Baigėsi kasmetinė akcija „Saugom lašišą“: daugiausiai išaiškinta šiurkščių žvejybos pažeidimų

Per beveik tris mėnesius trukusią akciją „Saugom lašišą“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai surengė 279 reidus ir patikrino 1262 žvejus mėgėjus ir 46 žvejus verslininkus. Akcijos laikotarpiu nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 20 d. nustatyti 146 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (80 iš jų šiurkštūs), 2 verslinės žvejybos ir 39 kiti aplinkosauginiai  pažeidimai, žala gamtai siekia daugiau nei 31 383 eurus.

„Akcijos metu kryptingai siekėme užkirsti kelią ir nustatyti šiurkščius žvejybos pažeidimus, pvz., kai naudojami draudžiami žvejybos būdai ar įrankiai, žvejojama draudžiamose vietose ar neleistinu laikotarpiu. Aktyviai rinkome informaciją, bendradarbiavome su nevyriausybinėmis organizacijomis, pilietiška visuomene, atlikome reidus įtariamų asmenų sodybose, turgavietėse, kad draudžiami žvejybos įrankiai nebūtų panaudoti“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Pasak M. Ramanauskienės, dėmesys šiurkštiems pažeidimams pasiteisino – per akciją šiais metais šiurkštūs pažeidimai sudarė beveik 55 proc. visų nustatytų pažeidimų, be to, buvo išaiškinti asmenys, gaudę žuvį elektra, – vienu iš brutaliausių būdų. Toks žvejybos būdas daro didelę žalą aplinkai, todėl už jį gresia baudžiamoji atsakomybė. Pvz., per pasalą Vilniaus rajone buvo išaiškinti trys asmenys, Kenos upėje gaudę žuvis elektros žūklės prietaisu ir sugavę 11 šlakių, 14 upėtakių ir 1 kiršlį.

Daugiausia nustatytų pažeidimų buvo padaryti naudojant draudžiamus mėgėjų žvejybos įrankius – iš viso 62. Pvz., per pasalą Valakupiuose, Vilniuje, buvo nustatyti asmenys, pastatę tinklus Neryje, kuriais pagavo 4 lašišų pateles. Dar vienas brakonieriavimo atvejis buvo nustatytas Vilnelės upės intake Vilniuje, kai buvo naudojamas neteisėtas žvejybos įrankis – žeberklas. Asmuo buvo sulaikytas nudūręs žeberklais šlakį ir upėtakį.

Siekdami užkardyti pažeidimus neteisėtais žvejybos įrankiais, aplinkosaugininkai vykdė prevencinius reidus, rinko informaciją apie draudžiamus žvejybos įrankius, tikrino turgaviečių prekeivius, internetinius skelbimus ir išaiškino 10 tokių pažeidimų. Pvz., per reidą vienoje Kalvarijos turgavietėje aplinkosaugininkai nustatė asmenį, kuris neteisėtai prekiavo nemėgėjų žvejybos įrankiais. Pareigūnai iš prekeivio paėmė 46 tinklus, tris bučius vėžiams gaudyti ir vieną ežerinę gaudyklę (venterį).

Iš viso per akciją pareigūnai paėmė 6 plaukiojimo priemones ir 144 įrankius (iš jų – 51 mėgėjų žvejybos, 93 tinklinius ne mėgėjų žvejybos ir 7 kitus įrankius). Taip pat fiksuoti 8 šiurkštūs limituotos lašišų, šlakių žvejybos sąlygų pažeidimai, kai asmenys šias žuvis žvejojo neturėdami žvejo mėgėjo kortelės.

Aplinkosaugininkus džiugina tai, kad fiksuota nedaug smulkių mėgėjų žvejybos pažeidimų, pvz.: žvejų, nesurinkusių šiukšlių žvejybos vietose, viršijančių žvejybos įrankių skaičių arba žvejojusių be žvejo mėgėjo bilieto. Per akciją tokių pažeidimų nustatyta tik 27. Ši akcija turi nemažą atgarsį visuomenėje – apie pažeidimus praneša pilietiški asmenys, prie akcijos prisideda neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai ir nevyriausybinės organizacijos „Lašišos dienoraščio“ nariai.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą, ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir

Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas

„Rekordų akademija“ savo Facebook paskelbė šią naujieną. Paskaitykime. Lietuvos rekordas: Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas. Jo sąskaitoje – 61 aukso, 14 sidabro ir 7 bronzos medaliai! Didžioji dalis medalių iškovota Jiu-Jitsu varžybose, vykusiose ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose ES šalyse, taip pat JAV, Šveicarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tarp trofėjų – ir 15 taurių bei NAGA čempiono diržas, iškovotas JAV vykusiame čempionate. Medalius Eljotas pelnė ir kitose sporto šakose – motokrosas, keturračiai, bėgimas,

Lietuvos istorija, įamžinta monetose, medaliuose

Jau praėjo 33 metai nuo Sausio 13-osios įvykių. Ši pergalė Lietuvos istorijoje yra viena iš didžiausių ir reikšmingiausių, ji paskatino sovietų imperijos griūtį. Šiai pergalei įamžinti buvo sukurti ir išleisti specialūs apdovanojimai ir monetos. Lietuvos bankas, minėdamas Sausio 13-osios įvykių penkerių metų jubiliejų, 1996 m. išleido kolekcinę proginę 50 litų monetą. Moneta nukaldinta iš 925 prabos sidabro, sveria 23,3 g, monetos skersmuo 34 mm, tiražas – 6 000 vienetų. Monetos averse vaizduojamas Lietuvos Respublikos herbas skyde, iš abiejų jo pusių

Apsemti kelių ruožai sudaro 70 km

Automobilių kelių direkcija vasario 27 d. paskelbė sąrašą kelių ruožų, kurie vis dar apsemti potvynio vandens. Iš viso Lietuvoje po vandeniu tebėra 70 km kelių, daugiausia – Šilutės rajone, Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas: kelyje Rusnė-Pakalnė-Uostadvaris nuo 4,55 iki 7,09 km vandens gylis 20 cm; kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai penkiose atkarpose vandens gylis 40, 60, 30, 60 ir 60 cm; kelyje Juknaičiai-Sausgalviai-Tatamiškiai dviejose atkarpose vandens gylis po 50 cm; kelyje Rusnė-Bevardis upelis nuo 2,60 iki 5 km vandens

Taip pat skaitykite