Asociacija „Žuvėjų kraštas“ žada plėtoti žuvininkystę

Pusšimtis steigėjų Šilutės seniūnijos salėje įsteigė asociaciją Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupę (VVG) „Žuvėjų kraštas“. Pagrindiniai šios asociacijos veiklos tikslai – skatinti Šilutės, kaip žuvininkystės regiono, ekonomikos augimą, darbo vietų steigimą, plėtoti pakrančių ir sausumos bendruomenių įdarbinimo galimybes, siekti geresnės gyvenimo kokybės, atstovauti šio verslo interesams. Savo tikslų siekti asociacija numato pasitelkdama ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. finansinę paramą.

Steigiamojo susirinkimo metu asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ nariai balsavo pakeldami lapelius su savo registracijos numeriu.

Nors prieš steigiamąjį susirinkimą kalbėta, kad jis gali būti įtemptas dėl skirtingų steigėjų interesų, tačiau, vadovaujant Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, viskas vyko sklandžiai. Tik steigėjų registracija užtruko pusvalandžiu ilgiau negu tikėtasi, nes ne visi suskubo atvykti nurodytu laiku.
Pagaliau baigus registruoti, paaiškėjo, kad steigėjų bus 50 ir jie nedelsdami vieningai balsavo už asociacijos įsteigimą. Sigito Šepučio siūlymu, asociacijos pirmininku išrinktas Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Ši kandidatūra pasiūlyta atsižvelgiant į nemažą R. Budriko patirtį dirbant su ES struktūrinių fondų projektais.
Antruoju ir paskutiniu asociacijos VVG „Žuvėjų kraštas“ steigiamajame susirinkime svarstytas valdybos sudarymas. Valdyba renkama iš 11 narių ketverių metų kadencijai. Šilutės r. savivaldybės taryba, pritarusi asociacijos steigimui ir apmokėjusi jos steigimo išlaidas, į valdybos narius delegavo administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, Tarybos narius Vaidą Bendaravičių ir Algį Bekerį, tad susirinkimui beliko išrinkti 8 valdybos narius. Žvejybos verslo atstovai delegavo Modestą Griciūną, Algimantą Dirsę ir Andrių Repiną. Į valdybos narius pretendavo ir UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas, tačiau jis nesurinko pakankamai balsų ir į valdybą nepateko. Pasak R. Višinsko, po tokių rinkimų rezultatų asociacijos valdyboje nebus nė vieno akvakultūros verslo atstovo. Kitą vertus, siekti akvakultūros verslo skatinimo R. Višinskas pasirengęs ir nebūdamas valdybos nariu.

Asociacijos steigėjų registravimas užtruko ilgiau, nei buvo planuota.

Renkant likusius 5 nevyriausybines organizacijas atstovaujančius valdybos narius, S. Šeputis susigriebė, kad nenorint pažeisti Lygių galimybių įstatymo, toliau derėtų rinkti tik moteris. Tad vyrus iš kandidatų sąrašo išbraukė. Šio balsavimo metu daugiausiai balsų surinko žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Vainuto jaunimo klubo vadovė Daiva Juraškienė, Rusnės gamtos fondo vadovė Rasa Stankutė, Ventės ir Šturmų bendruomenių pirmininkė Antanina Adomaitytė ir Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė.
Asociacijos „Žuvėjų kraštas“ pirmininkas įpareigotas užregistruoti ją Juridinių asmenų registre, o asociacijos nariai pakviesti atvykti į Savivaldybę pasirašyti parengtą steigimo sutartį.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite