Atvėrė duris naujas medicinos paslaugų kompleksas

Šilutė praturtėjo dviem medicinos įstaigomis. Lietuvininkų g. 12 vienoje patalpoje duris atvėrė Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras ir medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

UAB „Medicina Practica Laboratorija“ – pirmoji Lietuvoje privati medicininių tyrimų laboratorija. Ją prieš 16 metų įkūrė gydytojas Svajūnas Barakauskas. Pagrindinė medicininių tyrimų laboratorijos buveinė yra įsikūrusi Vilniuje, Santariškėse. Padaliniai veikia Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Utenoje, Tauragėje, Kretingoje, Naujojoje Akmenėje, Zarasuose, Šilalėje, Ignalinoje, o nuo šiol – ir Šilutėje.
Laboratorijoje atliekama apie 200 skirtingų kraujo ir šlapimo tyrimų: bendraklinikinių, vėžio, alergijos, skydliaukės hormonų, inkstų, kepenų fermentų, osteoporozės, lytiškai plintančių ligų, citologinių ir kitokių. Bendradarbiaujama su ligoninėmis, privačiomis ir valstybinėmis gydymo įstaigomis.
Mūsų mieste pirmą kartą laboratorija veiks prie Moterų sveikatos centro. Pasak S. Barakausko, Vakaruose tokia praktika, kai ginekologijos ir laboratorinių tyrimų kabinetai dirba po vienu stogu, plačiai paplitusi, ši patirtis plinta ir pas mus. Šilutės laboratorijoje bus atliekami pagrindiniai kraujo, citologiniai ir histologiniai tyrimai, retesnius tyrimus teks atlikti kituose filialuose, nes tokiai didelei laboratorijai esamose patalpose nepakaktų vietos.
„Moteris – šeimos pagrindas, todėl daugiausiai dėmesio skiriama jos sveikatai. Būnant tandeme kartu su gydytoja Vida Kvederiene galėsime geriau pasirūpinti moterų sveikata, nes turėsime galimybę greičiau atlikti būtinus tyrimus. Kalbėdamas apie moteris, aš nesakau, kad neskirsime dėmesio vaikams ir vyrams, bet pagrindinis dėmesys būtent joms“, – pasakojo S. Barakauskas.
Kaimynyste džiaugiasi ir gydytoja-ginekologė Vida Kvederienė, šį darbą dirbanti jau 30 metų. Iš pradžių 20 metų dirbo Šilutės ligoninėje ir poliklinikoje, vėliau užsiėmė privačia praktika. Iki šiol dirbo nuomojamose patalpose, bet pasiryžo atidaryti nuosavą kabinetą.
„Negailestingai leidau pinigus gerai aparatūrai. Tai sunku, bet stovėti vietoje negali. Manau, kad tokio centro Šilutėje reikia. Daug moterų kreipiasi į Klaipėdos medikus, bet pas mus dabar ne prasčiau – aparatūra nėra blogesnė, ir laboratorija šalia“, – pasakojo gydytoja V. Kvederienė.
Pasak jos, pacienčių jau dabar atvyksta iš Klaipėdos, Šilalės, Plungės, Kvėdarnos. Kreipiasi labai daug užsienyje gyvenančių lietuvių. Dabar atsirado galimybė suteikti platesnės apimties paslaugų, vietoje atlikti daugiau tyrimų. V. Kvederienės Moterų sveikatos centras turi sutartį su Klaipėdos teritorine ligonių kasa, tad čia bus aptarnaujamos moterys ir su šeimos gydytojų siuntimais.
Abu kabinetai dalijasi ne tik patalpomis, bet ir darbuotojais. Šilutiškė akušerė Vaidė Mikutienė pusę dienos dirbs laboratorijoje, kitą pusę – Moterų sveikatos centre.

Vaidotas VILKAS

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite