Atvėrė duris naujas medicinos paslaugų kompleksas

Šilutė praturtėjo dviem medicinos įstaigomis. Lietuvininkų g. 12 vienoje patalpoje duris atvėrė Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras ir medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

UAB „Medicina Practica Laboratorija“ – pirmoji Lietuvoje privati medicininių tyrimų laboratorija. Ją prieš 16 metų įkūrė gydytojas Svajūnas Barakauskas. Pagrindinė medicininių tyrimų laboratorijos buveinė yra įsikūrusi Vilniuje, Santariškėse. Padaliniai veikia Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Utenoje, Tauragėje, Kretingoje, Naujojoje Akmenėje, Zarasuose, Šilalėje, Ignalinoje, o nuo šiol – ir Šilutėje.
Laboratorijoje atliekama apie 200 skirtingų kraujo ir šlapimo tyrimų: bendraklinikinių, vėžio, alergijos, skydliaukės hormonų, inkstų, kepenų fermentų, osteoporozės, lytiškai plintančių ligų, citologinių ir kitokių. Bendradarbiaujama su ligoninėmis, privačiomis ir valstybinėmis gydymo įstaigomis.
Mūsų mieste pirmą kartą laboratorija veiks prie Moterų sveikatos centro. Pasak S. Barakausko, Vakaruose tokia praktika, kai ginekologijos ir laboratorinių tyrimų kabinetai dirba po vienu stogu, plačiai paplitusi, ši patirtis plinta ir pas mus. Šilutės laboratorijoje bus atliekami pagrindiniai kraujo, citologiniai ir histologiniai tyrimai, retesnius tyrimus teks atlikti kituose filialuose, nes tokiai didelei laboratorijai esamose patalpose nepakaktų vietos.
„Moteris – šeimos pagrindas, todėl daugiausiai dėmesio skiriama jos sveikatai. Būnant tandeme kartu su gydytoja Vida Kvederiene galėsime geriau pasirūpinti moterų sveikata, nes turėsime galimybę greičiau atlikti būtinus tyrimus. Kalbėdamas apie moteris, aš nesakau, kad neskirsime dėmesio vaikams ir vyrams, bet pagrindinis dėmesys būtent joms“, – pasakojo S. Barakauskas.
Kaimynyste džiaugiasi ir gydytoja-ginekologė Vida Kvederienė, šį darbą dirbanti jau 30 metų. Iš pradžių 20 metų dirbo Šilutės ligoninėje ir poliklinikoje, vėliau užsiėmė privačia praktika. Iki šiol dirbo nuomojamose patalpose, bet pasiryžo atidaryti nuosavą kabinetą.
„Negailestingai leidau pinigus gerai aparatūrai. Tai sunku, bet stovėti vietoje negali. Manau, kad tokio centro Šilutėje reikia. Daug moterų kreipiasi į Klaipėdos medikus, bet pas mus dabar ne prasčiau – aparatūra nėra blogesnė, ir laboratorija šalia“, – pasakojo gydytoja V. Kvederienė.
Pasak jos, pacienčių jau dabar atvyksta iš Klaipėdos, Šilalės, Plungės, Kvėdarnos. Kreipiasi labai daug užsienyje gyvenančių lietuvių. Dabar atsirado galimybė suteikti platesnės apimties paslaugų, vietoje atlikti daugiau tyrimų. V. Kvederienės Moterų sveikatos centras turi sutartį su Klaipėdos teritorine ligonių kasa, tad čia bus aptarnaujamos moterys ir su šeimos gydytojų siuntimais.
Abu kabinetai dalijasi ne tik patalpomis, bet ir darbuotojais. Šilutiškė akušerė Vaidė Mikutienė pusę dienos dirbs laboratorijoje, kitą pusę – Moterų sveikatos centre.

Vaidotas VILKAS

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite