Baigėsi civilių ir karių bendradarbiavimo pratybos „Pasitikėjimas 2023“

Gruodžio 2-8 dienomis pietvakarių Lietuvoje (Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių r. sav.) vyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Vadovybės štabo organizuotos civilių ir karių bendradarbiavimo bei informacinių veiksmų specialistų pratybos „Pasitikėjimas 2023“, kuriose dalyvavo apie 200 karių iš Lietuvos ir 6 NATO valstybių.

Vienuoliktą kartą organizuotų karinių mokymų tikslas buvo pasirengti atremti hibridines grėsmes ir treniruoti Lietuvos ir sąjungininkų karius iš JAV, Latvijos, Lenkijos veikti civilinėje aplinkoje. Taip pat pratybas stebėjo ir gerąja patirtimi keitėsi stebėtojų grupės iš Vokietijos, Estijos ir Olandijos.

Šiose pratybose bendradarbiaudami su civilinėmis institucijomis Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų kariai pagal nustatytas procedūras treniravosi planuoti ir vykdyti informacinių veiksmų užduotis.

Mokymuose siekiant įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Nekinetinių operacijų kuopos Civilių ir kariškių bendradarbiavimo būrio pasirengimą 2024 metais budėti NATO pasirengimo iniciatyvoje (angl. NATO Readiness Initiative, NRI), pratybos buvo vykdomos imituojant tarptautinio konflikto situaciją. Iš anksto sudarytos karių specialistų grupės paskirtuose atsakomybės rajonuose vertino civilinę aplinką ir jos įtaką karinėms operacijoms, planavo ir vykdė informacinių veiksmų operacijas.

„Džiaugiuosi, kad kasmetinės Sausumos pajėgų Vadovybės štabo organizuojamos nacionalinės pratybos „Pasitikėjimas 2023“ po 11 metų kauptos patirties peraugo į tarptautines pratybas. Mūsų kariai turėjo puikią galimybę susipažinti ir dirbti su sąjungininkų kariais, kurie taip pat vykdo civilių ir karių bendradarbiavimo ar informacinių veiksmų operacijas. Tai puiki proga praplėsti pažintis ir pasitikrinti kaip suprantame vieni kitus bei suvienodinti procedūras“, – sakė Nekinetinių operacijų kuopos vadas mjr. Darius Toleikis.

Pratybos „Pasitikėjimas 2023“ buvo vykdomos trimis etapais. Pirmojo etapo metu, vyko mokomasis periodas, kuriame dalyvavo kariai iš įvairių kariuomenės vienetų, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių r. savivaldos, Policijos, Valstybės sienos apsaugos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. Mokomojo periodo tikslas – ugdyti gebėjimus veikti hibridinių grėsmių atveju, lavinti darbo su žiniasklaida įgūdžius bei vykdyti palaikomąjį rengimą ir suvienodinti pratybų dalyvių tarnybos metu įgytas teorines žinias ir praktinius įgūdžius. Antrojo etapo metu užduoties planavimo grupės vykdė karinio sprendimo priėmimo procesą, atliko operacijų planavimą, bei parengė informacinių veiksmų užduočių planus. Trečiojo – užduoties vykdymo grupės tobulino ryšių užmezgimo ir bendravimo su svarbiais asmenimis, civilinių institucijų ir organizacijų atstovais, vietiniais gyventojais įgūdžius, rengė informacinius pranešimus ir treniravosi reaguoti į įvairius įvykius bei incidentus, taip sudarant sąlygas patikrinti ryšio ir vadovavimo ir valdymo procedūras.

Pratybos „Pasitikėjimas 2023“ yra tęstinis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Vadovybės štabo karinio ciklo renginys. Šių mokymų metu ne tik treniruojamasi planuoti ir vykdyti informacinių veiksmų operacijas bet ir siekiama treniruoti sąveiką ir veiksmų koordinavimą tarp karių ir civilių. Kiekvienais metais šios pratybos vyksta vis kitame Lietuvos regione.

Lietuvos kariuomenės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite