Asociacija „Žuvėjų kraštas“ žada plėtoti žuvininkystę

Pusšimtis steigėjų Šilutės seniūnijos salėje įsteigė asociaciją Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupę (VVG) „Žuvėjų kraštas“. Pagrindiniai šios asociacijos veiklos tikslai – skatinti Šilutės, kaip žuvininkystės regiono, ekonomikos augimą, darbo vietų steigimą, plėtoti pakrančių ir sausumos bendruomenių įdarbinimo galimybes, siekti geresnės gyvenimo kokybės, atstovauti šio verslo interesams. Savo tikslų siekti asociacija numato pasitelkdama ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. finansinę paramą.

Steigiamojo susirinkimo metu asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono VVG „Žuvėjų kraštas“ nariai balsavo pakeldami lapelius su savo registracijos numeriu.

Nors prieš steigiamąjį susirinkimą kalbėta, kad jis gali būti įtemptas dėl skirtingų steigėjų interesų, tačiau, vadovaujant Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, viskas vyko sklandžiai. Tik steigėjų registracija užtruko pusvalandžiu ilgiau negu tikėtasi, nes ne visi suskubo atvykti nurodytu laiku.
Pagaliau baigus registruoti, paaiškėjo, kad steigėjų bus 50 ir jie nedelsdami vieningai balsavo už asociacijos įsteigimą. Sigito Šepučio siūlymu, asociacijos pirmininku išrinktas Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Ši kandidatūra pasiūlyta atsižvelgiant į nemažą R. Budriko patirtį dirbant su ES struktūrinių fondų projektais.
Antruoju ir paskutiniu asociacijos VVG „Žuvėjų kraštas“ steigiamajame susirinkime svarstytas valdybos sudarymas. Valdyba renkama iš 11 narių ketverių metų kadencijai. Šilutės r. savivaldybės taryba, pritarusi asociacijos steigimui ir apmokėjusi jos steigimo išlaidas, į valdybos narius delegavo administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, Tarybos narius Vaidą Bendaravičių ir Algį Bekerį, tad susirinkimui beliko išrinkti 8 valdybos narius. Žvejybos verslo atstovai delegavo Modestą Griciūną, Algimantą Dirsę ir Andrių Repiną. Į valdybos narius pretendavo ir UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas, tačiau jis nesurinko pakankamai balsų ir į valdybą nepateko. Pasak R. Višinsko, po tokių rinkimų rezultatų asociacijos valdyboje nebus nė vieno akvakultūros verslo atstovo. Kitą vertus, siekti akvakultūros verslo skatinimo R. Višinskas pasirengęs ir nebūdamas valdybos nariu.

Asociacijos steigėjų registravimas užtruko ilgiau, nei buvo planuota.

Renkant likusius 5 nevyriausybines organizacijas atstovaujančius valdybos narius, S. Šeputis susigriebė, kad nenorint pažeisti Lygių galimybių įstatymo, toliau derėtų rinkti tik moteris. Tad vyrus iš kandidatų sąrašo išbraukė. Šio balsavimo metu daugiausiai balsų surinko žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ pirmininkė Siga Jakubauskienė, Vainuto jaunimo klubo vadovė Daiva Juraškienė, Rusnės gamtos fondo vadovė Rasa Stankutė, Ventės ir Šturmų bendruomenių pirmininkė Antanina Adomaitytė ir Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė.
Asociacijos „Žuvėjų kraštas“ pirmininkas įpareigotas užregistruoti ją Juridinių asmenų registre, o asociacijos nariai pakviesti atvykti į Savivaldybę pasirašyti parengtą steigimo sutartį.

Vaidotas VILKAS

Hits: 124

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite