Atmatos žiotyse pradėta statyti apžvalgos bokštą 

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis FB paskelbė, kad Rusnės saloje, Uostadvaryje, prasidėjo apžvalgos bokšto statyba.

„Noriu pasidžiaugti, kad jau prasidėjo apžvalgos bokšto statyba Rusnės saloje, Uostadvaryje, prie Atmatos upės žiočių. Apžvalgos bokšto aukštis bus 28 metrai. Naują apžvalgos bokštą išvysime 2022 metų gegužę. Šis apžvalgos bokštas bus vienintelis Lietuvoje, pastatytas tokioje unikalioje vietoje. Užlipus atsivers vaizdas į gražiausius mūsų krašto vaizdus – į Atmatos ir Minijos upes, Krokų Lanką, Kniaupo įlanką, Ventės ragą bei marias“, – rašė V. Laurinaitis.

Pastatys 2022 metų gegužę

Bokšto statybas vis trukdė įvairios abejonės, derybos, ieškojimai. Ilgokai nesutarta, kurioje vietoje statyti bokštą, kilo abejonių dėl finansavimo ir kt.

Bokštas buvo žadėtas 2016 m., vėliau minėti kiti metai…

Taip sulaukėme dar vienos datos – bokštas bus pastatytas iki 2022 metų gegužės. Darbai jau pradėti. Apžvalgos bokšto projekto užsakovas yra Valstybės saugomų teritorijų tarnyba. Kai bokštas bus pastatytas, jo priežiūra teks Šilutės rajono savivaldybei.

Po bene metus vykusių diskusijų ir žvalgybų nuspręsta statiniui skirti vietą ten, kur Atmata įteka į Kuršių marias. Už šią vietą pasisakė dauguma Rusnės bendruomenės atstovų, Nemuno deltos regioninio parko administracija.

Vienas iš projekto autorių, VšĮ „Studija 501“ architektas Martynas Norvila buvo pastebėjęs, kad aplink būsimą apžvalgos bokštą yra lygumos, tad beveik 30 metrų aukščio tikrai užteks pamatyti apylinkių grožį. Kiekvienas papildomas metras reikštų daug papildomų iššūkių, nes bokštas bus statomas ypač sudėtingomis gamtinėmis sąlygomis, techniškai tą padaryti būsią labai sudėtinga.

12 metrų poliai

Iš geologinių tyrimų ataskaitos aišku, kad gruntas vietovėje yra ypač minkštas. Dėl to bokšto poliai į žemę bus suleisti apie 12 metrų, bokštas bus ne aukščiausias, bet ypatingiausioje vietoje, išskirtinė ir bokšto forma, kokios Lietuvoje dar nėra, ji – trikampė. Kvadratinių, apvalių, pailgų apžvalgos bokštų Lietuvoje yra, bet trikampio, ir tokio aštraus – dar nėra. Toks yra Lauros Gaižutytės, Mindaugo Karanevskio, Kristijono Nenartavičiaus, Austėjos Balčiūnaitės ir Martyno Norvilos parengtas bokšto projektas.

Apžvalgos bokštas suprojektuotas properšoje tarp medžių, iš kurios atsiveria pagrindiniai žiūrėjimo taškai – žiotys, marios, kitoje pusėje esantis krantas. Trys kryptys – trys ir sienos. Gamtinės sąlygos lėmė ir daugiau techninių sprendimų. Kadangi būsimo bokšto vietoje gali būti labai vėjuota, struktūra turi būti „kiaura“.

Gamtinė specifika lemia, kad, deja, nepavyks jo pritaikyti judėjimo negalią turintiems asmenims. Tokioje vietoje nėra galimybių įrengti keltuvo į bokštą – jie paprasčiausiai nemontuojami tokiomis sąlygomis. Tačiau bokšto prieigų aikštelę numatoma pakelti apie pusantro metro nuo žemės paviršiaus ir joje įrengti neįgaliesiems skirtas vietas. Judėjimo negalią turintiesiems taip pat bus pritaikytas ir naujas 900 metrų ilgio takas, kuris palei Atmatą drieksis per rezervatą.

Parengė Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Taip pat skaitykite