Asociacija „Žuvėjų kraštas“ žada plėtoti žuvininkystę

Pusšimtis steigėjų Šilutės seniūnijos salėje įsteigė asociaciją Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupę (VVG) „Žuvėjų kraštas“. Pagrindiniai šios asociacijos veiklos tikslai – skatinti Šilutės, kaip žuvininkystės regiono, ekonomikos augimą, darbo vietų steigimą, plėtoti pakrančių ir sausumos bendruomenių įdarbinimo galimybes, siekti geresnės gyvenimo kokybės, atstovauti šio verslo interesams. Savo tikslų siekti asociacija numato pasitelkdama ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. finansinę paramą.

Steigiamojo susirinkimo metu asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ nariai balsavo pakeldami lapelius su savo registracijos numeriu.

Nors prieš steigiamąjį susirinkimą kalbėta, kad jis gali būti įtemptas dėl skirtingų steigėjų interesų, tačiau, vadovaujant Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, viskas vyko sklandžiai. Tik steigėjų registracija užtruko pusvalandžiu ilgiau negu tikėtasi, nes ne visi suskubo atvykti nurodytu laiku.
Pagaliau baigus registruoti, paaiškėjo, kad steigėjų bus 50 ir jie nedelsdami vieningai balsavo už asociacijos įsteigimą. Sigito Šepučio siūlymu, asociacijos pirmininku išrinktas Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Ši kandidatūra pasiūlyta atsižvelgiant į nemažą R. Budriko patirtį dirbant su ES struktūrinių fondų projektais.
Antruoju ir paskutiniu asociacijos VVG „Žuvėjų kraštas“ steigiamajame susirinkime svarstytas valdybos sudarymas. Valdyba renkama iš 11 narių ketverių metų kadencijai. Šilutės r. savivaldybės taryba, pritarusi asociacijos steigimui ir apmokėjusi jos steigimo išlaidas, į valdybos narius delegavo administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, Tarybos narius Vaidą Bendaravičių ir Algį Bekerį, tad susirinkimui beliko išrinkti 8 valdybos narius. Žvejybos verslo atstovai delegavo Modestą Griciūną, Algimantą Dirsę ir Andrių Repiną. Į valdybos narius pretendavo ir UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas, tačiau jis nesurinko pakankamai balsų ir į valdybą nepateko. Pasak R. Višinsko, po tokių rinkimų rezultatų asociacijos valdyboje nebus nė vieno akvakultūros verslo atstovo. Kitą vertus, siekti akvakultūros verslo skatinimo R. Višinskas pasirengęs ir nebūdamas valdybos nariu.

Asociacijos steigėjų registravimas užtruko ilgiau, nei buvo planuota.

Renkant likusius 5 nevyriausybines organizacijas atstovaujančius valdybos narius, S. Šeputis susigriebė, kad nenorint pažeisti Lygių galimybių įstatymo, toliau derėtų rinkti tik moteris. Tad vyrus iš kandidatų sąrašo išbraukė. Šio balsavimo metu daugiausiai balsų surinko žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Vainuto jaunimo klubo vadovė Daiva Juraškienė, Rusnės gamtos fondo vadovė Rasa Stankutė, Ventės ir Šturmų bendruomenių pirmininkė Antanina Adomaitytė ir Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė.
Asociacijos „Žuvėjų kraštas“ pirmininkas įpareigotas užregistruoti ją Juridinių asmenų registre, o asociacijos nariai pakviesti atvykti į Savivaldybę pasirašyti parengtą steigimo sutartį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite