Arūnas Jagminas sugrįžta į Šilutės rajono savivaldybės tarybą

Daivą Žebelienę paskyrus Šilutės rajono savivaldybės vicemere, jos vietą savivaldybės Taryboje užims UAB „Šilutės polderiai“ vadovas Arūnas Jagminas.

Rugpjūčio 3 d. Vyriausioji rinkimų komisija  patenkino Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės rašytinį prašymą atsistatydinti ir pripažino Tarybos narės įgaliojimus nutrūkusiais nesuėjus terminui. Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu tapo Arūnas Jagminas.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ šių metų kovą įvykusiuose savivaldybių ir tiesioginiuose merų rinkimuose rezultatai kuklūs. Į Šilutės rajono savivaldybės 25 narių tarybą pateko tik 2 atstovai.  Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ gavo 10 mandatų, jų lyderis Vytautas Laurinaitis laimėjo ir mero rinkimus. Socialdemokratai gavo 6 mandatus, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 4 (jie dirba opozicijoje), „Laisvės ir teisingumo“ partija, Regionų partija – po 2 mandatus, Liberalų sąjūdis – 1 mandatą.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatų sąraše pirmoji liko D. Žebelienė, gavusi 552 pirmumo balsus, antrasis – Edvardas Jurjonas su 368 balsais, trečioje vietoje – Arūnas Jagminas, surinkęs 293 balsus. Pasitikėjimas – kuklus: rinkėjų sąraše buvo 33 712 rinkėjų, balsavo – 16 604 rinkėjai (49,25 proc.).

Tarybos nariais tapo D. Žebelienė ir E. Jurjonas. Tarybai, nors ir ne visiems jos nariams, pritarus, D. Žebelienė paskirta mero pavaduotoja, toks mero V. Laurinaičio pasirinkimas. Tad A. Jagminas sugrįžta į savivaldybės Tarybą, kurioje metus dirbo ir praėjusią kadenciją. Tuomet D. Žebelienei išėjus dirbti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, ją savivaldybės Taryboje pakeitė Vladas Kainovaitis, kuris netrukus pats atsisakė mandato. Likus metams iki 2023 m. kovo 5 d. vykusių rinkimų, A. Jagminas tapo Tarybos nariu.

Rugpjūčio pabaigoje planuojamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, jame turėtų prisiekti A. Jagminas. Planuojama svarstyti ir pasikeitimus Tarybos komitetuose, kuriuose dirbo D. Žebelienė.

Primename, kad 25 narių Tarybos posėdžiuose meras tik pirmininkauja, jis nebalsuoja dėl sprendimų. Du vicemerai (socialdemokratas Tomas Budrikis ir minima D. Žebelienė) irgi nebėra Tarybos nariai, kaip buvo anksčiau. Tokių pasikeitimų atsirado Seimui pakeitus Vietos savivaldos įstatymą. Meras renkasi vicemerus, savivaldybės Taryba tik pritaria arba nepritaria, meras renkasi savivaldybės administracijos direktorių (dirba Andrius Jurkus), taip pat Tarybos sekretorių, du patarėjus. Tai yra mero asmeninio (politinio) pasitikėjimo komanda, jam suteikta teisė ją suformuoti. Mat ir pareigų bei atsakomybės merui suteikta gerokai daugiau, net ir tokių, kurios anksčiau priklausė administracijos direktoriui.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite