Ar jau tikrai metas atsisveikinti su šalikais? Patarimai pasigavusiems peršalimą ir gerklės skausmą

Atsisveikinus su žiemos šaltuku, daugumai iš mūsų gali kilti noras šokti į lengvesnius paltus, prasisegti striukes ir atsisveikinti su šalikais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad orams pradėjus šilti, vis daugiau žmonių į vaistines užsuka dairydamiesi vaistų nuo peršalimo ir norėdami pasikonsultuoti dėl skaudančios gerklės. Ji perspėja: dar suskubti atsisveikinti su šalikais nereikėtų. Taip pat dalijasi patarimais, ką daryti, nespėjus užkirsti kelio pavasariniam peršalimui.

Su pavasariu sugrįžo peršalimas

Pavasarį vaistinėse apsilanko vis daugiau peršalimo ligomis ir skaudančia gerkle besiskundžiančių žmonių, pasakoja vaistininkė Miglė Kazakevičienė. Dažna to priežastis – ne visuomet oro sąlygas atitinkanti apranga.

„Rudenį ir pavasarį mes visai kitaip vertiname tą pačią temperatūrą lauke. Esant dabartinei šilumai, po karštos vasaros rugsėjį mes jau skubame saugoti kaklą šaliku, tuo tarpu kovo mėnesį po užsitęsusios žiemos mums pakanka pirmų saulės spindulių, jog paliktume šalikus užantyje. Dėl to pastarosiomis dienomis žmonės vaistinėse dažniau ieško vaistų nuo peršalimo ir gerklės skausmo. Susirgusieji atvirauja, kad savaitgalį nušvitus saulei jie jau suskubo pasivaikščioti vilkėdami plonesniais rūbais, be šalikų“, – pasakoja vaistininkė M. Kazakevičienė.

Gerklės skausmui – vietinio poveikio vaistai

Jeigu bendra žmogaus savijauta gera, o diskomfortą kelia gerklės dirginimas arba kutenimas, vaistininkė pataria rinktis vietinio poveikio vaistus. Tai gali būti purškalai su augaliniais ir eteriniais aliejais, taip pat pastilės – jas čiulpiant išsiskiria daugiau seilių, kuriose natūraliai yra antibakterinių medžiagų. Tokius preparatus patariama vartoti kas 3-6 valandas.

Kai skausmas stiprus – sisteminio poveikio vaistai

„Jeigu vargina stiprus gerklės skausmas, vietinio poveikio vaistų nepakaks. Čia gelbsti geriami skausmą mažinantys vaistai kaip paracetamolis arba turintis ir priešuždegiminių savybių – ibuprofenas. Tik tokiu atveju prieš tai būtinai pasikonsultuokite su vaistininku“, – pataria M. Kazakevičienė.

Žolelių nuovirai

Ieškantiems natūralesnių gydymosi būdų  vaistininkė pataria gerklės skausmą malšinti žolelių nuovirais iš medetkų, ramunėlių, ajerų ir aviečių dėl jų priešuždegiminių savybių. Karščiui atsparų indą įdėkite į verdančio vandens puodą. Inde žoleles užpilkite kambario temperatūros vandeniu ir maišykite viską 30 min. Tuomet palikite atvėsti, o kai atvės – prakoškite nuovirą. Juo skalaukite skaudančią gerklę.

Druskos tirpalas

„Kitas natūralus būdas gerklės skausmui malšinti – druskos tirpalas. Į šilto virinto vandens stiklinę įpilkite šaukštelį druskos. Sūrus vanduo padeda nuplauti gerklės gleivinę, vietiškai sumažina gleivinės paburkimą. Skalaukite gerklę tirpalu apie minutę ir pakartokite tai bent keletą kartų per dieną. Tik vos pradėję skalauti gerklę, atidžiai stebėkite, kaip jausitės. Jeigu pajusite gerklės graužimą ar deginimą, nustokite skalauti gerklę ir labiau praskieskite tirpalą vandeniu“, – pasakoja M. Kazakevičienė.

Stiprinkite imunitetą

„Kai imunitetas silpnas, tai ir peršalimo ligos puola agresyviau. Stiprinant imunitetą gali padėti antioksidantai: vitaminai A, C ir E. Taip pat vitaminas D ir B grupės vitaminai. Ypač svarbus vitaminas C. Jis ne tik stimuliuoja imuninę sistemą, bet ir saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų pažaidos, palaiko normalią energijos apykaitą, stiprina nervų sistemą ir sumažina pervargimo jausmą. Tik tokiu atveju patariama rinktis liposominės formos vitaminą, nes tai užtikrins efektyvesnį įsisavinimą“, – pataria vaistininkė M. Kazakevičienė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite