Baigėsi akcija „Poilsiauk atsakingai“: aplinkosaugininkai pastebi didėjantį žmonių sąmoningumą saugoti aplinką

Akcijos „Poilsiauk atsakingai“ metu Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrino ir konsultavo poilsiautojus dėl aplinkosauginių reikalavimų laikymosi gamtoje. Per 2 mėnesius vykusią akciją atlikti 364 reidai, patikrinti 2938 fiziniai asmenys ir 150 ūkio subjektų, buvo nustatyti 382 pažeidimai.

„Pastebime, kad poilsiautojų sąmoningumas auga ir jie vis dažniau palieka po savęs švarią aplinką, surenka kitų paliktas šiukšles, saugiai ir tam skirtose vietose kūrena laužus. Nuoseklus mūsų pareigūnų dėmesys poilsiautojams, jų supažindinimas su pagrindiniais teisės aktų reikalavimais pastebimai keičia žmonių elgesį gamtoje. Tačiau per akciją vis dar fiksuota smulkių aplinkosauginių pažeidimų“, – sako Veiklos organizavimo skyriaus vedėja Gita Šematovičiūtė.

Aplinkosaugininkai į iškvietimus reaguoja visą parą, 7 dienas per savaitę ir vien akcijos laikotarpiu patikrinimai truko daugiau nei 1199 val. (iš jų – 162 naktį). Per akciją, liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d., pareigūnai tikrino ar poilsiautojai laikosi aplinkosaugos reikalavimų plaukiojant vandens telkiniuose vandens transporto priemonėmis, poilsiaujant miške.

Didelį dėmesį aplinkosaugininkai skyrė poilsiavietėms saugomose teritorijose ir telkinių pakrantėms. Buvo tikrinama, ar poilsiautojai automobilius stato tam skirtose vietose, ar laužavietės kūrenamos pagal nustatytus reikalavimus, ar nepaliekama šiukšlių stovyklavietėse ir žvejybos vietose. Kartu buvo  stebima visa aplinka – tikrinami žvejai, medžiotojai.

Per akcijos laikotarpį daugiausia nustatyta smulkių mėgėjų žvejybos teisės aktų pažeidimų, reglamentuotų administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 1 dalyje (pvz., žvejyba be mėgėjų žvejybos bilieto). Pareigūnai nustatė nemažai vandens apsaugos reikalavimų pažeidimų, kai automobiliai buvo statomi per arti vandens telkinio, buvo fiksuota saugomų teritorijų apsaugos ir naudojimo rėžimo pažeidimų, pvz., važiavimas transporto priemonėmis, stovyklavimas gamtiniame rezervate ar draustinyje.

Mažiau nustatyta lankymosi miške reikalavimų, pažeidimų, pvz., transporto priemonių statymas miške ant miško paklotės. Taip pat nustatyta ir aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimų – pvz., plaukiojančių vandens motociklu draudžiamoje vietoje. Akcijos metu iš pažeidėjų paimta: 40 tinklinių, duriamųjų ir užkabinamųjų įrankių, 25 mėgėjiškos žvejybos įrankiai (skrituliai, meškerės, povandeniniai šautuvai ir pan.) ir 4 plaukiojimo priemonės.

Svarbu

Pakrantės apsaugos juostose draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 metrai iki vandens telkinio kranto. Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų naudojimo režimo pažeidimai užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Privaloma surinkti šiukšlės žvejybos vietoje, nes pažeidus Mėgėjų žvejybos taisykles taikomas įspėjimas arba 10-60 eurų bauda. Poilsiautojai už šiukšlinimą gali gauti įspėjimą arba 20-50 eurų baudą.

Lankymosi miške taisyklės fiziniams asmenims draudžia kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą (išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes). Pažeidus šiuos reikalavimus, fiziniams asmenims taikoma atsakomybė – nuo 20 iki 50 eurų, o juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims nuo 50 iki 110 eurų.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba 20-140 eurų baudą.   Jei važinėjantis miško paklote motorinėmis transporto priemonėmis žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, taikoma 140-300 eurų bauda.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite