Atsikeli ir varai. Su džiaugsmu

Noriu, kad mano vaikas norėtų eiti į mokyklą. Su džiaugsmu ir maloniu nerimu laukiu susitikimo su mokiniais kaip mokytoja. Prieš kiekvieną rugsėjį galvoju, ką naujo noriu jiems ir sau palinkėti prieš pradedant įdomų etapą – naujus mokslo metus. Šiemet sakysiu: „Būkite drąsūs!“
Būkite drąsūs, mokiniai, būkite drąsūs, kolegos mokytojai!
Su mokiniais tai lyg ir aišku: jiems reiks drąsos pasitikėti savimi, mokytojais, bendraklasiais. Rieškučiomis semti ne tik mokslo žinias, įgūdžius, bet ir patirtį bendraujant, kuriant projektus, dalyvaujant įvairiose veiklose ir ne tik mokykloje, bet ir bendruomenės labui. Deja, turiu pridurti, kad šiemet prireiks drąsos nusimesti stereotipus apie mokyklą ir matyti ją kaip galimybę.

O štai mokytojams drąsos prireiks daugiau nei bet kada iki šiol. Būti nesibaigiančiai reformuojamos perreformuojamos sistemos dalimi, netapti auka; imtis atsakomybės už vaiko norą eiti į mokyklą, norą mokytis, patirti su mokiniu jo pažinimo sėkmės džiaugsmą negalvojant apie rezultatus – egzaminus, kurie ne visada pradžiugina, labai nelengva. Tai gali tik labai stiprios asmenybės – Mokytojai. Ne paslaugos davėjai, o Mokytojai. Nesutinku, kad mokykloje liko dirbti tik nevykėliai, nesugebantys susirasti geriau apmokamo darbo, ar kokie nors mokyklų patriotai. Nemėgstantiems savo darbo, o gal ir nemylintiems gyvenimo bus sunku paaiškinti, ką reiškia džiaugsmas būti Mokytoju.
Ar vaikas norės mokytis, ar su džiaugsmu eis į mokyklą, priklauso ir nuo tėvų. Įvairiais vaikų brandos etapais būna visko: neatliktų namų darbų, praleistų pamokų ir t. t. Pamenu tokį šeimos pokalbį: vakarienės metu vyresnioji dukra – tada dar paauglė, – pasakodama apie savo dieną mokykloje, kažko nepatenkinta metė: „Ai, kvailiai tie mokytojai…“ Visi nutilome, tėvas ir sako: „Tai ir tavo mama kvaila? Juk ji irgi mokytoja…“ Žinoma, be ašarų neapsieita, juk mūsų vaikams, kaip ir mums, sunku būti neteisiems, prisipažinti klydus.
Nei dėl drausmės, nei dėl prastesnių pažymių nereikėtų iškart kaltinti mokytojo. Jis juk pirmasis pastebi šiuos dalykus ir praneša tėvams, rašydamas pastabą, bet ne iš piktos valios, bet atvirkščiai, iš rūpesčio dėl mokinio. Nekaltinkite mokytojų, verčiau bendradarbiaukime ir dirbkime kartu, kad jūsų vaikas galėtų pasiekti geriausių rezultatų.
Prisiminkite, kad kai klasėje sėdi 30 mokinių, nėra lengva pamoka sudominti kiekvieną vaiką, juk jie visi tokie skirtingi ir unikalūs! Situacija mokyklose tikrai nedžiugina: klasės sausakimšos, o jei kaime ir mažesnės, tai vienas mokytojas moko toje pat klasėje sėdinčius skirtingų specialiųjų poreikių mokinius. Kuo nors nepatenkinti tėvai bet kada gali ateiti ar paskambinti mokytojui ir išlieti savo nepasitenkinimą; mokyklos administracija, pribauginta visokių tikrintojų, dažnai ne tik neapgina mokytojo, bet ir pati „kviečia ant kilimėlio“. Ar dirbsi gerai, ar blogai – nuo to mokytojo darbo krūvis ir atlyginimas nepriklauso.

Apie atlyginimo dydį iš pagarbos savo profesijai ir kolegoms nutylėsiu. Taip, jis didesnis už pardavėjos ir valytojos. Kaip žiūrėsi. Pamenu, kartą vienas ponas paklausė, ar aš uždirbu tūkstantį. Sakau: „Ne“. „Tai ką tu toje gimnazijoje veiki 20 metų?!“ Sutrikusi iš netikėtumo nesuvokiau jo paklausti: ar mano, kaip mokytojos, kaip žmogaus, vertingumas priklauso nuo to, ar aš uždirbu tūkstantį? Jei aš dar vis mokytoja – tai sąmoningas mano apsisprendimas. Esu tikra – kaip ir daugelio Mokytojų.
Kodėl mokytojas uždirba per mažai, žinome patys ir laukiame iš Lietuvos valdžios ryžtingų sprendimų švietimo srityje. Ir kuo greičiau, kol nesulaukėte mokytojų streikų. Ir ne tik dėl atlyginimų, bet dėl „reformų“, griaunančių švietimo sistemą ir pasitikėjimą Valstybe.
Pažįstu daug drąsių mokytojų, kurie su džiaugsmu ir sveiku nerimu pasitiks Jūsų vaikus klasėje netrukus ir mokys juos pažinti ne tik raides, skaičius ar formules, bet ir save. Mokys būti sąmoningus, būti teisingus, nepasiduodančius stereotipams. Žadins Jūsų vaikų smalsumą ir, svarbiausia, – mokys mylėti gyvenimą ir žmones. Jei to mokysime kartu, Mokykla bus šventovė.
Atsikeli ir su džiaugsmu varai į mokyklą.

Sandra Tamašauskienė,
mokytoja, Šilutės r. savivaldybės tarybos narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite