Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?
Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.
Svarstoma, kad meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:
- besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;
- besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;
- besimokantiems pagal muzikos pradinio ir pagrindinio ugdymo programas – 20 Eur;
- besimokantiems pagal muzikos išplėstinio arba mėgėjų ugdymo programas – 25 Eur;
- besimokantiems pagal dailės išplėstinio ugdymo programą – 20 Eur;
- besimokantiems pagal šokio mėgėjų ugdymo programą – 20 Eur;
- besimokantiems pagal dailės suaugusiųjų ugdymo programą – 30 Eur;
- besimokantiems pagal muzikos suaugusiųjų ugdymo programą – 10 Eur/val.;
- instrumento nuoma – 5 Eur.
Šilutės meno mokykloje 40 procentų surinktų lėšų panaudotų darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui, 60 procentų – mokyklos ugdymo reikmėms, turtui įsigyti ir mokyklos ugdymo aplinkai išlaikyti.
Sprendimas įsigaliotų 2021 m. lapkričio 1 d.
Per metus – 9244 eurai papildomų lėšų
Šilutės meno mokykla pateikė Savivaldybei raštą ir prašo pakeisti Šilutės savivaldybės tarybos 2017 m. sausio 26 d. sprendimą Nr. T1-546 „Dėl mėnesinio mokesčio nustatymo ir lėšų naudojimo už vaikų ugdymą neformaliojo ugdymo įstaigose“ ir padidinti mėnesinį mokestį už mokinių ugdymą. Mokyklos taryba pritaria ir siūlo 15-25 proc. didinti mėnesinį mokestį už ugdymą
Mokyklos administracija paskaičiavo, kad padidinus mokestį per mėnesį būtų surenkama 1026 eurais daugiau, o per metus mokykla gautų 9244 eurus papildomų lėšų.
Šiuo metu 50 proc. surinktų lėšų naudojama darbo užmokesčiui ir socialiam draudimui, 50 proc. – ugdymo reikmėms, turtui įsigyti ir mokyklos aplinkai išlaikyti. Šilutės meno mokyklos administracija prašo leisti 40 proc. surinktų lėšų naudoti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui, 60 proc. – ugdymo reikmėms, turtui įsigyti ir mokyklos aplinkai išlaikyti.
Įprasta, kad vietos politikams su sprendimo projektu pateikiamas ir Savivaldybės darbuotojų parengtas aiškinamasis raštas, kuriame paprastai nurodoma, kokių pozityvių rezultatų laukiama. Jame skaitome: „Bus surenkama daugiau lėšų Šilutės meno mokyklos ugdymo reikmėms“.
Įdomu, ar meno mokyklą lankančių mokinių tėvai šiuo visuotinio visko brangimo metu įžvelgs čia nors lašą pozityvumo?
Stasė Skutulienė