Atraskite kerintį Sakartvelo grožį ir kultūrą

Nuotr. Shutterstock, Aline Fortuna

Planuodami kelionę į Gruziją, pasiruoškite patirti kažką neįprasto ir autentiško. Sakartvelas, daugeliui puikiai žinomas dėl savo istorinių vietovių ir natūralaus grožio, taip pat slepia daugybę nepažintų stebuklų – nuo paslaptingų istorinių vietų iki neįprastų gastronominių atradimų.

Neįprastos istorinės Sakartvelo vietos

Sakartvelas turi itin daug vietų, paslėptų nuo dažno turisto akies. Atraskite Dmanisi, senovinį miestą, kuriame rasti pirmųjų žmonių pėdsakai Europoje. Dmanisi archeologinė vietovė, garsėjanti seniausiomis žmogaus fosilijomis už Afrikos ribų, yra tikras atradimas istorijos mėgėjams. Tuo tarpu, David Gareja uolų vienuolynų kompleksas, įsikūręs aukštai Kaukazo kalnuose, prie pat Azerbaidžano sienos, siūlo ne tik turtingos istorijos pažinimą, bet ir neįtikėtinus gamtos ir žmogaus darbo vaizdus.

Neįprastos gamtos vietos

Sakartvelo kraštovaizdžiai – nuo atšiaurių kalnų Didžiajame Kaukaze iki vešlių Kachetijos slėnių – yra rojus ir gamtos entuziastams, ir nuotykių ieškotojams. Leiskitės į nuotykius Martvili kanjone, kur galima plaukti plaustais ir mėgautis įspūdingais kriokliais bei smaragdo žalumo tvenkiniais. Netoli Tbilisio esantis Legvtakhevi kanjonas, žinomas dėl savo sieros šaltinių ir jaukių kavinių, taip pat yra puiki alternatyva tradicinėms turistinėms vietoms.

Neišvažiuokite nepamatę Kolchidės nacionalinio parko, drėgnųjų miškų ir šlapynių, kur vyrauja Sakartvelo subtropinė gamta. Šioje įvairialypėje ekosistemoje saugomi senoviniai atogrąžų miškai, perkoliacinės pelkės ir retos augalų rūšys, įskaitant nykstančius kolchidinius eršketus. Tyrinėkite nepaprastus gamtos stebuklus!

Vietinių tradicijų pažinimas

Sakartvelas – šalis, garsėjanti giliomis tradicijomis. Gruzijos meno ir amato dirbiniai, pavyzdžiui, tradiciniai kvevri moliniai indai vynui, atskleidžia šalies amatininkų meistriškumą. Vyno gamybos kvevri induose tradicija yra įtraukta į UNESCO nematerialiojo paveldo sąrašą! Sakartvelo kaimų festivaliai, pvz., vynuogių nuėmimo šventė Rtveli Kachetijos regione ar mandarinų derliaus nuėmimo šventė Adžarijoje, suteikia galimybę patirti tradicinę kultūrą iš arti.

Sakartvelas – kur kas daugiau, nei Tbilisis ar Batumis. Tai šalis, pilna paslapčių, laukiančių, kol jas atrasite. Nesvarbu, ar esate istorijos ar gamtos mylėtojas, ar tiesiog ieškote unikalių patirčių, neprieinamų kitiems keliautojams, Sakartvelas jums siūlo viską, ko gali trokšti keliautojo širdis.

Planuodami kelionę į Sakartvelą, būkite pasiruošę atverti šalies paslaptis ir patirti nepakartojamų akimirkų. Tai ne tik kelionė, bet ir nuotykis, kuris liks įamžintas jūsų atmintyje.

pr2023/211

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite