Baldininkų šventėje pasirašyta trišalė sutartis, suvalgytas 71 kg svėręs cepelinas

Viename iš praėjusių „Pamario“ numerių jau spėjome pasidžiaugti AB „Šilutės baldai“ 125 metų sukaktimi. Pajusti didžiausios Šilutės krašto įmonės pulsą galėjome ir atvykę į baldininkų šventę mažųjų laivų prieplaukoje. Į staigmenų, siurprizų, geros nuotaikos kupiną renginį sugužėjo bemaž 2000 dalyvių: buvę ir esami darbuotojai su savo šeimomis, įmonės akcininkai, esami ir buvę vadovai, partneriai, netrūko svečių.

Baldininkas Jonas Kazlauskas šventinėje loterijoje laimėjo televizorių.

Pasak šventės vedėjo Audriaus Bružo, tai buvo XXL dydžio šventė. Šventėje viskas buvo milžiniška: gausybė šventės dalyvių, sveikinimų, prizų ir siurprizų. Ir vaišės buvo milžiniškos – kulinarai išvirė net 71 kg sveriantį cepeliną.
Įmonėje svarbiausia – žmonės
Kolektyvą ir jų šeimos narius, kolegas iš kitų įmonių, svečius sveikinusi „Šilutės baldų“ vadovė Asta Dijokienė pabrėžė, kad 125 metai įmonei yra labai daug: „Galime džiaugtis, didžiuotis ir švęsti – mes to nusipelnėme. Metai buvo reikšmingi įvykiais, raidos etapais ir žmonėmis. Visa tai formavo tokią įmonę, kokią turime šiandien. Šiandieniniai „Šilutės baldai“ yra įmonė, gebanti gaminti sudėtingą ir platų asortimentą, panaudoti įvairias medžiagas ir technologijas, gebanti pati kurti technologijas, naują įrangą ir produktus. Tačiau svarbiausia, ką įmonė turi, yra žmonės – kūrybingi, inovatyvūs, darbštūs, nuoširdūs“.
Kolektyvo vadovė visiems palinkėjo dar ne vieną šventę sutikti kartu.

Į šventę susirinko beveik 2000 dalyvių.

Nupieš istoriją
Minėdami 125 m. sukaktį baldininkai nusprendė Šilutei ir šilutiškiams padovanoti unikalų kūrinį – 505 metų miesto vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose ir 125 metų fabriko istoriją atspindintį piešinį ant 500 kv. m ploto betono sienos. Šventės metu buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis su Šilutės r. savivaldybe ir Šilutės rajono vaikų meno mokykla. Planuojama Šilutės miesto ir fabriko istorijos metraščio iliustraciją sukurti ant sienos greta įmonės ir parodyti ją šilutiškiams kitąmet, kai Šilutė minės 505-ąsias Šilutės vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metines.
Sutartį pasirašė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės meno mokyklos direktorius Arnoldas Milukas.
Sveikindamas baldininkus meras patikino, kad ši įmonė – gyva istorija, perėjusi įvairius istorinius vingius, atlaikiusi įvairių krypčių politinius vėjus, pergyvenusi įvairias valdžias. Visada turėjusi savo veidą įmonė ir šiandien reprezentuoja Šilutės kraštą ir visą Lietuvą. Įmonėje dirba per 760 žmonių, tarp kurių bemaž 50 šeimų.
Koncerno SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius sveikino buvusius ir esamus įmonės vadovus, darbuotojus. Svečias sakė: „Mažai tokių įmonių, kurios net 125 metus kuria miesto istoriją. Jei nebūtų „Šilutės baldų“, vargu ar taip šiandien atrodytų miestas“. Svečias ant simbolinės jubiliejaus drobės purškiamais dažais išrašė „125“ mėlyna spalva, pažadėdamas, kad išaiškėjus kokios spalvos dažų reikės Šilutės baldininkų idėjai įgyvendinti jos iškart atsiųsti pilną sunkvežimį.

AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė (dešinėje) su šventės svečiais.

Sveikinimų lietus
Baldininkus pasveikinti atvykęs LR Seimo narys Artūras Skardžius pastebėjo, tokios sukakties galėtų pavydėti ne viena įmonė, švietimo įstaiga ar net miestelis. Kartu su Šilutės rajono vicemeru Algirdu Balčyčiu sveikindamas baldininkus jis perdavė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pasirašytą sveikinimą ir M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją.
AB „Šilutės baldai“ valdybos pirmininkas Gintautas Vitkevičius kartu su kolegomis, koncernui priklausančių įmonių vadovais Vygandu Kirkučiu („Germanika“), Eimantu Jankausku („Mebelain“ įmonė Baltarusijoje), Vidu Mišeikiu, „Klaipėdos baldų“ vadovu, Šilutės baldininkams padovanojo tris futbolo stalus.
Sveikintojai patikino, kad „Šilutės baldai“ buvo vienas iš koncerno veiklos kertinių pamatų: „Jūs esate labai svarbūs, jei ne jūs, gal nebūtų buvę ir visų kitų SBA koncernui priklausančių įmonių“. Keletą pastarųjų metų „Šilutės baldams“ vadovavęs Eimantas Jankauskas dabar vadovauja „Mebelain“ įmonei Mogiliove (Baltarusija). Iš Mogiliovo, buvusių senosios Lietuvos žemių, atvežė lietuvių ainių giminaičių pagamintą ragą, išreikšdamas viltį, kad iš jo, kaip iš gausybės rago, pasipils pelnas ir geri atlyginimai.

71 kg svėrusį didžkukulį prapjovė įmonės vadovė Asta Dijokienė.

Šilutės baldininkus sveikino esami ir buvę įmonės vadovai. Greta A. Dijokienės į sceną buvo pakviesti Antanas Venckus, Eimantas Jankauskas, Viktoras Adomaitis, Feliksas Degutis, Vygandas Kirkutis. Ilgiausiai, bemaž du dešimtmečius, įmonei vadovavęs Antanas Venckus pamena, kad įmonės duris pravėrė bemaž prieš 40 metų. Ilgametis įmonės vadovas džiaugėsi, kad Šilutėje gyvena darbštūs žmonės, su kuriais galima kalnus nuversti: „ Jūs nepakartojami, kol esate visi kartu. Net laikas dėmesingas ir kantrus tiems, kas dirba kartu ir įsiklauso vieni į kitus“, – patikino buvęs ilgametis įmonės vadovas A. Venckus.
Šilti prisiminimai apie darbą Šilutės baldų įmonėje išliko Klaipėdos UAB „Vakarų medienos grupė“ generaliniam direktoriui Viktorui Adomaičiui, kuris prieš 15 metų pravėręs Šilutės baldų duris ir dabar yra dėkingas Šilutės baldų įmonės kolektyvui už turiningą darbą.
Šilutės baldininkus pasveikino Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė kartu su Šilutės baldų profesinės organizacijos pirmininke Irena Šiaudvytiene.
Šilti sveikinimai skirti įmonės veteranams, premijos ir padėkos įteiktos Aldonai Arbataitienei, Virginijui Jurjonui, Helmutui Kalviui, Stefai Ražinskienei, Dalei Stankienei, Danutei Putienei, Laimai Kymantienei, Elenai Zimkienei, Romaldui Andrijauskui.

Pasveikinti buvusieji įmonės vadovai.

Vaišės, linksmybės, loterija…
Šventės dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti kelių rūšių šiupiniu bei milžinišku cepelinu, kurį prapjauti garbė teko įmonės vadovei Astai Dijokienei.
Darbuotojų laukė staigmenos. Surengtoje loterijoje jie laimėjo du televizorius, du kompiuterius, dvi komodas, 2 stalus ir vieną miegamojo komplektą.
Šventėje netrūko užsiėmimų vaikams. Tigriukė Citrinukė ir pelytės Mėlyniukė bei Braškė kvietė vaikus ieškoti lobių ir pažaisti.
Scenoje koncertavo Irūna Puzaraitė ir Marius Jampolskis, grupė „Tabasco“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite