Atvėrė duris naujas medicinos paslaugų kompleksas

Šilutė praturtėjo dviem medicinos įstaigomis. Lietuvininkų g. 12 vienoje patalpoje duris atvėrė Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras ir medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

Lietuvininkų g. 12 (įėjimas iš Parko gatvės) vienoje patalpoje duris atvėrė UAB „Medicina practica“ medicinos tyrimų centras ir Vidos Kvederienės Moterų sveikatos centras.

UAB „Medicina Practica Laboratorija“ – pirmoji Lietuvoje privati medicininių tyrimų laboratorija. Ją prieš 16 metų įkūrė gydytojas Svajūnas Barakauskas. Pagrindinė medicininių tyrimų laboratorijos buveinė yra įsikūrusi Vilniuje, Santariškėse. Padaliniai veikia Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Utenoje, Tauragėje, Kretingoje, Naujojoje Akmenėje, Zarasuose, Šilalėje, Ignalinoje, o nuo šiol – ir Šilutėje.
Laboratorijoje atliekama apie 200 skirtingų kraujo ir šlapimo tyrimų: bendraklinikinių, vėžio, alergijos, skydliaukės hormonų, inkstų, kepenų fermentų, osteoporozės, lytiškai plintančių ligų, citologinių ir kitokių. Bendradarbiaujama su ligoninėmis, privačiomis ir valstybinėmis gydymo įstaigomis.
Mūsų mieste pirmą kartą laboratorija veiks prie Moterų sveikatos centro. Pasak S. Barakausko, Vakaruose tokia praktika, kai ginekologijos ir laboratorinių tyrimų kabinetai dirba po vienu stogu, plačiai paplitusi, ši patirtis plinta ir pas mus. Šilutės laboratorijoje bus atliekami pagrindiniai kraujo, citologiniai ir histologiniai tyrimai, retesnius tyrimus teks atlikti kituose filialuose, nes tokiai didelei laboratorijai esamose patalpose nepakaktų vietos.
„Moteris – šeimos pagrindas, todėl daugiausiai dėmesio skiriama jos sveikatai. Būnant tandeme kartu su gydytoja Vida Kvederiene galėsime geriau pasirūpinti moterų sveikata, nes turėsime galimybę greičiau atlikti būtinus tyrimus. Kalbėdamas apie moteris, aš nesakau, kad neskirsime dėmesio vaikams ir vyrams, bet pagrindinis dėmesys būtent joms“, – pasakojo S. Barakauskas.
Kaimynyste džiaugiasi ir gydytoja-ginekologė Vida Kvederienė, šį darbą dirbanti jau 30 metų. Iš pradžių 20 metų dirbo Šilutės ligoninėje ir poliklinikoje, vėliau užsiėmė privačia praktika. Iki šiol dirbo nuomojamose patalpose, bet pasiryžo atidaryti nuosavą kabinetą.
„Negailestingai leidau pinigus gerai aparatūrai. Tai sunku, bet stovėti vietoje negali. Manau, kad tokio centro Šilutėje reikia. Daug moterų kreipiasi į Klaipėdos medikus, bet pas mus dabar ne prasčiau – aparatūra nėra blogesnė, ir laboratorija šalia“, – pasakojo gydytoja V. Kvederienė.
Pasak jos, pacienčių jau dabar atvyksta iš Klaipėdos, Šilalės, Plungės, Kvėdarnos. Kreipiasi labai daug užsienyje gyvenančių lietuvių. Dabar atsirado galimybė suteikti platesnės apimties paslaugų, vietoje atlikti daugiau tyrimų. V. Kvederienės Moterų sveikatos centras turi sutartį su Klaipėdos teritorine ligonių kasa, tad čia bus aptarnaujamos moterys ir su šeimos gydytojų siuntimais.
Abu kabinetai dalijasi ne tik patalpomis, bet ir darbuotojais. Šilutiškė akušerė Vaidė Mikutienė pusę dienos dirbs laboratorijoje, kitą pusę – Moterų sveikatos centre.

Vaidotas VILKAS

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Moterų sveikatos centro steigėja Vida Kvederienė nesigaili išleidusi daug pinigų gerai medicinos įrangai.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Iš kairės: akušerė Vaidė Mikutienė, UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, gydytoja ginekologė Vida Kvederienė ir UAB „Medicina Practica Laboratorija“ vadybininkė Erika Barakauskienė prie ką tik duris atvėrusios naujos medicinos įstaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite