Atvėrė duris naujas medicinos paslaugų kompleksas

Šilutė praturtėjo dviem medicinos įstaigomis. Lietuvininkų g. 12 vienoje patalpoje duris atvėrė Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras ir medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

UAB „Medicina Practica Laboratorija“ – pirmoji Lietuvoje privati medicininių tyrimų laboratorija. Ją prieš 16 metų įkūrė gydytojas Svajūnas Barakauskas. Pagrindinė medicininių tyrimų laboratorijos buveinė yra įsikūrusi Vilniuje, Santariškėse. Padaliniai veikia Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Utenoje, Tauragėje, Kretingoje, Naujojoje Akmenėje, Zarasuose, Šilalėje, Ignalinoje, o nuo šiol – ir Šilutėje.
Laboratorijoje atliekama apie 200 skirtingų kraujo ir šlapimo tyrimų: bendraklinikinių, vėžio, alergijos, skydliaukės hormonų, inkstų, kepenų fermentų, osteoporozės, lytiškai plintančių ligų, citologinių ir kitokių. Bendradarbiaujama su ligoninėmis, privačiomis ir valstybinėmis gydymo įstaigomis.
Mūsų mieste pirmą kartą laboratorija veiks prie Moterų sveikatos centro. Pasak S. Barakausko, Vakaruose tokia praktika, kai ginekologijos ir laboratorinių tyrimų kabinetai dirba po vienu stogu, plačiai paplitusi, ši patirtis plinta ir pas mus. Šilutės laboratorijoje bus atliekami pagrindiniai kraujo, citologiniai ir histologiniai tyrimai, retesnius tyrimus teks atlikti kituose filialuose, nes tokiai didelei laboratorijai esamose patalpose nepakaktų vietos.
„Moteris – šeimos pagrindas, todėl daugiausiai dėmesio skiriama jos sveikatai. Būnant tandeme kartu su gydytoja Vida Kvederiene galėsime geriau pasirūpinti moterų sveikata, nes turėsime galimybę greičiau atlikti būtinus tyrimus. Kalbėdamas apie moteris, aš nesakau, kad neskirsime dėmesio vaikams ir vyrams, bet pagrindinis dėmesys būtent joms“, – pasakojo S. Barakauskas.
Kaimynyste džiaugiasi ir gydytoja-ginekologė Vida Kvederienė, šį darbą dirbanti jau 30 metų. Iš pradžių 20 metų dirbo Šilutės ligoninėje ir poliklinikoje, vėliau užsiėmė privačia praktika. Iki šiol dirbo nuomojamose patalpose, bet pasiryžo atidaryti nuosavą kabinetą.
„Negailestingai leidau pinigus gerai aparatūrai. Tai sunku, bet stovėti vietoje negali. Manau, kad tokio centro Šilutėje reikia. Daug moterų kreipiasi į Klaipėdos medikus, bet pas mus dabar ne prasčiau – aparatūra nėra blogesnė, ir laboratorija šalia“, – pasakojo gydytoja V. Kvederienė.
Pasak jos, pacienčių jau dabar atvyksta iš Klaipėdos, Šilalės, Plungės, Kvėdarnos. Kreipiasi labai daug užsienyje gyvenančių lietuvių. Dabar atsirado galimybė suteikti platesnės apimties paslaugų, vietoje atlikti daugiau tyrimų. V. Kvederienės Moterų sveikatos centras turi sutartį su Klaipėdos teritorine ligonių kasa, tad čia bus aptarnaujamos moterys ir su šeimos gydytojų siuntimais.
Abu kabinetai dalijasi ne tik patalpomis, bet ir darbuotojais. Šilutiškė akušerė Vaidė Mikutienė pusę dienos dirbs laboratorijoje, kitą pusę – Moterų sveikatos centre.

Vaidotas VILKAS

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Hits: 1398

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite