Atmatos žiotyse pradėta statyti apžvalgos bokštą 

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis FB paskelbė, kad Rusnės saloje, Uostadvaryje, prasidėjo apžvalgos bokšto statyba.

„Noriu pasidžiaugti, kad jau prasidėjo apžvalgos bokšto statyba Rusnės saloje, Uostadvaryje, prie Atmatos upės žiočių. Apžvalgos bokšto aukštis bus 28 metrai. Naują apžvalgos bokštą išvysime 2022 metų gegužę. Šis apžvalgos bokštas bus vienintelis Lietuvoje, pastatytas tokioje unikalioje vietoje. Užlipus atsivers vaizdas į gražiausius mūsų krašto vaizdus – į Atmatos ir Minijos upes, Krokų Lanką, Kniaupo įlanką, Ventės ragą bei marias“, – rašė V. Laurinaitis.

Pastatys 2022 metų gegužę

Bokšto statybas vis trukdė įvairios abejonės, derybos, ieškojimai. Ilgokai nesutarta, kurioje vietoje statyti bokštą, kilo abejonių dėl finansavimo ir kt.

Bokštas buvo žadėtas 2016 m., vėliau minėti kiti metai…

Taip sulaukėme dar vienos datos – bokštas bus pastatytas iki 2022 metų gegužės. Darbai jau pradėti. Apžvalgos bokšto projekto užsakovas yra Valstybės saugomų teritorijų tarnyba. Kai bokštas bus pastatytas, jo priežiūra teks Šilutės rajono savivaldybei.

Po bene metus vykusių diskusijų ir žvalgybų nuspręsta statiniui skirti vietą ten, kur Atmata įteka į Kuršių marias. Už šią vietą pasisakė dauguma Rusnės bendruomenės atstovų, Nemuno deltos regioninio parko administracija.

Vienas iš projekto autorių, VšĮ „Studija 501“ architektas Martynas Norvila buvo pastebėjęs, kad aplink būsimą apžvalgos bokštą yra lygumos, tad beveik 30 metrų aukščio tikrai užteks pamatyti apylinkių grožį. Kiekvienas papildomas metras reikštų daug papildomų iššūkių, nes bokštas bus statomas ypač sudėtingomis gamtinėmis sąlygomis, techniškai tą padaryti būsią labai sudėtinga.

12 metrų poliai

Iš geologinių tyrimų ataskaitos aišku, kad gruntas vietovėje yra ypač minkštas. Dėl to bokšto poliai į žemę bus suleisti apie 12 metrų, bokštas bus ne aukščiausias, bet ypatingiausioje vietoje, išskirtinė ir bokšto forma, kokios Lietuvoje dar nėra, ji – trikampė. Kvadratinių, apvalių, pailgų apžvalgos bokštų Lietuvoje yra, bet trikampio, ir tokio aštraus – dar nėra. Toks yra Lauros Gaižutytės, Mindaugo Karanevskio, Kristijono Nenartavičiaus, Austėjos Balčiūnaitės ir Martyno Norvilos parengtas bokšto projektas.

Apžvalgos bokštas suprojektuotas properšoje tarp medžių, iš kurios atsiveria pagrindiniai žiūrėjimo taškai – žiotys, marios, kitoje pusėje esantis krantas. Trys kryptys – trys ir sienos. Gamtinės sąlygos lėmė ir daugiau techninių sprendimų. Kadangi būsimo bokšto vietoje gali būti labai vėjuota, struktūra turi būti „kiaura“.

Gamtinė specifika lemia, kad, deja, nepavyks jo pritaikyti judėjimo negalią turintiems asmenims. Tokioje vietoje nėra galimybių įrengti keltuvo į bokštą – jie paprasčiausiai nemontuojami tokiomis sąlygomis. Tačiau bokšto prieigų aikštelę numatoma pakelti apie pusantro metro nuo žemės paviršiaus ir joje įrengti neįgaliesiems skirtas vietas. Judėjimo negalią turintiesiems taip pat bus pritaikytas ir naujas 900 metrų ilgio takas, kuris palei Atmatą drieksis per rezervatą.

Parengė Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Turto mokestis 2023 metams

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai jau svarstė, kokius nekilnojamojo turto mokesčius nustatyti 2023 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas birželio 30 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Tad kokie tarifai siūlomi ir kokie argumentai pateikti.  Siūloma nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus: 1.1  0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestis nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2 ir 1.3 papunkčiuose; 1.2.  3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės  vertės  mokestis nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas; 1.3. 3 procentų

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Taip pat skaitykite