Ateinančios 24 valandos bus lemiamos Ukrainai – sako Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Kijevas, 2022.02.28

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis telefonu kalbėjosi su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Borisu Johnsonu. Vadovai aptarė saugumo situaciją ir ginklų tiekimą Rusijos invazijos fone.

Ukrainos karys. Nuotraukos autorė Marija Tararijeva, rbc.ua

Apie tai pranešė RBC-Ukraine, remdamasi Zelenskio Twitter ir Didžiosios Britanijos ministro pirmininko spaudos tarnyba.

Zelenskis pažymėjo, kad kalbėjosi ne tik su Johnsonu, bet ir su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Jis pažymėjo, kad buvo aptarta saugumo situacija ir bendri žingsniai Rusijos agresijai atremti.

„Antikarinė koalicija veikia“, – pabrėžė Zelenskis.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovo spaudos tarnyba pažymėjo, kad Johnsonas ketina padaryti viską, kas įmanoma, kad Ukrainai iš JK ir sąjungininkų būtų pristatyta gynybos pagalba. Premjeras Ukrainos žmonių pasipriešinimą pavadino didvyrišku.

Pokalbio metu Zelenskis Didžiosios Britanijos ministrui pirmininkui sakė, kad artimiausios 24 valandos bus lemiamos Ukrainai. Vadovai susitarė ir toliau palaikyti ryšius.

Išvakarėse Johnsonas sakė, kad Vladimiras Putinas bando nuslėpti karo Ukrainoje realybę, grasina branduoliniais ginklais.

Pažymėtina, kad vasario 27 d. Putinas davė įsakymą „paskelbti Rusijos kariuomenės pajėgų specialų kovinės tarnybos režimą“.

 

Penktą dieną tęsiamas Rusijos karas prieš Ukrainą

Rusų kariuomenė veržėsi į sostinę, tačiau Kijevas vis dar laikosi.  liniją. Charkovas, Nikolajevas, Sumai lieka Ukrainos kontroliuojami. Šiauriniuose, šiaurės rytų, rytų ir pietų mūsų šalies regionuose kovos tęsiasi su okupantu. Praneša https://www.rbc.ua/

Šiandien turėtų vykti Ukrainos derybos su Rusija, kurias planuojama surengti netoli Pripetės upės prie Ukrainos ir Baltarusijos sienos, arba pasieks savo interesus, arba apribos šį derybų procesą.

Apie tai pranešė „RBK-Ukraina“, remdamasi frakcijos „Sluga naroda“ (Liaudies tarnas – liet.) vadovo Davido Arakhamiji įrašu Facebook‘e.

„Derybos vyks arba Ukrainai reikalinga kryptimi, arba kaip Rusijos karo laivas“, – rašoma leidinyje.

Deputatas mano, kad įsibrovėliai šią naktį priešiškais veiksmais bandė sustiprinti savo derybines pozicijas, kaip tai buvo 2015 metais Minske.

Tarp kitko, frazė apie „rusų laivą“ jau tapo kariniu memu. Tai nuskambėjo kaip Rusijos okupacinių pajėgų apšaudytos Zmeijinyj (Gyvačių) salos ukrainiečių gynėjų atsakymas į pasiūlymą padėti ginklus. Tada Ukrainos kovotojai pasiuntė priešą, sakydami: „Rusijos laive, eik tu na…j“

pamarys.eu pagal Ukrainos žiniasklaidos pranešimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite