Aukšti ir spalvingi rugsėjo 1-osios palydovai – kardeliai: TOP 5 įdomybės apie šias gėles

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena, suskambėsiantis pirmasis skambutis kvies pradėti naujus mokslo metus. Kai kuriems tai bus pirmoji Rugsėjo 1-osios šventė. Neatsiejama mokslo metų pradžios dalis – mokytojams dovanojamos gėlės, tarp kurių labiausiai išsiskiria kardeliai. Šiai rudens pradžios šventei ruošiasi ir prekybininkai, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Kardeliai – neatsiejamas mokslo metų pradžios šventės atributas. Kaip nurodo „Lidl“ ekspertai, kasmet šių gėlių nuperkama tūkstančiais, o pirkėjai labiausiai vertina jų tvirtumą ir žiedyno spalvingumą. Taip pat svarbu ir tai, jog gėlės būtų šviežios, bei kad kuo ilgiau išsilaikytų.

TOP 5 faktai apie kardelius

Kardeliai – vienos populiariausių gėlių daugelyje šalių: turimais duomenimis, šios gėlės patenka tarp dešimties daugiausiai parduodamų pasaulyje pagal kiekį. Tačiau yra dar bent kelios priežastys, kodėl kardeliai sulaukia tiek dėmesio.

  1. Itin daug rūšių ir veislių

Kardeliai į Europą iš pietryčių Afrikos atvežti 17 amžiuje. Tuomet jų buvo vos 8 rūšys, kai dabar priskaičiuojama kone 300 rūšių ir per 30 tūkst. skirtingų kardelių veislių.

  1. Viena aukščiausių gėlių

Vienas pagrindinių kardelių bruožų – jų dydis: kai kurios gėlės gali užaugti net iki 90 cm aukščio. Tokių gėlių žiedyną sudaro iki 16 žiedų, kurių kiekvieno skersmuo siekia apie 5–7 cm. Spalvos varijuoja nuo raudonos iki purpurinės ar net žalios – nėra tik mėlynos spalvos žiedų. Tuo metu net ir mažesni kardeliai – 45-60 cm aukščio – savo dydžiu vis tiek lenkia daugelį kitų gėlių.

  1. Turi stiprią simbolinę reikšmę

Kone kiekviena gėlė turi vienokią ar kitokią simbolinę reikšmę – taip pat ir kardeliai. Jie pabrėžia charakterio stiprybę, atkaklumą, nuoširdumą, ištikimybę. Pats gėlės pavadinimas, tiek lietuviškas „kardelis“, tiek ir lotyniškas „gladiolus“, kuris ir reiškia kardą, imponuoja, kad dovanojama gėlė perveria gavėjo širdį, ir taip parodoma meilė.

Papildomą simbolinę reikšmę suteikia ir gėlės spalvos, pavyzdžiui, raudona spalva įprastai reiškia aistrą, balta – tyrumą. Tuo metu geltonos spalvos žiedynais išreiškiama draugystė.

  1. Atsparios parazitams ir kenkėjams

Įdomu tai, kad kardeliai – itin atsparūs kenkėjams ir parazitams, todėl jie gali ilgai džiuginti savo grožiu.

  1. Kardeliai – daugiametės gėlės

Kardeliai – daugiametės gėlės, kurias vėsesnio klimato šalyse, taip pat ir Lietuvoje, rudenį galima iškasti ir laikyti per žiemą tamsioje, vėsioje vietoje. Tačiau jie nėra svogūninės gėlės, kaip, pavyzdžiui, tulpės – kardelių „svogūnėlis“ vadinamas gumbu.

Kaip kardelius išlaikyti kuo ilgiau šviežius?

„Lidl“ ekspertų teigimu, yra kelios taisyklės, kuriomis reikėtų vadovautis prižiūrint bet kurias gėles, taip pat ir kardelius.

Pirmiausia, patariama nuo stiebo pašalinti lapelius, kurie vazoje panyra po vandeniu – kitaip jie pradės pūti. Pamerktas gėles reikėtų saugoti ir nuo aukštos temperatūros, todėl jų geriau nelaikyti prie židinio ar kito šilumos šaltinio. Vengti reikėtų ir tiesioginių saulės spindulių.

Norint pamerktas gėles išlaikyti kuo šviežesnes, patariama reguliariai keisti vandenį ir laikas nuo laiko patrumpinti kotelius. Jei gėlių koteliai – sumedėję, jų galiukus reikėtų pjauti įstrižai arba nesmarkiai padaužyti plaktuku – taip gėlės lengviau pasisavins vandenį.

Į vandenį, kuriame laikomos skintos gėlės, rekomenduojama įberti specialiai tokioms gėlėms skirtų trąšų ar vitaminų – jie taip pat suteiks šviežumo. Galima rinktis ir natūralesnes priemones, pavyzdžiui, valgomąją sodą, obuolių sidro actą. Jei yra galimybė, vazą su gėlėmis nakčiai patariama pastatyti į šaldytuvą – taip gėlės ilgiau išliks šviežios ir gražios.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite