Automobilio priežiūra: 8 esminės taisyklės

Automobilis daugeliui žmonių yra labai svarbus dalykas, padedantis ne tik kur kas patogiau pasiekti tikslą, tačiau ir užsitrinantis duonos kąsnį. Be jo, paprasčiausiai nepavyks  atlikti kai kurių darbų.  

Žinoma, siekiant, kad automobilis nuolatos puikiai riedėtų, jam reikia skirti dėmesio. Prireikus tvarkyti, pirmiausia teks surasti gerą servisą. Vėliau prireiks artimiau bendrauti, mat būtent diagnostika padeda užkirsti kelią gedimams.

Žinoma, automobilių remontas bus retesnis ir tuomet, jeigu žmogus skirs dėmesio smulkmenoms, kurios dažniausiai atsiranda eksploatuojant mašiną. Pateiksime esmines, kurioms reikia skirti daugiausia dėmesio.

1.Padangos

Sutikite, kad padangos yra vienas svarbiausių transporto priemonės komponentų, kuris padeda bet kokį atstumą įveikti saugiai. Svarbu ne tik, tokios padangos, kurios tiktų jūsų transporto priemonei, tačiau ir tokios, kurios būtų geros kokybės.

Taigi, padangas reikia keisti reguliariai. Vizualiai įvertinti – ar nėra susidėvėjimų, dėl kurių vertėtų įsigyti naujas. Padangos lemia kelionės saugumą, tad jas renkantis ir montuojant geriausia tartis su specialistais.

2. Variklis

Sugedus varikliui, galite ruoštis tikrai gana nemenkoms išlaidoms.

Suprantama, jog tai nė vieno nedžiugina. Tačiau juk galima reguliariai atlikti automobilio variklio diagnostiką. Tai padeda pamatyti gedimus dar tada, kol jie yra labai nedideli.

Suprantama,  variklio remontas kainuoja pigiau negu pirkti naują detalę.

3. Akumuliatorius

Ne ką mažiau dėmesio vertas yra ir akumuliatorius. Nors jis pigesnis nei variklis, tačiau juk visada norisi išlaikyti tai, kas jau yra, negu pirkti kitą. Ypač daug dėmesio reikia skirti akumuliatoriams žiemos metu, kadangi tada jie dėvisi labiausiai.

4. Tepalai

Keisti tepalus reikia reguliariai. Problema, kad daugelis žmonių nežino, kada kurie turi būti keičiami. Dėl to gali rimtai sugesti tam tikros transporto priemonės dalys. Visada pravartu tartis su meistrais, kaip dažnai keisti tepalus, kokį konkrečiai pasirinkti, kur dėti išleistą tepalą.

5. Aukštos kokybės degalai

Norėdami būti ramūs, kad mašina visada važiuos puikiai – rinkitės degalus, kurie yra patikimos kokybės. Jokio skirtumo, ar jūsų auto variklis yra benzininis, ar dyzelinis – prastos kokybės energijos šaltinis prisideda prie kur kas greitesnio variklio gedimo. Taigi, netaupykite, nes tai ne tik sumažina įveikiamus atstumus, tačiau ir gadina transporto priemones.

6. Degalų filtro keitimas

Reikia ne tik naudoti geros kokybės degalus. Dar būtina pasirūpinti reguliariai keisti degalų filtrą.  Svarbu rinktis tokį, kuris dera prie jūsų transporto priemonės poreikių. Kuris labiausiai tinkamas,  siūlome tartis su specialistais arba ieškoti informacijos techniniame mašinos pase.

7. Aušinimo skysčio keitimas

Keisti reikia ne tik tepalus, tačiau ir aušinimo skystį.

Jam reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Aušinimo skysčiui pasibaigus arba praradus funkcionalumą, automobilis gali nustoti važiuoti. Mat šis skystis labai stipriai veikia visą transporto priemonę.

8. Nevažinėkite su beveik tuščiu baku

Galiausiai, automobilio remontas bus reikalingas rečiau, jeigu pasirūpinsite ne tik degalų kokybe, tačiau ir kiekiu. Transporto priemonės dalys dėvisi greičiau, kai mašina yra eksploatuojama su pustuščiu baku. Ypač, kai važiuojama trumpais atstumais mieste. Venkite to.

Jeigu automobilis yra gyvybiškai reikalingas, jam reikia skirti dėmesio ne tik tada, kai sugenda, tačiau kasdien. Visa tai garantuoja, kad bet kokia kelionė bus sėkminga ir automobilis važiuos puikiai, kai tik prireiks. Tinkamai prižiūrima transporto priemonė tarnaus daug metų.

pr2022/034

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite