Asociacija „Žuvėjų kraštas“ žada plėtoti žuvininkystę

Pusšimtis steigėjų Šilutės seniūnijos salėje įsteigė asociaciją Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupę (VVG) „Žuvėjų kraštas“. Pagrindiniai šios asociacijos veiklos tikslai – skatinti Šilutės, kaip žuvininkystės regiono, ekonomikos augimą, darbo vietų steigimą, plėtoti pakrančių ir sausumos bendruomenių įdarbinimo galimybes, siekti geresnės gyvenimo kokybės, atstovauti šio verslo interesams. Savo tikslų siekti asociacija numato pasitelkdama ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. finansinę paramą.

Steigiamojo susirinkimo metu asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ nariai balsavo pakeldami lapelius su savo registracijos numeriu.

Nors prieš steigiamąjį susirinkimą kalbėta, kad jis gali būti įtemptas dėl skirtingų steigėjų interesų, tačiau, vadovaujant Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, viskas vyko sklandžiai. Tik steigėjų registracija užtruko pusvalandžiu ilgiau negu tikėtasi, nes ne visi suskubo atvykti nurodytu laiku.
Pagaliau baigus registruoti, paaiškėjo, kad steigėjų bus 50 ir jie nedelsdami vieningai balsavo už asociacijos įsteigimą. Sigito Šepučio siūlymu, asociacijos pirmininku išrinktas Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Ši kandidatūra pasiūlyta atsižvelgiant į nemažą R. Budriko patirtį dirbant su ES struktūrinių fondų projektais.
Antruoju ir paskutiniu asociacijos VVG „Žuvėjų kraštas“ steigiamajame susirinkime svarstytas valdybos sudarymas. Valdyba renkama iš 11 narių ketverių metų kadencijai. Šilutės r. savivaldybės taryba, pritarusi asociacijos steigimui ir apmokėjusi jos steigimo išlaidas, į valdybos narius delegavo administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, Tarybos narius Vaidą Bendaravičių ir Algį Bekerį, tad susirinkimui beliko išrinkti 8 valdybos narius. Žvejybos verslo atstovai delegavo Modestą Griciūną, Algimantą Dirsę ir Andrių Repiną. Į valdybos narius pretendavo ir UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas, tačiau jis nesurinko pakankamai balsų ir į valdybą nepateko. Pasak R. Višinsko, po tokių rinkimų rezultatų asociacijos valdyboje nebus nė vieno akvakultūros verslo atstovo. Kitą vertus, siekti akvakultūros verslo skatinimo R. Višinskas pasirengęs ir nebūdamas valdybos nariu.

Asociacijos steigėjų registravimas užtruko ilgiau, nei buvo planuota.

Renkant likusius 5 nevyriausybines organizacijas atstovaujančius valdybos narius, S. Šeputis susigriebė, kad nenorint pažeisti Lygių galimybių įstatymo, toliau derėtų rinkti tik moteris. Tad vyrus iš kandidatų sąrašo išbraukė. Šio balsavimo metu daugiausiai balsų surinko žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Vainuto jaunimo klubo vadovė Daiva Juraškienė, Rusnės gamtos fondo vadovė Rasa Stankutė, Ventės ir Šturmų bendruomenių pirmininkė Antanina Adomaitytė ir Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė.
Asociacijos „Žuvėjų kraštas“ pirmininkas įpareigotas užregistruoti ją Juridinių asmenų registre, o asociacijos nariai pakviesti atvykti į Savivaldybę pasirašyti parengtą steigimo sutartį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite