Automobilio priežiūra: 8 esminės taisyklės

Automobilis daugeliui žmonių yra labai svarbus dalykas, padedantis ne tik kur kas patogiau pasiekti tikslą, tačiau ir užsitrinantis duonos kąsnį. Be jo, paprasčiausiai nepavyks  atlikti kai kurių darbų.  

Žinoma, siekiant, kad automobilis nuolatos puikiai riedėtų, jam reikia skirti dėmesio. Prireikus tvarkyti, pirmiausia teks surasti gerą servisą. Vėliau prireiks artimiau bendrauti, mat būtent diagnostika padeda užkirsti kelią gedimams.

Žinoma, automobilių remontas bus retesnis ir tuomet, jeigu žmogus skirs dėmesio smulkmenoms, kurios dažniausiai atsiranda eksploatuojant mašiną. Pateiksime esmines, kurioms reikia skirti daugiausia dėmesio.

1.Padangos

Sutikite, kad padangos yra vienas svarbiausių transporto priemonės komponentų, kuris padeda bet kokį atstumą įveikti saugiai. Svarbu ne tik, tokios padangos, kurios tiktų jūsų transporto priemonei, tačiau ir tokios, kurios būtų geros kokybės.

Taigi, padangas reikia keisti reguliariai. Vizualiai įvertinti – ar nėra susidėvėjimų, dėl kurių vertėtų įsigyti naujas. Padangos lemia kelionės saugumą, tad jas renkantis ir montuojant geriausia tartis su specialistais.

2. Variklis

Sugedus varikliui, galite ruoštis tikrai gana nemenkoms išlaidoms.

Suprantama, jog tai nė vieno nedžiugina. Tačiau juk galima reguliariai atlikti automobilio variklio diagnostiką. Tai padeda pamatyti gedimus dar tada, kol jie yra labai nedideli.

Suprantama,  variklio remontas kainuoja pigiau negu pirkti naują detalę.

3. Akumuliatorius

Ne ką mažiau dėmesio vertas yra ir akumuliatorius. Nors jis pigesnis nei variklis, tačiau juk visada norisi išlaikyti tai, kas jau yra, negu pirkti kitą. Ypač daug dėmesio reikia skirti akumuliatoriams žiemos metu, kadangi tada jie dėvisi labiausiai.

4. Tepalai

Keisti tepalus reikia reguliariai. Problema, kad daugelis žmonių nežino, kada kurie turi būti keičiami. Dėl to gali rimtai sugesti tam tikros transporto priemonės dalys. Visada pravartu tartis su meistrais, kaip dažnai keisti tepalus, kokį konkrečiai pasirinkti, kur dėti išleistą tepalą.

5. Aukštos kokybės degalai

Norėdami būti ramūs, kad mašina visada važiuos puikiai – rinkitės degalus, kurie yra patikimos kokybės. Jokio skirtumo, ar jūsų auto variklis yra benzininis, ar dyzelinis – prastos kokybės energijos šaltinis prisideda prie kur kas greitesnio variklio gedimo. Taigi, netaupykite, nes tai ne tik sumažina įveikiamus atstumus, tačiau ir gadina transporto priemones.

6. Degalų filtro keitimas

Reikia ne tik naudoti geros kokybės degalus. Dar būtina pasirūpinti reguliariai keisti degalų filtrą.  Svarbu rinktis tokį, kuris dera prie jūsų transporto priemonės poreikių. Kuris labiausiai tinkamas,  siūlome tartis su specialistais arba ieškoti informacijos techniniame mašinos pase.

7. Aušinimo skysčio keitimas

Keisti reikia ne tik tepalus, tačiau ir aušinimo skystį.

Jam reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Aušinimo skysčiui pasibaigus arba praradus funkcionalumą, automobilis gali nustoti važiuoti. Mat šis skystis labai stipriai veikia visą transporto priemonę.

8. Nevažinėkite su beveik tuščiu baku

Galiausiai, automobilio remontas bus reikalingas rečiau, jeigu pasirūpinsite ne tik degalų kokybe, tačiau ir kiekiu. Transporto priemonės dalys dėvisi greičiau, kai mašina yra eksploatuojama su pustuščiu baku. Ypač, kai važiuojama trumpais atstumais mieste. Venkite to.

Jeigu automobilis yra gyvybiškai reikalingas, jam reikia skirti dėmesio ne tik tada, kai sugenda, tačiau kasdien. Visa tai garantuoja, kad bet kokia kelionė bus sėkminga ir automobilis važiuos puikiai, kai tik prireiks. Tinkamai prižiūrima transporto priemonė tarnaus daug metų.

pr2022/034

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite