyva istorija, perėjusi įvairius istorinius vingius, atlaikiusi įvairių krypčių politinius vėjus, pergyvenusi įvairias valdžias. Visada turėjusi savo veidą įmonė ir šiandien reprezentuoja Šilutės kraštą ir visą Lietuvą. Įmonėje dirba per 760 žmonių, tarp kurių bemaž 50 šeimų.
Koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius sveikino buvusius ir esamus įmonės vadovus, darbuotojus. Svečias sakė: „Mažai tokių įmonių, kurios net 125 metus kuria miesto istoriją. Jei nebūtų „Šilutės baldų“, vargu ar taip šiandien atrodytų miestas“. Svečias ant simbolinės jubiliejaus drobės purškiamais dažais išrašė „125“ mėlyna spalva, pažadėdamas, kad išaiškėjus kokios spalvos dažų reikės Šilutės baldininkų idėjai įgyvendinti jos iškart atsiųsti pilną sunkvežimį.

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė (dešinėje) su šventės svečiais.

Sveikinimų lietus
Baldininkus pasveikinti atvykęs LR Seimo narys Artūras Skardžius pastebėjo, tokios sukakties galėtų pavydėti ne viena įmonė, švietimo įstaiga ar net miestelis. Kartu su Šilutės rajono vicemeru Algirdu Balčyčiu sveikindamas baldininkus jis perdavė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pasirašytą sveikinimą ir M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją.
AB „Šilutės baldai“ valdybos pirmininkas Gintautas Vitkevičius kartu su kolegomis, koncernui priklausančių įmonių vadovais Vygandu Kirkučiu („Germanika“), Eimantu Jankausku („Mebelain“ įmonė Baltarusijoje), Vidu Mišeikiu, „Klaipėdos baldų“ vadovu, Šilutės baldininkams padovanojo tris futbolo stalus.
Sveikintojai patikino, kad „Šilutės baldai“ buvo vienas iš koncerno veiklos kertinių pamatų: „Jūs esate labai svarbūs, jei ne jūs, gal nebūtų buvę ir visų kitų SBA koncernui priklausančių įmonių“. Keletą pastarųjų metų „Šilutės baldams“ vadovavęs Eimantas Jankauskas dabar vadovauja „Mebelain“ įmonei Mogiliove (Baltarusija). Iš Mogiliovo, buvusių senosios Lietuvos žemių, atvežė lietuvių ainių giminaičių pagamintą ragą, išreikšdamas viltį, kad iš jo, kaip iš gausybės rago, pasipils pelnas ir geri atlyginimai.

71 kg svėrusį didžkukulį prapjovė įmonės vadovė Asta Dijokienė.

Šilutės baldininkus sveikino esami ir buvę įmonės vadovai. Greta A. Dijokienės į sceną buvo pakviesti Antanas Venckus, Eimantas Jankauskas, Viktoras Adomaitis, Feliksas Degutis, Vygandas Kirkutis. Ilgiausiai, bemaž du dešimtmečius, įmonei vadovavęs Antanas Venckus pamena, kad įmonės duris pravėrė bemaž prieš 40 metų. Ilgametis įmonės vadovas džiaugėsi, kad Šilutėje gyvena darbštūs žmonės, su kuriais galima kalnus nuversti: „ Jūs nepakartojami, kol esate visi kartu. Net laikas dėmesingas ir kantrus tiems, kas dirba kartu ir įsiklauso vieni į kitus“, – patikino buvęs ilgametis įmonės vadovas A. Venckus.
Šilti prisiminimai apie darbą Šilutės baldų įmonėje išliko Klaipėdos UAB „Vakarų medienos grupė“ generaliniam direktoriui Viktorui Adomaičiui, kuris prieš 15 metų pravėręs Šilutės baldų duris ir dabar yra dėkingas Šilutės baldų įmonės kolektyvui už turiningą darbą.
Šilutės baldininkus pasveikino Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė kartu su Šilutės baldų profesinės organizacijos pirmininke Irena Šiaudvytiene.
Šilti sveikinimai skirti įmonės veteranams, premijos ir padėkos įteiktos Aldonai Arbataitienei, Virginijui Jurjonui, Helmutui Kalviui, Stefai Ražinskienei, Dalei Stankienei, Danutei Putienei, Laimai Kymantienei, Elenai Zimkienei, Romaldui Andrijauskui.

Pasveikinti buvusieji įmonės vadovai.

Vaišės, linksmybės, loterija…
Šventės dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti kelių rūšių šiupiniu bei milžinišku cepelinu, kurį prapjauti garbė teko įmonės vadovei Astai Dijokienei.
Darbuotojų laukė staigmenos. Surengtoje loterijoje jie laimėjo du televizorius, du kompiuterius, dvi komodas, 2 stalus ir vieną miegamojo komplektą.
Šventėje netrūko užsiėmimų vaikams. Tigriukė Citrinukė ir pelytės Mėlyniukė bei Braškė kvietė vaikus ieškoti lobių ir pažaisti.
Scenoje koncertavo Irūna Puzaraitė ir Marius Jampolskis, grupė „Tabasco“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 122

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite