Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.

meno mokykla

Šilutės meno mokyklos mokinės Augustės Petkutės piešinys. Iš Pamario archyvo. 

 

Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:

  •   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;
  •   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;
  •   besimokantiems pagal muzikos pradinio ir pagrindinio ugdymo programas – 20 Eur;
  •   besimokantiems pagal muzikos išplėstinio arba mėgėjų ugdymo programas –  25 Eur;
  •   besimokantiems pagal dailės išplėstinio ugdymo programą – 20 Eur;
  •   besimokantiems pagal šokio mėgėjų ugdymo programą – 20 Eur;
  •   besimokantiems pagal dailės suaugusiųjų ugdymo programą – 30 Eur;
  •   besimokantiems pagal muzikos suaugusiųjų ugdymo programą – 10 Eur/val.;
  •   instrumento nuoma – 5 Eur.

Šilutės meno mokykloje 40 procentų surinktų lėšų panaudotų darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui, 60 procentų – mokyklos ugdymo reikmėms, turtui įsigyti ir mokyklos ugdymo aplinkai išlaikyti.

Sprendimas įsigaliotų 2021 m. lapkričio 1 d.

Per metus – 9244 eurai papildomų lėšų

Šilutės meno mokykla pateikė Savivaldybei raštą ir prašo pakeisti Šilutės savivaldybės tarybos 2017 m. sausio 26 d. sprendimą Nr. T1-546 „Dėl mėnesinio mokesčio nustatymo ir lėšų naudojimo už vaikų ugdymą neformaliojo ugdymo įstaigose“ ir padidinti mėnesinį mokestį už mokinių ugdymą. Mokyklos taryba pritaria ir siūlo 15-25 proc. didinti mėnesinį mokestį už ugdymą

Mokyklos administracija paskaičiavo, kad padidinus mokestį per mėnesį būtų surenkama 1026 eurais daugiau, o per metus mokykla gautų 9244 eurus papildomų lėšų.

Šiuo metu 50 proc. surinktų lėšų naudojama darbo užmokesčiui ir socialiam draudimui, 50 proc. – ugdymo reikmėms, turtui įsigyti ir mokyklos aplinkai išlaikyti. Šilutės meno mokyklos administracija prašo leisti 40 proc. surinktų lėšų naudoti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui, 60 proc. – ugdymo reikmėms, turtui įsigyti ir mokyklos aplinkai išlaikyti.

Įprasta, kad vietos politikams su sprendimo projektu pateikiamas ir Savivaldybės darbuotojų parengtas aiškinamasis raštas, kuriame paprastai nurodoma, kokių pozityvių rezultatų laukiama. Jame skaitome: „Bus surenkama daugiau lėšų Šilutės meno mokyklos ugdymo reikmėms“.

Įdomu, ar meno mokyklą lankančių mokinių tėvai šiuo visuotinio visko brangimo metu įžvelgs čia nors lašą pozityvumo?

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Taip pat skaitykite