Ar Šilutė švęs 510 metų sukaktį?

Kol nebuvo pandemijos, karantinų, gegužės paskutinį savaitgalį Šilutė švęsdavo miesto šventę. Galima prisiminti, kad dažnai ir oras būdavo geras. Šios gegužės gale Šilutė turėtų minėti 510 metų sukaktį. Ar šventė bus?

„Šilutės rajono savivaldybės vadovai dar tarsis“,– tiek pasakė Švietimo ir kultūros skyriaus Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė, tačiau didelių vilčių nesuteikė: karantinas pratęstas iki vasaros, teberibojamas renginių dalyvių skaičius, naujų COVID-19 atvejų tai daugėja, tai mažėja…

„Tokios didelės ir garsios šventės, kokios anksčiau būdavo, gal ir nebus, bet galima svarstyti įvairius šventės formatus net ir paisant visų ribojimų. Be to, prieš akis dar visas gegužės mėnuo. Kas žino, kas gali atsitikti?“ – svarstė V. Griškevičienė ir priminė, kad tai bus aptarta su Savivaldybės vadovais, specialistais.

Savivaldybės taryba jau yra nusprendusi, kaip įprasta kasmet, skirti rajono biudžeto lėšų ir Šilutės miesto šventei, ir seniūnijų šventėms. Kadangi artėja neeilinė Šilutės miesto sukaktis, tam skirta 21 tūkst. Eur, visų seniūnijų šventėms – po 2500 Eur.

„Visi žinome, kaip ir seniūnijų gyventojai nori išeiti iš namų, laukia progos susitikti, pasižiūrėti koncertą su mūsų rajono mėgėjų meno kolektyvais, šalies atlikėjais. Jeigu karantinas švelnės, galbūt nukėlus vėliau ar kitokiu formatu, bet šventes seniūnijose lyg ir planuojame. Gal ruoškimės šokti, švęsti, susitikti ir pasidžiaugti? Gal jau bus galima? Visi to labai norime“, – sakė V. Griškevičienė.

Pernai nebuvo net didelių Kovo 11-osios iškilmių: dėl karantino kukliai švęsta lauke. O surengta tik tokių švenčių, kurioms buvo gauta lėšų ne tik iš rajono biudžeto, bet ir iš valstybės programų. Tad pernai surengtas „Rusnės festivalis“, Žuvienės virimo čempionatas, Mykolinės ir kartu Ūkininkų šventė, vyko Kintų ir Saugų muzikos festivaliai ir kt. Šilutės miesto šventės nebuvo. Nebuvo ir tradicinių seniūnijų švenčių.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite